Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2011 o 23:00, Gumisiek2 napisał:

Kiedyś krótki czas po zainstalowaniu SP3 musiałem robić format dysku, ale nie wiem, czy
nie było to spowodowane wirusami i tego typu sprawami. Teraz przeczytałem, że SP3 robi
jakiś koktajl z systemem - blokuje niektóre pliki itp. Można go śmiało instalować bez
obaw? Win7 zainstaluję dopiero po formacie, ale obecnie nie chce mi się tego robić ;]



Bo widzisz, najlepszym rozwiązaniem jest instalacja dodatku Service Pack zaraz po zainstalowaniu systemu windows , a jeszcze lepszym jest zintegrowanie go z płytą instalacyjną. Wtedy możesz być pewien, że nic niepokojącego nie spowoduje :)

Sajmonix11 : To zależy, jeśli masz procek 64 bit i ponad 3 GB ramu instalacja XP nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie o Windows Server 2003. Wiem, że nie ten temat, ale tematu o tamtym nie ma, a system jest oparty na jądrze XPka. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy moge tego systemu normalnie używać do zastosowań domowych? Pytam, bo mam za darmo z uczelni właśnie Windows Server 2003.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 01:04, Manieklbl napisał:

Witam, mam pytanie o Windows Server 2003. Wiem, że nie ten temat, ale tematu o tamtym
nie ma, a system jest oparty na jądrze XPka. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy moge
tego systemu normalnie używać do zastosowań domowych? Pytam, bo mam za darmo z uczelni
właśnie Windows Server 2003.


Teoretycznie tak, jednak wiele rzeczy będziesz musiał wyłączyć i sporo doinstalować. Jeżeli nie planujesz grać, to nie powinno być żadnego problemu jednak. Jeżeli masz system z MSDN AA to sprawdź dokładnie repozytorium. Pewnie znajdziesz Windowsa XP Pro do pobrania, co będzie moim zdaniem mimo wszystko lepszy rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 02:10, Sajmonix11 napisał:

Mam małego problemasa gdy włączam Windows Update to po lewej strone w rogu wyskakuje
mi żółte okienko wiecie jak to można naprawić?


W win xp taka żólta tarcza? Rozumiem, ze ustawileś ze sam wybierasz albo cos w ten deseń.
Wylącz powiadomienia. W centrum zabezpieczen bodaj. W menu po lewej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam MSDN AA na moim wydziale,mam jedynie Microsoft Dreamspark - a tam są tylko wersje serwerowe. Mógłbyś doradzić co konkretnie należy doinstalować, a co wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 14:46, Manieklbl napisał:

Niestety, nie mam MSDN AA na moim wydziale,mam jedynie Microsoft Dreamspark - a tam są
tylko wersje serwerowe. Mógłbyś doradzić co konkretnie należy doinstalować, a co wyłączyć?


To, co trzeba doinstalować wyjdzie w praniu. Wersja serwerowa nie jest przeznaczona do grania i odtwarzania multimediów, więc z tym mogą być problemy. Trzeba będzie więc pewnie doinstalować Windows Media Playera, lub coś w ten deseń, kodeki, DX. A wyłączyć? Ciężko powiedzieć. Na pewno wyłączył bym część zabezpieczeń, które w XP są opcjonalne, a w systemach serwerowych włączone od razu (logowanie wszystkiego, co się dzieje na komputerze, blokowanie ActiveX i JS w Internet Explorerze itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę zainstalować Windows XP na komputerze kolegi, ma tam Ubuntu, wkładam płytę, bootuje, ładują się pliki instalacyjne i potem ma pojawić się czy chcę naprawiać czy formatować ale zamiast tego mam czarny ekran z migającą kreską w lewym górnym rogu.
Co robić? Może instalator nie wykrywa dysku przez to, że siedzi tam Ubuntu? Jak go usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją XP w wersji 64-bitowej na swoim laptopie (Sony Vaio). Otóż w biosie nie mam opcji wyłączenia AHCI, a sterowniki, które znalazłem i dodałem przez n-lite nie pomagają (tak jakby ich nie było, a jak przez nieuwagę dodałem 32-bit to wyskoczyło, że nieprawidłowe sterowniki). Zostać przy siódemce nie mam ochoty, tak samo jak tracić RAM przez wersji 32-bit. Rady? Jakiś sposób by inaczej wyłączyć AHCI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie XP w wersji 64-bitowej to kiepski wybór - chyba żaden system MS nie miał tak marnego wsparcia w kwestii sterowników, nawet sam MS go jakoś tak niespecjalnie supportował. Ja bym na Twoim miejscu został przy siódemce, jeśli jednak naprawdę masz go po dziurki w nosie, to poszukaj sterownika pod XP 64-bit na stronie producenta kontrolera dysków (podejrzewam, że wcześniej szukałeś na stronie Sony).
I miej na uwadze, że XP 64-bitowy będzie miał więcej problemów z kompatybilnością ze starszymi grami/programami niż 64-bitowa siódemka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 16:36, Blackhand napisał:

Ogólnie XP w wersji 64-bitowej to kiepski wybór - chyba żaden system MS nie miał tak
marnego wsparcia w kwestii sterowników, nawet sam MS go jakoś tak niespecjalnie supportował.


Sterowniki zebrałem do wszystkiego prócz kontrolera dysku. Nie stanowiło to większego problemu.

Dnia 06.02.2011 o 16:36, Blackhand napisał:

Ja bym na Twoim miejscu został przy siódemce, jeśli jednak naprawdę masz go po dziurki
w nosie, to poszukaj sterownika pod XP 64-bit na stronie producenta kontrolera dysków
(podejrzewam, że wcześniej szukałeś na stronie Sony).


Tak, mam go po dziurki w nosie. Już wolę odpuścić sobie dodatkowy ram i załączyć XP 32 bit.Sterownik kontrolera dysku na Vaio był 32-bitowy tylko, ale u intela już były 64-bitowe. Tak jak już wcześniej wspomniałem 32 nie przeszły, 64 nic nie dały. Może coś źle wprowadziłem w n-lite, ale próbowałem ponownie i to samo.

Jak będę we Wrocławiu, to się jeszcze podpytam w sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 16:52, Shadowtear napisał:

...
Tak jak już wcześniej wspomniałem 32 nie przeszły, 64 nic nie dały. Może coś źle wprowadziłem
w n-lite, ale próbowałem ponownie i to samo.


Albo trzecia opcja - nie te sterowniki (do niewłaściwego układu). Niestety, raczej ciężko Ci będzie dojść, co dokładnie siedzi "pod maską", z moich doświadczeń wynika, że producenci notebooków niezbyt się chwalą dokładną specyfikacją swoich konstrukcji. Może, jakbyś dorwał jakiś podręcznik serwisowy...

Dnia 06.02.2011 o 16:52, Shadowtear napisał:


Jak będę we Wrocławiu, to się jeszcze podpytam w sony.


Powodzenia, życzę, żebyś trafił na kompetentnych fachowców :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni problem rozwiązany (zainstalowałem 32 bitowego XP z dodaniem sterowników do SATA od Intela; ''pomoc techniczna'' nie pomogła). Teraz szukam automatycznego wyłączania touchpada, gdy jest podłączona myszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu oknie dodaj/usuń programy mam sporo takich dziwnych rzeczy niewiadomego pochodzenia. Czy to może być groźne? Bo nie mam pojęcia skąd wzięły się tam takie pozycje...
Również brakuje w dodaj/usuń programy opcji odinstalowania niektórych programów.

20110223175517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 16:10, wioslo95 napisał:

Wie ktoś dlaczego jest tak dziwnie? ( patrz obrazek ) Byłbym bardzo wdzięczny, bo mnie
to denerwuje.

Oświeć mnie co ciebie denerwuje? Ja bym powiedział, że ikonka Javy, ATi oraz M$ Messengera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wszystkie programy zaczynające się na CP - możesz być spokojny, są to elementy sterowników do urządzeń HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 18:24, PJ_MW napisał:

Jeżeli chodzi o wszystkie programy zaczynające się na CP - możesz być spokojny,
są to elementy sterowników do urządzeń HP.


Jednak nawet przy nich nie ma żadnych dodatkowych informacji, ani możliwości odinstalowania z tego poziomu, więc moim zdaniem nie powinno ich tam być. Kiedyś miałem tam o wiele mniej rzeczy i były to właśnie opcje odinstalowywania, a teraz jest pełno rzeczy niewiadomego pochodzenia. Możliwe, że są to także dodatki i sterowniki do innych rzeczy, lecz nie wiem co sprawiło, iż się tam pojawiły. Strzelam, że może nastąpiło to po instalacji Service Packa do XP, albo innego elementu systemu.

@@@ wioslo95

Chodzi Ci o zbyt dużo ikonek? Kliknij prawym na pasku systemu, wejdź we właściwości i zaznacz na dole opcję ukrycia nieaktywnych ikon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 16:10, wioslo95 napisał:

Wie ktoś dlaczego jest tak dziwnie? ( patrz obrazek ) Byłbym bardzo wdzięczny, bo mnie to denerwuje.

A co jest dla Ciebie na nim dziwne? Po prostu masz śmietnik i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować