Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2008 o 11:14, Pawciu45 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć , jak zainstalować nowe ikony do Windows Xp? Proszę o pomoc

Zazwyczaj instaluje je się tak samo jak gry - odpalasz kreator instalacji. Czasami może być potrzebne wrzucenie ich w odpowiedni plik w katalogu Windows - C:\WINDOWS\system32\SHELL32.dll - ale to może wymagać trochę "bawienia się". http://forum.idg.pl/systemy_operacyjne_windows-f181-gdzie_sa_ikony_w_winxp-t18546.ht ml

O ile nie masz jeszcze ikon, zobacz chociażby tutaj http://forum.purepc.pl/Microsoft-Windows-f34/Nowe-Ikony-Xp-t206168.html ,a najlepiej wpisz w google odpowiednie hasło i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do powyżej to niby jest , ale trzeba paczować uxtheme.dll i podmieniać przy następnej zmianie theme
Ale ogólnie themesy są w instalkach i one je** kompa właśnie.

A co do paska to nie wiecie jak zamienić ze sobą zegarek (i te ikonki w trayu) z przyciskiem start i szybkiego uruchamiania (tak żeby to co po lewo było po prawo i vice versa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zegar w Windowsie sam mi się przestawia o jakieś 3-4 minuty do tyłu, wyłączyłem aktualizację godzin, na początku było wszystko ok, a teraz coś się chyba zepsuło ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zainstalowania widgetów do XP? Wiem, że można za pomacą Google Desktop, czy Yahoo Manager lecz czy te programy nie spowalniają kompa? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Windows xp ho,e edition SP2. Jak cche zainstalować sP3 to muszę odinstalować Windowsa czy tylko po prostu mogę sobie wgrać a i czy jak wgram to usunie mi wszytko tzn. format?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 23:20, Maciek2194 napisał:

Mam Windows xp ho,e edition SP2. Jak cche zainstalować sP3 to muszę odinstalować Windowsa
czy tylko po prostu mogę sobie wgrać a i czy jak wgram to usunie mi wszytko tzn. format?

Sp3 zanim wyszedł jako osobny plik był ściągany przez windows update - czyli niemożliwe jest żeby prowadził do formatu :P SPoko będzie - to taka dłuższa instalka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 23:23, Sand Wraith napisał:

> Mam Windows xp ho,e edition SP2. Jak cche zainstalować sP3 to muszę odinstalować
Windowsa
> czy tylko po prostu mogę sobie wgrać a i czy jak wgram to usunie mi wszytko tzn.
format?
Sp3 zanim wyszedł jako osobny plik był ściągany przez windows update - czyli niemożliwe
jest żeby prowadził do formatu :P SPoko będzie - to taka dłuższa instalka ...

Dzięki
Mój błąd mam sP3 już dawno tak jakoś nie wiem czemu pomyliło mi się z sp2 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zainstalowanego SP3 i IE7, tylko jest problem. Internet Explorer zwiesza się. Gdy go włączam nie wyświetla się nic, nic nie mogę zrobić słyszę tylko dźwięk (taki jak podczas informacji, że zablokowano wyskakujące okienka). Używam Firefox''a, więc mi IE nie jest potrzebny, ale to denerwuje. Czy to wina Service Packa? A może przeinstalować IE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 23:33, Kuboo PL napisał:

Witam. Mam zainstalowanego SP3 i IE7, tylko jest problem. Internet Explorer zwiesza się.
Gdy go włączam nie wyświetla się nic, nic nie mogę zrobić słyszę tylko dźwięk (taki jak
podczas informacji, że zablokowano wyskakujące okienka). Używam Firefox''a, więc mi IE
nie jest potrzebny, ale to denerwuje. Czy to wina Service Packa? A może przeinstalować
IE?

Heh gdyby tak dało odinstalować się IE ... z 7 nie sprawdzałem, ale i tak spróbuj jeszcze raz ściągnąć ze strony MS IE7 (do pliku) i zainstalować na aktualnego (jeżeli nie da się odinstalować). I NIE NIE JEST TO WINA SERVICE PACKA !!! Ludzie service pack to mega zbiór patchy, a nie bugów ... Sam mam win xp z sp3 i IE7 i też używam Firefoxa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy rok temu kupowałem kompa z xp''kiem w zestawie słyszałem o możliwości uprade''u(?) xp do visty. Miało to chyba wyglądać na zasadzie pisze/dzwonie do Microsoftu i przysyłają mi Viste płacę jakieś nieduze pieniądze za sam system +koszty przesyłki. Słyszeliście o czymś takim? Moze kozystaliście z tej opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bo mam juz ten sam xp he wgrany na komputerze na dysku d a traz chce wgrac na dysk c ten sam system windows home edition, ale jak restartuje komputer to płyta mi się nei łąduje, gdzie to sie zmineia zeby Bios ładował płyte na starcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z xp, otóż nie chce się wyłączyć. Cały czas jest napis "trwa zamykanie systemu" i można czekać w nieskończoność. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 16:04, BoloMaster napisał:

nie wiem czy istniej taka opcja, radzę poszukać na stronie Microsoftu. Ja kojarzę jedynie
downgrade Visty do XP

oo to juz człowiek niezle zdenerwowany musi byc zeby cos takiego zrobic :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 12:58, jcl99 napisał:

/.../ na początku było wszystko ok, a teraz coś się chyba zepsuło
;P

Nikt Ci nie odpowiedział, no to spróbuję: a długo masz ten komputer? Bo może bateryjka w nim siada - pierwszy objaw to zwykle spóźnianie się zegar (a to się dzieje w czasie, kiedy komputer jest wyłaczony). W takim przypadku trzeba kupić bateryjkę litową 3V CR 2032 i włożyć w miejsce starej na płycie głównej. Tylko przy odłaczonym zasilaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 19:38, jcl99 napisał:

No właśnie, jakieś 2 lata ;P

Powinna jeszcze wytrzymać. Moja wytrzymała 5 lat. Ale zawsze coś może sie popsuć a płyta albo i cały komputer mógł leżeć w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować