Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Po upgrade komputera, przy próbie włączenia Windowsa, na moment pojawia się BSOD, po czym następuje reset... Tryb awaryjny również nie działa.

Na płycie dołączonej do płyty głównej są sterowniki. Myślałem, że to coś pomoże. Prawie. W pewnym momencie instalator prosi o pustą, sformatowaną dyskietkę. Niestety później postęp dochodzi do 5%, po czym wyskakuje błąd o braku możliwości skopiowania jakiegoś pliku...

Format pewnie rozwiązałby problem, ale wolałbym go uniknąć, bo strasznie nie chce mi się instalować wszystkiego od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jako ciekawostkę powiem, że moje problemy z Windowsem były przyczyną wadliwej płyty głównej. Po wymianie wszystko działa w porządku ! Dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 09:36, Sebo7 napisał:

Jak sprawdzić ilu bitową ma się wersję windowsa ? 32 czy 64 ?


Kliknij na mój komputer i właściwości, tam powinno być napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 09:43, SirLee napisał:

> Jak sprawdzić ilu bitową ma się wersję windowsa ? 32 czy 64 ?

Kliknij na mój komputer i właściwości, tam powinno być napisane.

Właśnie nie bardzo jest napisane tylko
System :
Microsoft Windows XP Profesional Wersja 2002 Dodatek Service Pack 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 09:36, Sebo7 napisał:

Jak sprawdzić ilu bitową ma się wersję windowsa ? 32 czy 64 ?

Ściągnij Everesta i tam szukaj. Mój komputer -> właściwości, ja tam nie widzę... :P

Ale jak większość gier i progsów działa to prawdopodobnie x86[32 bit] ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 15:57, mariowsad napisał:

macie coś fajnego do xp

Chodzi Ci o themy? -> DeviantArt, taka bardzo fajna stronka z tapetami, themami do windy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, znajomemu ktoś nie umiejętnie instalował windowsa i ma zainstalowane
dwie wersje tego samego systemu na jednym kompie z tym, że ta druga z błędem i koniec
końców i tak może wybrać tylko jedną przy uruchamianiu. Czy można jakoś usunąć tę drugą
wersję, żeby ta lepsza uruchamiała się automatycznie? Wiem, że trochę namieszałem, ale mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumie. Chodzi mi o to żeby pozbyć się tej DOS-owej strony z wyborem systemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 14:58, Dark_elves napisał:

/.../ Chodzi mi o to żeby pozbyć się tej DOS-owej strony
z wyborem systemów.

Można pozbyć się jednej z wersji windowsXP.
Najlepiej, najpierw zedytować ten wybór systemów, tylko trzeba być pewnym, który system chcesz usunąć. Najpierw poczytaj tutaj:

http://support.microsoft.com/kb/289022
A potem ewentualnie zapytaj dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem program uxtheme multi patcher i teraz jak chcę zmienić styl nawet na klasyczny to wyskakuje komunikat jak na załączonym obrazku. Może ktoś pomóc?

20090930185253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z Windows''em. Wygląda to tak. Windows ładuje się normlanie. Gdy skończy się ładowanie zawsze znikało to i uruchamiał się normalnie (pulpit). Teraz po skończeniu ładowania pozostaje czarne tło i nic się nie dzieje. Monitor działa cały czas. Tryb awaryjny uruchamia się bez problemu,a gdy chciałem cofnąć komputer do ostatniej działającej konfiguracji to nic się nie zmieniło. Co mam zrobić??? Koneczna jest reinstalacja Windowsa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 18:57, TtittaX napisał:

Tryb awaryjny uruchamia się bez problemu,a gdy chciałem cofnąć komputer do ostatniej działającej konfiguracji to nic się nie zmieniło. Co mam zrobić??? Koneczna jest reinstalacja Windowsa???

Zależy czy na tym czarnym ekranie widoczny jest 1.kursor tekstowy, 2.kursor myszy, 3. nic czy też może 4.monitor jest w ogóle wygaszony?
W pierwszym wypadku masz problem z grafiką (konkretnie driverem), w drugim jakiś syf Ci się zainstalował (może z netu), w trzecim będę zgadywał i spudłuję - więc bez dalszych informacji pasuję, w czwartym masz przeregulowane zbyt wysoko odświeżanie monitora (powyżej 75 Hz dla LCD, powyżej 120 Hz dla CRT). To tymczasem na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 20:30, mariowsad napisał:

Dodam jedno. Słyszeliście o nowych systemach od microsoftu 128 bitowych? ale będzie jazda!
za 3 lata wyjdzie właśnie windows 9 więcej na mojej stronie


1 kwietnia (Prima Aprilis) dopiero za kilka miesięcy - pospieszyłeś się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 21:43, Volvox napisał:

1 kwietnia (Prima Aprilis) dopiero za kilka miesięcy - pospieszyłeś się.

heh nie żartuje cały świat o tym huczy!!niżej potwierdzenia

a oto oficjalny blog pracownika Microsoft który o tym się wypowiedział:

http://blog.eightforums.com/windows-8-news/exclusive-interview-with-robert-morgan-about-128-bit/

po polsku, jeżeli mamy kłopot z angielskim

http://nt.interia.pl/komputery/wiadomosci/news/microsoft-juz-pracuje-nad-windows-8,1274432

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,81012,7124769,Windows_8_w_wersji_128_bitowej_.html

ewnetualnie

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82008,7125086,128_bitowy_Windows_9.html

oraz wszystko razem jeżeli nadal nie wieżysz

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Nadchodzi-128-bitowy-Windows-8-i-Windows-9,wid,11574233,wiadomosc.html?ticaid=18e4d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować