Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2010 o 19:03, Sebo7 napisał:

Czy serwis pack 3 powoduje jakieś problemy bezpieczeństwa/funkcjonowania programów itp.
czy można śmiało ściągać ?. Bo kiedyś coś mi się obiło o uszy, że nie jest tak z nim
dobrze.

To sprawa dość indywidualna i pewnie dotyczy minimalnej ilości przypadków, coś się działa krótko po premierze tej łatki. Generalnie SP3 jest zupełnie bezpieczny i wszystko z nim dobrze, nie powinien powodować żadnych konfliktów, a co do bezpieczeństwa - cóż, takie aktualizacje raczej służą jego zwiększeniu. Mimo że jest to w większości aktualizacja zbiorcza, to zawiera parę nowości i poprawek do różnych komponentów systemu. Warto zainstalować - bo dlaczego nie? W razie czego wyświetla się na liście zainstalowanych programów i możesz bezproblemowo cofnąć zmiany, wracając do SP2, gdybyś miał jednak jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heja a wiec mam przejde od razu do rzeczy mam nastepujący problem, mam windke xp pare dni temu po ponownym odpaleniu kompa kompletnie zniknął mi explorer ( nie chodzi tu o przeglądarkę choc ona tez wysiadla), nie ma ikonek paska startu nic tylko tapeta, wszedzie musze wchodzic przez menadzera, probowalem odpalic explorera exe lecz i to nie pomaga po wpisaniu komendy widac na sekunde pasek start a nastepnie explorer sam sie wylacza, prosze o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trybie awaryjnym jest to samo? Spróbuj ściągnąć Combofix''a i przeskanuj nim system. Może masz jakieś paskudztwo. Instalowałeś jakieś skórki zmieniające wygląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 23:38, Narmo napisał:

W trybie awaryjnym jest to samo? Spróbuj ściągnąć Combofix''a i przeskanuj nim system.
Może masz jakieś paskudztwo. Instalowałeś jakieś skórki zmieniające wygląd?

w awaryjnym to samo, nie skorek nie instalowalem, sprawdze jeszcze combo fixem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 23:38, Narmo napisał:

W trybie awaryjnym jest to samo? Spróbuj ściągnąć Combofix''a i przeskanuj nim system.
Może masz jakieś paskudztwo. Instalowałeś jakieś skórki zmieniające wygląd?

eh nic z tego combofix niczego nie znalazl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem podzielony obszar na partycje dysku twardego i stację dyskietek, dyski zewnętrzne oraz dokumenty użytkownika, a każdy obszar był chyba oddzielony cienką linią. Jak to przywrócić? Obecnie wygląda to tak, jak na obrazku.

20100323223138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 16:21, o_Orange napisał:

Trzeba wejść w Widok następnie Rozmieść ikony według i zaznaczyć Typ.


Można jeszcze w tym samym okienku zaznaczyć Pokaż w grupach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właściwie to trzeba zaznaczyć, bo bez tego nie działało. Kluczem okazało się rozmieszczenie według typu i pokazanie w grupach. Dzięki za pomoc ^^

@o_Orange - Tobie również dziękuję.
@kuba9876543210 - zabawa w zakładce "Widok" to pierwsze, co przyszło mi na myśl. Niestety, bezskutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pewien problem, otóż zainstalowałem ponownie windows i wszystko niby cacy... no ale jednak tak nie jest bo ciągle ilekroć pojawia mi sie jakis komunikat to jest ten irtyujący dźwięk wychodzący z komputera, podkreślam że z komputera a nie słuchawek/głośników, amianowicie taki jakby cały system miał zaraz paść, albo jak przy resetowaniu... może mi ktoś powiedziec jak ten dźwięk wyłaczyć? Wiem że gdzieś w panelu sterowania w "Dźwięki i urządzenia Audio" ale tam jest tego mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 15:46, Woo-Cash napisał:

Rozumiem, że jest już prawidłowo działający DX10 pod XP?


Jest od dawna, ale nieoficjalnie i chyba tylko w wersji alpha:

http://www.techmixer.com/download-directx-10-for-windows-xp/

No i na linuxy (program Wine) jest tez DX10, nie wiem tylko czy ukonczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 16:54, matis9988 napisał:

Jak przebiega instalacja SP3?Na youtube oglądałem i pisało, że trzeba najpierw coś usunąć
chyba,ale nie wiem dokładnie, bo filmik był po angielsku.

Możesz od razu wgrywać. Normalnie, system tworzy punkt przypwracania systemu, kopiuje pliki, res i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 17:15, RazorBMW napisał:

> Jak przebiega instalacja SP3?Na youtube oglądałem i pisało, że trzeba najpierw coś
usunąć
> chyba,ale nie wiem dokładnie, bo filmik był po angielsku.
Możesz od razu wgrywać. Normalnie, system tworzy punkt przypwracania systemu, kopiuje
pliki, res i już.


A jakie są różnice pomiędzy SP2 i SP3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować