Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2010 o 17:18, matis9988 napisał:

> > Jak przebiega instalacja SP3?Na youtube oglądałem i pisało, że trzeba najpierw
coś
> usunąć
> > chyba,ale nie wiem dokładnie, bo filmik był po angielsku.
> Możesz od razu wgrywać. Normalnie, system tworzy punkt przypwracania systemu, kopiuje

> pliki, res i już.

A jakie są różnice pomiędzy SP2 i SP3?

SP3 zawiera łaty, które wyszły od momentu wejścia SP2, generalnie nie warto jużSP2 wgrywać, a od razu SP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 17:20, RazorBMW napisał:

> > > Jak przebiega instalacja SP3?Na youtube oglądałem i pisało, że trzeba
najpierw
> coś
> > usunąć
> > > chyba,ale nie wiem dokładnie, bo filmik był po angielsku.
> > Możesz od razu wgrywać. Normalnie, system tworzy punkt przypwracania systemu,
kopiuje
>
> > pliki, res i już.
>
> A jakie są różnice pomiędzy SP2 i SP3?
SP3 zawiera łaty, które wyszły od momentu wejścia SP2, generalnie nie warto jużSP2 wgrywać,
a od razu SP3.



A zmienia coś w wyglądzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 17:20, matis9988 napisał:

A zmienia coś w wyglądzie?

Nie, nie zmienia, bo to jednak SP3. ;]
Chyba że bawiłeś się UXTheme Patcherem [czy jakoś tak], to szukasz jego wersji na SP3 i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 09:19, B1SH0P napisał:

Witam, potrzebuję jakiegoś tutoriala po polsku jak zainstalować xp na laptopie z zainstalowaną
vistą.. Znalazł by się takowy?

Szukasz sterownika XP do kontrolera SATA i chipsetu płyty jaka jest w tym lapku, instalujesz na innym komputerze program nLite, wrzucasz swoją płytę z WinXP i zależnie od wersji płyty integrujesz SP3 oraz dogrywasz do instalacji potrzebne sterowniki do chipsetu i SATA. Uzyskujesz obraz ISO i wypalasz go na płytce. Od tej pory to jest Twoja płytka instalacyjna, za pomocą której zainstalujesz bez żadnego problemu XP na swoim lapku.
SP3 ma w sobie kod dezaktywujący dotychczas znane ukradzione/wygenerowane klucze korporacyjne, więc płytka zrobiona w taki sposób na piracie nie zadziała z tymi kluczami.

Jak już będziesz miał płytkę, to nie ma żadnego znaczenia czy na dysku lapka jest Vista, czy jej nie ma. Po prostu albo zainstalujesz się na jednej z partycji tego dysku, albo sformatujesz jedną z nich i zainstalujesz, albo w ogóle zdejmiesz z dysku wszystko łącznie z ukrytymi partycjami producenta i zainstalujesz po swojemu.

Jeżeli chciałbyś wyczyścić cały dysk z wszelkich pozostałości bez kombinowania, to musisz utworzyć sobie płytkę startującą z XP (np. zrobioną za pomocą programu Bart PE z pluginem XPE - wygląda i działa wtedy identycznie jak Windows XP z Explorerem - tyle, że startuje z płyty). Świetnym źródłem plików systemowych dla takiej j płytki może być katalog z plikami XP z zintegrowanym SP3 i sterownikami użytymi wcześniej w programie nLite. Dzięki temu Utworzysz płytę startową i będziesz mógł zarówno pobawić się zarządcą dysków jeszcze przed instalacją, albo uruchomić programy diagnostyczne/zerujące dysk, co pozwoli pozbyć Ci się ukrytych partycji lub w ogóle wyzerować MBR (pierwszy sektor HDD z tablicą partycji).

Tak więc trochę trzeba się pobawić, ale efekty są bardzo korzystne. Szczególnie startujący XP z płytki to dla laptopa spore możliwości. Na płytce takiej można też zintegrować program nagrywarki DVD oraz na dzień dobry korzystać z wszelkich pamięci USB oraz sieci (przynajmniej ethernet kablowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam nietypowe pytanie, ale jestem ciekawy ile wam zajmuje XP po uruchomieniu tzn. ile zżera RAM-u, ale nie chodzi o świeżego tylko o takiego który używany jest już z 2-3 lata, bo ja ostatnio doprowadziłem do stanu 150 MB po odpaleniu wraz ze sterownikami ATT, ale bez żadnych komunikatorów czy innych dodatkowych programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 12:36, kindziukxxx napisał:

Zadam nietypowe pytanie, ale jestem ciekawy ile wam zajmuje XP po uruchomieniu tzn. ile
zżera RAM-u, ale nie chodzi o świeżego tylko o takiego który używany jest już z 2-3 lata.

System, który jest już jakiś czas używany ma zwykle doinstalowane programy, których elementy są dołączane jako samostartujące usługi i/lub programy uruchamiające się razem z systemem lub uruchamiane tuż po zalogowaniu. Zależnie więc od tego co się instalowało rozrzut może być ogromny. U jednego po kilku latach system zajmuje tyle samo co po instalacji, u drugiego zajmuje nawet kilka razy więcej, a jeszcze u innego może zajmować mniej (jeżeli powyłączał niepotrzebne usługi i programy systemowe).
XP po instalacji może zajmować od 80 MB do 280 MB zależnie od tego ile pamięci RAM było podczas instalacji. Instalator wyłącza pewne mniej istotne usługi jeżeli pamięci podczas instalacji jest bardzo mało (np. 128, 192 lub 256 MB). W przypadku gdy komputer posiada co najmniej 512-768 MB pamięć RAM jest zapychana przez pliki systemowe i ich dane do maksimum.
Po dołożeniu antywirusa czysty system może zająć ok. 330 MB.
Dlatego jeżeli nie zna się dobrze systemu, to warto wyjąć kostki pamięci na czas instalacji, aby Windows sam się trochę zoptymalizował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2010 o 11:34, Olamagato napisał:

/..../


dzięki, czyli dobrze zoptymalizowałem swojego XP, bo po 3 latach 150 MB z włączanym NOD-em to jednak jest sukces, ale zbędnych usług i innych taki to było duuużo, ob przez lata się tego nazbiera, ale przynajmniej udowodniłem sobie że bez reinstalla mozna doprowadzić Windows do szybkości w działaniu jak na świeżej kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Otóż planuję kolejny reinstal systemu, a posiadam wersję OEM. Jednak ma ona limit aktywacji przez internet. Poszukałem trochę informacji o tym, ale znalazłem kilka wersji. Jedni twierdzą, że 3, inni, że 5, a jeszcze następni, że 10 aktywacji w okresie 2 miesięcy. Później limit przestaje istnieć. Czy ktoś ma jakieś dokładne informacje na ten temat? Zmieniałem też pamięć RAM, czy może wpłynąć to na przebieg aktywacji? Tutaj też znalazłem wiele wersji, dlatego postanowiłem zapytać, czy ktoś ma konkretne informacje na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 00:02, KubooPL napisał:

Witam. Mam pewien problem. Otóż planuję kolejny reinstal systemu, a posiadam wersję OEM.
Jednak ma ona limit aktywacji przez internet. Poszukałem trochę informacji o tym, ale
znalazłem kilka wersji. Jedni twierdzą, że 3, inni, że 5, a jeszcze następni, że 10 aktywacji
w okresie 2 miesięcy. Później limit przestaje istnieć. Czy ktoś ma jakieś dokładne informacje
na ten temat? Zmieniałem też pamięć RAM, czy może wpłynąć to na przebieg aktywacji? Tutaj
też znalazłem wiele wersji, dlatego postanowiłem zapytać, czy ktoś ma konkretne informacje
na ten temat.


z tego co mi wiadomo to wystarczy jeden telefon i po sprawie, aktywują ręcznie, fakt mogą trochę marudzić, ale jak nie zmieniałeś płyty głównej to muszą Ci podać kod do aktywacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 10:24, Quandor napisał:

Gdzie znajdę historię np. od kiedy do kiedy komputer był włączony?



Hmm może w przywracaniu systemu to znajdziesz ? start>programy>akcesoria>przywracanie systemu, ale pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 19:47, Bartex69 napisał:

Wie ktoś jak mogę sprawdzic jaki mam Windows? 32 czy 64 bit...

A co ci się wyświwetla przy starcie systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 19:47, Bartex69 napisał:

Wie ktoś jak mogę sprawdzic jaki mam Windows? 32 czy 64 bit...


tam gdzie wpisujesz cmd, zeby wywolac konsole wpisz dxdiag
albo ppm na Moj Computer ----> Properties

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 20:00, kuba9876543210 napisał:

> Wie ktoś jak mogę sprawdzic jaki mam Windows? 32 czy 64 bit...

tam gdzie wpisujesz cmd, zeby wywolac konsole wpisz dxdiag
albo ppm na Moj Computer ----> Properties

Okej dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować