Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

"Panel sterowania" -> "Konta użytkowników" -> "Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników", przy opcji "Użyj ekranu powitalnego" musi być "ptaszek", ponadto Twoje konto musi być chyba jedynym na komputerze (pomijając wbudowane konta Administratora i Gościa) - całkiem możliwe, że zainstalowałeś jakąś wersję MS .NET Framework, a on bez pytania tworzy dodatkowe konto użytkownika (wyłącz je a jak to nie pomoże - spróbuj je usunąć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech rzeczywiście mam zainstalowane MS.NET Framework tylko, że nie wiem do czego to służy i co się stanie jeśli usunę to konto? (nie wiem jak wyłączyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 20:45, revolt505 napisał:

Ech rzeczywiście mam zainstalowane MS.NET Framework tylko, że nie wiem do czego to służy
i co się stanie jeśli usunę to konto? (nie wiem jak wyłączyć)


Samego .NET nie ruszaj, niektóre programy go wymagają. A co się stanie po usunięciu konta? Nie mam bladego pojęcia :D. Może wujaszek Google będzie wiedział ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SP3 to zestaw poprawek (łat) do XP od Microsoftu. Więc zasadniczo nic złego nie powinno się stać po jego zainstalowaniu, o ile tylko nie pobierzesz SP3 z jakiegoś podejrzanego źródła, nie masz czegoś skopanego w systemie (np. przez wirusy) i masz oryginalnego Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co chwila wyskakuje mi komunikat że ,, Wystąpił problem z aplikacją Microsoft Feeds Synchronization i zostanie ona zamknięta..." Ktoś wie może o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 14:43, Danio237 napisał:

Co chwila wyskakuje mi komunikat że ,, Wystąpił problem z aplikacją Microsoft Feeds Synchronization
i zostanie ona zamknięta..." Ktoś wie może o co chodzi?


http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=72060
coś takiego znalazłem, jak nie pomoże to po prostu wpisz treść komunikatu w google, sporo odpowiedzi znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, instalacja IE8 pomogła.
A wie ktoś jak wyłączyć ten komunikat ,,klawisze trwałe" co się wyświetla po 5-krotnym naciśnięciu Shift? Nie mogę przez to komfortowa grać w Zenka Zombie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 16:23, Danio237 napisał:

A wie ktoś jak wyłączyć ten komunikat ,,klawisze trwałe" co się wyświetla po 5-krotnym
naciśnięciu Shift? Nie mogę przez to komfortowa grać w Zenka Zombie. :(

To jest tak - klikasz te 5 razy ''shift'', następnie przy pojawieniu się komunikatu: ustawienia/użyj funkcji klawisze trwałe odznaczasz bądź jeśli to nie da rezultatu ponownie wchodzisz w ustawienia (już w oknie: opcje ułatwień dostępu) przy klawiszach trwałych i odznaczasz użyj skrótu.
//jednak pogmatwałem - po prostu musisz odznaczyć 'użyj skrótu', to pierwsze nie podziała (ustawienia/ustawienia przy klawiszach trwałych/odznacz użyj skrót). Mam nadzieję, że już działa. A właściwie nie działa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 20:45, revolt505 napisał:

Ech rzeczywiście mam zainstalowane MS.NET Framework tylko, że nie wiem do czego to służy
i co się stanie jeśli usunę to konto? (nie wiem jak wyłączyć)

.NET framework nie służy zasadniczo do niczego. ;)
No dobrze, żartuję.
Jest maszyna wirtualna pozwalająca uruchamiać programy przeznaczone dla tego środowiska. Zasadniczo służy to do tego aby mogły bezpiecznie dla użytkownika uruchamiać się programy ze stron internetowych oraz ściągnięte z sieci. Środowisko to pełni taką samą rolę jak Java Virtual Machine i jest dla niego bezpośrednią konkurencją.
Obecnie z programów, które nie mogą się bez niego obejść jest sponsorowany przez Microsoft program ATI Catalyst Control Center, co zmusza większość użytkowników kart Radeon do instalacji środowiska .NET w wersji 2.0, aby ten panel sterowania w ogóle mógł działać. Obecnie platformę .NET wykorzystują osadzane na stronach internetowych programy w technologii Silverfast.
Niestety instalacja wersji 1.0 i kolejnych powoduje, że Windows Update próbuje zainstalować wszystkie możliwe wersje łącznie z zabugowaną i kobylastą wersją 3.5.
Tak więc jeżeli nie jesteś użytkownikiem kart Radeona, to możesz spokojnie odinstalować wszystkie wersje .NET na XP i tym samym pozbyć się ściągania kobylastych poprawek na te platformy. Jeżeli potrzebujesz używać panel Radeona, to możesz odinstalować wszystkie wersje poza 2.0, a także trwale odmówić instalacji wszystkich innych wersji oraz ich łatek (poza wersją 2.0). A jeżeli zabronisz łączenia się .NET z siecią, to nawet nie potrzeba ściągania łatek do wersji 2.0.
Jeżeli jednak używasz programów opartych o Silverfast lub .NET lub stron internetowych używających takich programów, to musisz przełknąć żabę i instalować wszystko. :)

Co do konta, to możesz je spokojnie usunąć bo służy one głównie do łamania poziomu bezpieczeństwa przez zezwolenie programowi .NET na zadania administracyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 20:24, Olamagato napisał:

Niestety instalacja wersji 1.0 i kolejnych powoduje, że Windows Update próbuje zainstalować
wszystkie możliwe wersje łącznie z zabugowaną i kobylastą wersją 3.5.
Tak więc jeżeli nie jesteś użytkownikiem kart Radeona, to możesz spokojnie odinstalować
wszystkie wersje .NET na XP i tym samym pozbyć się ściągania kobylastych poprawek na
te platformy. Jeżeli potrzebujesz używać panel Radeona, to możesz odinstalować wszystkie
wersje poza 2.0, a także trwale odmówić instalacji wszystkich innych wersji oraz ich
łatek (poza wersją 2.0). A jeżeli zabronisz łączenia się .NET z siecią, to nawet nie
potrzeba ściągania łatek do wersji 2.0.
Jeżeli jednak używasz programów opartych o Silverfast lub .NET lub stron internetowych
używających takich programów, to musisz przełknąć żabę i instalować wszystko. :)


Ja właśnie kilka dni temu ściągnąłem .NET w wersji 3.5 :/
Od razu na dysku systemowym po zainstalowaniu tego pakietu zrobiło się o około 700MB mniej miejsca.
Piszesz, że ta wersja jest zabugowana, więc czy ściągnąć najnowszą wersję 4.0 czy to tylko dodatkowo obciąży system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:58, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Od razu na dysku systemowym po zainstalowaniu tego pakietu zrobiło się o około 700MB mniej miejsca.

Typowe. :)

Dnia 23.09.2010 o 21:58, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Piszesz, że ta wersja jest zabugowana, więc czy ściągnąć najnowszą wersję 4.0 czy to
tylko dodatkowo obciąży system?

Przede wszystkim zastanów się po jakiego grzyba jest Ci to środowisko. Bo o ile trudno znaleźć jakieś sensowne programy na .NET 3.x, to na 4.x może być to jeszcze trudniejsze. A ściąganie czegoś tylko po to, żeby wszystko chodziło trochę wolniej i zajmowało miejsce na dysku nie jest świetnym pomysłem. O ile jeszcze w javie masz jakieś gry odpalane z przeglądarki (np. kórnik był jakiś czas temu), to na .NET chyba takowych nie ma za wiele.
Co do zabugowania, to wszystkie wersje są porządnie zabugowane. Musisz liczyć się z dziesiątkami jak nie setkami megabajtów poprawek do ściągnięcia dla każdej osobnej wersji. Oczywiście robi to automatycznie Windows Update, więc uciążliwość tego jakby trochę mniejsza. Z drugiej strony fragmentowanie dysku i destabilizowanie systemu ciągłymi aktualizacjami (oraz błędami instalacji), to nie jest najwspanialsza rzecz jaką można sobie zafundować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam płytkę od Windowsa XP Professional w wersji PL. Dostałem jednak komputer DELL OptiPlex GX280 i jest na nim nalepka Windowsa XP Professional do wersji angielskiej - bo komputer jest z anglii. Gdy chciałem zainstalować system operacyjny z polskiej płyty, to nie uznawał mi tego klucza. Jest jakaś szansa na oryginalny Windows z tej naklejki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie powinno stac, tyle ze WinXP SP2 nie jest juz przez MS wspierany. Zreszta niektore gry nie beda chodzic/moga miec problemy z uruchomieniem bez trzeciego service packa, np. GTA IV.
Ja po pierwszej instalacji SP3 musialem go wywalic, bo Crysis przestal mi dzialac (zadal plyty, mimo ze byla w napedzie :P), ale za drugim razem obeszlo juz sie bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach..../
Bo właśnie mam zainstalowane gta 4 które wymaga windows sp3 ,a chce przeinstalowac F1 2010 bo cos szwankuje i sie boje że cos może sie usnąć np. save z gier itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować