Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Hmm. mam trochę dziwne pytanie: Ile kosztuje nowy Windows XP HE, bo kolega się ze mną kłócił, ze kosztuje 3 000 zł... A no moim pudełku ceny nie mam, więc już nie wiem, jak na Allegro szukałem ceny to były około 300 zł, czyli tyle ile mu mówiłem, ze kosztuje. I teraz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 20:27, trutututu napisał:

Hmm. mam trochę dziwne pytanie: Ile kosztuje nowy Windows XP HE, bo kolega się ze mną
kłócił, ze kosztuje 3 000 zł... A no moim pudełku ceny nie mam, więc już nie wiem, jak
na Allegro szukałem ceny to były około 300 zł, czyli tyle ile mu mówiłem, ze kosztuje.
I teraz nie wiem.

Wersja OEM - 249 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko:

Ktoś się oriętuje może czy od 1.07 OEMy będą wycofane ze sklepów (faktycznie zdjęte z półek) - M$ ściągnie niesprzedane egzemplarze (OEMy w pudełkach), czy tylko przestaną być preinstalowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 20:27, trutututu napisał:

Hmm. mam trochę dziwne pytanie: Ile kosztuje nowy Windows XP HE, bo kolega się ze mną
kłócił, ze kosztuje 3 000 zł... A no moim pudełku ceny nie mam, więc już nie wiem, jak
na Allegro szukałem ceny to były około 300 zł, czyli tyle ile mu mówiłem, ze kosztuje.
I teraz nie wiem.


O lol, miałeś rację, bo kosztuje mniej więcej tyle... coś twój kolega marnie zorientowany w tym jest, skoro takie głupoty gada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 15:33, marcinshinoda napisał:

Jak zrobić format taki doszczętny?


Wkładasz płytke do kompa, przy włączaniu zabootuje ci ją, i pojawi się instalator widnowsa. Przy wyborze partycji usuwasz Wszystkie partycje które masz, Tworzysz nową, formatujesz ją ( format jest robiony automatycznie, musisz tylko wybrać ''styl'' formatu - radze wybrać ten wolny). Wybierasz tą partycje i instalujesz System. Nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zes mi troche namieszal :) Duzo tam czytania, a i tak nic z tego nie zrozumiem ''(zly dzien). Tak wiec gdybys mogl, napisz czy mozna te wersje tansza uzywac, czy lepiej zaopatrzyc sie w ta normalna. Sorki, za zawracanie glowy, ale jakos nie mam glowy do takich spraw.

Edit:
Teraz zajarzylem (co praca robi z czlowiekiem). Te tansze wersje, sa dla jakiegos tam sprzetu. A beda dzialac na innym niz detykowany? Czy lepiej zainwestowac w ten http://allegro.pl/item400240557_tomada_windows_xp_home_oem_1pk_pl_fvat_sp3_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 14:48, Mac Cry napisał:

No to zes mi troche namieszal :) Duzo tam czytania, a i tak nic z tego nie zrozumiem
''(zly dzien). Tak wiec gdybys mogl, napisz czy mozna te wersje tansza uzywac, czy lepiej
zaopatrzyc sie w ta normalna. Sorki, za zawracanie glowy, ale jakos nie mam glowy do
takich spraw.

Edit:
Teraz zajarzylem (co praca robi z czlowiekiem). Te tansze wersje, sa dla jakiegos tam
sprzetu. A beda dzialac na innym niz detykowany? Czy lepiej zainwestowac w ten http://allegro.pl/item400240557_tomada_windows_xp_home_oem_1pk_pl_fvat_sp3_.html


Bedzie dzialac, siostra ma ten sam system i wszystko jest okej, mimo ze nie instalowala go na dedykowanym komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że instalowanie dedykowanych systemów na innych komputerach jest NIELEGALNE, ponieważ łamie prawa dystrybucji OEM. No chyba, że facet dołączy Ci do oprogramowania laptopa firmy Fujitsu-Siemens....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze bedzie dzialac jednakze jak pisalem wczesniej - zapoznaj sie z artykulem :) a w skrocie:

Zgodnie z informacjami Microsoftu zawartymi na stronie How to Tell składnikami potwierdzającymi oryginalność, a co za tym idzie legalność, oprogramowania w wersji OEM są:

- certyfikat autentyczności
- oryginalny nośnik instalacyjny
- umowa licencyjna
- instrukcja / dokumentacja

- paragon/faktura vat

zapewne nie masz komputera fuujitsu-siemens wiec podpadasz pod ten przypadek:

Brak instrukcji / dokumentacji

Jest to jedna z częściej występujących sytuacji. O ile certyfikat autentyczności do systemu operacyjnego jest trwale umieszczony na obudowie komputera, a o nośnik instalacyjny w sposób naturalny dbamy (bo jest on niezbędny do instalacji oprogramowania), to do dokumentacji nie jest przykładana już tak duża waga. Na szczęście, jeżeli np. dziecko zniszczyło nam książeczkę z instrukcją do systemu operacyjnego to prawdopodobnie nie powinniśmy się niczego obawiać. Brak tego składnika nie powinien być w istocie dużą przeszkodą do stwierdzenia legalności posiadanego oprogramowania.

rzecz jasna warto miec paragon/fakture :)
gdzies czytalem, ze nalezy przedstawic 3 z 5 elementow potwierdzajacych legalnosc wiec spokojna glowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 14:58, Budyn napisał:

Tyle, że instalowanie dedykowanych systemów na innych komputerach jest NIELEGALNE, ponieważ
łamie prawa dystrybucji OEM. No chyba, że facet dołączy Ci do oprogramowania laptopa
firmy Fujitsu-Siemens....


eckhm, a wogle z linkiem sie zapoznales?
Jest to pełna legalna wersja OEM pochodząca z polskiego kanału dystrybucji. Nie jest to wersja dedykowana do konkretnego sprzętu (DELL, FUJITSU) jak na niektórych innych aukcjach !!!

n/c

A wlasnie, ja też mam pytanie co do swojego Systemu. Otóż mam komputer ACER'a, na ktorym system był odrazu zainstalowany, i naklejke naklejoną na obudowie mam. Nośnika nie dostałem do komputera, to chyba nie w porządku? I tutaj pytanie - czy mogę korzystać z płyty instalacyjnej Windowsa Siostry, gdy mam ten sam SYstem i swój własny klucz...?

@down :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 14:45, Pernia napisał:

> Jak zrobić format taki doszczętny?

Wkładasz płytke do kompa, przy włączaniu zabootuje ci ją, i pojawi się instalator widnowsa.
Przy wyborze partycji usuwasz Wszystkie partycje które masz, Tworzysz nową, formatujesz
ją ( format jest robiony automatycznie, musisz tylko wybrać ''styl'' formatu - radze
wybrać ten wolny). Wybierasz tą partycje i instalujesz System. Nic trudnego.


popatrzyłbyś na date posta:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę w imieniu kolegi. Otóż ma on Windowsa XP Home Edition i chce go sprzedać. Nie aktywował go jeszcze(co trzeba zrobić po 30 dniach) więc jeżeli ktoś go odkupi to może sobie w pełni legalnie zainstalować na swoim komputerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować