Zaloguj się, aby obserwować  
Pizduszek

Dead Island - gra komputerowa od firmy Techland

478 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2011 o 15:46, karolekx23x napisał:

Na ile gra starcza i na czy polega ?

Tak "na oko" będzie ze 40h a na czym polega? To już odsyłam do licznych publikacji (m.in. mojej, jak już będzie gotowa:).
W skrócie, Dark Messiah+Borderlands+S.t.a.l.k.e.r.(względnie Far Cry 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 16:29, zadymek napisał:

> Na ile gra starcza i na czy polega ?
Tak "na oko" będzie ze 40h a na czym polega? To już odsyłam do licznych publikacji (m.in.
mojej, jak już będzie gotowa:).
W skrócie, Dark Messiah+Borderlands+S.t.a.l.k.e.r.(względnie Far Cry 2)


Stalker to moja gra ulubiona, mam wątpliwośc czy gre kupić. Jak poczytam wiecej o grze to zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2011 o 16:59, karolekx23x napisał:

Stalker to moja gra ulubiona, mam wątpliwośc czy gre kupić. Jak poczytam wiecej o grze
to zdecyduje.


Hmm w skrócie - sandbox, zombie, konwencja rozwoju postaci w stylu cRPG [podobna do wspominanych Stalkera i Borderlands], tony questów pobocznych, cała masa różnego ekwipunku, bardzo fajny co-op.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 18:13, Pietro87 napisał:

Hmm w skrócie - sandbox, zombie, konwencja rozwoju postaci w stylu cRPG [podobna do wspominanych
Stalkera i Borderlands], tony questów pobocznych, cała masa różnego ekwipunku,

Eww, cRPG i S.t.a.l.k.e.r.? Na pewno nie chodzi o dwie pierwsze części.

Dnia 20.09.2011 o 18:13, Pietro87 napisał:

bardzo fajny co-op.

O, to muszę dokooptować znajmych do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o rozwój postaci... i to w sumie bardziej na modłę BR [drzewka skilli] a ze Stalkera poniekąd patent z dosyć obszernym EQ.
Jak by nie patrzeć, rozwój postaci to raczej charakterystyczny patent dla gry cRPG.
Z resztą samo DI ma sporo z cRPGa, skalowanie przeciwników, struktura questów, skalowanie przedmiotów, to taki swoisty miks FPS + cRPG + Survival Horror [tu się niektórzy spierają, ja powiem tyle dla mnie DI to i SH. Ostatni raz dygnałem na fotelu przy Silent Hillu na PSXa i potem była wielka przepaść (może trafił się jakiś jeden wyjątek po trasie) a przy DI kilka razy w kanałach jak latarka wysiadła, czy w toaletach tez mnie lekko podrzuciło, więc coś w tej grze jest :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 18:55, Pietro87 napisał:

Chodziło o rozwój postaci... i to w sumie bardziej na modłę BR [drzewka skilli] a ze
Stalkera poniekąd patent z dosyć obszernym EQ.

EQ?Mniejsza o to (cokolwiek to jest), dość powiedzieć, że w materii rozwoju S.t.a.l.k.e.r. raczej mało miał wspólnego z jakąkolwiek postacią RPG. Gra stawia na pełny realizm: wszystkie bonusy zależne są od noszonego sprzętu, który używa się bez sztucznych ograniczeń; koniec kropka.

Dnia 20.09.2011 o 18:55, Pietro87 napisał:

Z resztą samo DI ma sporo z cRPGa, skalowanie przeciwników, struktura questów, skalowanie

Struktura questów? Że niby RPGowe questy jakoś różnią się od innych typów?

Dnia 20.09.2011 o 18:55, Pietro87 napisał:

ja powiem tyle dla mnie DI to i SH. Ostatni raz dygnałem na fotelu przy Silent Hillu
na PSXa i potem była wielka przepaść (może trafił się jakiś jeden wyjątek po trasie)
a przy DI kilka razy w kanałach jak latarka wysiadła, czy w toaletach tez mnie lekko
podrzuciło, więc coś w tej grze jest :)]

Mnie w toaletach raczej krew zalała gdy nie mogłem wyjść zatrzymywany jakąś niewidzialną barierą:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2011 o 19:05, zadymek napisał:

EQ?Mniejsza o to (cokolwiek to jest),


Chyba po sieci to nie grywamy co ? EQ - equipment = ekwipunek.

Dnia 20.09.2011 o 19:05, zadymek napisał:


Struktura questów? Że niby RPGowe questy jakoś różnią się od innych typów?


Idąc tym torem to takie GTA4 tez ma "questy" [pojedź od A do B i znajdź XYZ], sama idea "Questów" czyli zadania za które dostajemy nagrodę od zlecającego je NPCa wzięła się z cRPG [na zasadzie idx pogadaj z X dostaniesz zadanie Y w którym nagroda to Z zgadzasz się ? Tak lub Nie ? itp itd]

Dnia 20.09.2011 o 19:05, zadymek napisał:

Mnie w toaletach raczej krew zalała gdy nie mogłem wyjść zatrzymywany jakąś niewidzialną
barierą:]


A ja do tej pory żadnego buga jeszcze nie napotkałem.
Raz nie mogłem wleźć po schodach, wystarczyło zejść i po nich... wbiec, na razie jeden drobny błąd, finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem trochę bugów takich jak klinowanie się jak i misja nie chce się aktywować choć wszystko było zrobione jak należy no i jest pewien bug z powielaniem przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 19:57, Pietro87 napisał:

Chyba po sieci to nie grywamy co ? EQ - equipment = ekwipunek.

Gramy, gramy, ale nie muszę się zaraz uczyć np słowniczka battle.net''owego-co wnerwia czasem tych, którzy nie rozumieją, że można się nie wciągnąć w community:/

BTW W słowniczku jaki znam obowiązuje termin Inv

Dnia 20.09.2011 o 19:57, Pietro87 napisał:

Idąc tym torem to takie GTA4 tez ma "questy" [pojedź od A do B i znajdź XYZ], sama idea

Właśnie, wiec questy cRPG to takie same questy jak w każdym innym gatunku. Różnica polega zwykle na mechanice realizacji ich założeń. W związku z tym mówienie, że DI [za sprawą questów] ma sporo z cRPG to mówienie banałów.

Dnia 20.09.2011 o 19:57, Pietro87 napisał:

A ja do tej pory żadnego buga jeszcze nie napotkałem.
Raz nie mogłem wleźć po schodach, wystarczyło zejść i po nich... wbiec, na razie jeden
drobny błąd, finito.

To pewnie ten mój bug. Cóż, jak dla mnie crashowanie do Windy to bug. Tak samo jak blokowanie klawiatury po naciśnięciu jakiegoś zagadkowego klawisza, tak samo nieprzyporządkowanie kilku funkcji pod dany klawisz mimo odpowiedniej konfiguracji w ustawieniach (słynny ckm w rauszu) i znikający marker zadania na
mapie. Jeśli ominęły cię te "atrakcje" to gratuluję szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 20:43, karolekx23x napisał:

Gra dużo błędów,

Z pewnością mniej niż w twoim ulubionym S.T.A.L.K.E.R.-ze;)

Dnia 20.09.2011 o 20:43, karolekx23x napisał:

na ile ja oceniacie

Nie lubię takich sztywnych ocen, ale jak dla mnie co najmniej 8

Dnia 20.09.2011 o 20:43, karolekx23x napisał:

warta kasy czy poczekania jak będzie tańsza ?

79.90 to dużo w dzisiejszych czasach? Cóż, jeśli czekać, to raczej na kolejne patche niż na obniżkę cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 20:46, zadymek napisał:

Tak samo jak blokowanie klawiatury...


Wcisnales klawisz odpowiedzialny za teamspeak, wcisnij enter i sie odblokuje. Ja ze 3 razy gre resetowalem zanim polapalem sie ocb... Co do klawisza odpowiedzialnego za wyjscie z ckm-a - ewidentna krotkowzrocznosc tworcow gry, w Far Cry 2 bylo to samo. Jak widac ciezko sobie wyobrazic, ze ktos moze grac na innych ustawieniach niz domyslne. Zablokowac tez sie pare razy udalo, glownie jak wchodzilem w obszary, o ktorych tworcy nie pomysleli, ze mozna wejsc. Mimo wszystko zawsze dalo sie jakos wyjsc. Niestety, wychodza wtedy niedociagniecia, takie jak zle przystajace tekstury, przechodzenie przez sciany itp., jednak w ogolnym rozrachunku nie sa to bugi, ktore by jakos szczegolnie irytowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2011 o 20:46, zadymek napisał:

To pewnie ten mój bug. Cóż, jak dla mnie crashowanie do Windy to bug. Tak samo jak blokowanie
klawiatury po naciśnięciu jakiegoś zagadkowego klawisza, tak samo nieprzyporządkowanie
kilku funkcji pod dany klawisz mimo odpowiedniej konfiguracji w ustawieniach (słynny
ckm w rauszu) i znikający marker zadania na
mapie. Jeśli ominęły cię te "atrakcje" to gratuluję szczęścia.


Tego, że błędy są nie neguje [dla przykładu w Wiedźminie 2 nie ominęło mnie ich całe mnóstwo, podczas gdy niekiedy pewne oszołomy na forum negowały ich istnienie, ja nie z tych :)], aczkolwiek oprócz wspomnianego zablokowania na schodach i faktycznie jednego zniknięcia, a raczej samowolnego odznaczenia na mapie całego zadania pobocznego, innych kardynalnych błędów nie uświadczyłem.
Ani jednego crasha, ani jednego problemu z AI eskortowanych NPC.

Sam grę oceniłem na 75/100 [lub 7.5/10 jak kto woli], nie rozpisując się zbytnio - bardzo solidna wbrew pozorom produkcja, w konwencji która lubię. Są pewne niedociągnięcia [nie chodzi tu o bugi!] które można było lepiej rozwiązać, jest kilka mniejszych bzdetów do których można się czepić, nie mniej jest fajny sandbox, sporo grywalności i świetnie jak dla mnie rozwiązany co-op [w sensie - chcesz pomagać komuś, pomagasz, nie chcesz, możesz wleźć na skrzynkę i patrzeć jak go zeżrą, róbta co chceta ftw :)].
Jeśli gra dostanie kolejne patche i może jakieś ciekawe dłuższe DLC jej ocena zapewne skoczy do pełnych 8/10 w moich oczach [choć też nie lubię sztywnych ram ocen... podobnie w muzyce, szlak mnie trafia jak ktoś mnie pyta "jaki gatunek muzyki słuchasz ?" ja nie słucham gatunków, ja słucham muzyki, jaki gatunek lubię to już bardziej logiczne pytanie, bo mogę lubić generalnie bardziej rock w całokształcie niż pop itp... tak samo z grami, gram w gry nie w gatunki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 21:22, Noirr napisał:

Wcisnales klawisz odpowiedzialny za teamspeak, wcisnij enter i sie odblokuje.

Problem w tym, że nie o niego idzie. Mój przypadek blokuje wyłącznie klawiaturę: przypomina to buga z Diablo 2 gdy postać stoi jak zamurowana w miejscu ale moze się obracać, walczyć etc.
Klawiatura nadal działa, tylko gra nie odbiera od niej sygnałów, tak w grze jak i menu: w sieci krążą spekulacje, że chodzi i "\" albo "~", ale u mnie naciskanie ich nic nie dało. Wczytanie save''a to samo. Czasem pomaga ponowne skonfigurowanie klawiszy (trzeba użyć skrótów Steam''a by wyjść do menu, bo Esc nie działa), ale najczęściej walka z tą "zwiechą" kończy się wywaleniem na pulpit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakakolwiek szansa na pokonanie ostatniego bossa grając samemu? Przeszedłem prawie całą grę sam, aż tu nagle boss któremu prawie nie schodzi pasek życia,

Spoiler

a do tego te atakujące zombie

. Da radę to przejść samemu na normalnym poziomie trudności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 17:20, Kraju napisał:

Czy jest jakakolwiek szansa na pokonanie ostatniego bossa grając samemu? Przeszedłem
prawie całą grę sam, aż tu nagle boss któremu prawie nie schodzi pasek życia,

Spoiler

a do
tego te atakujące zombie

. Da radę to przejść samemu na normalnym poziomie trudności?


Jasne ze da tylko musisz

Spoiler

wejsc na gore, jak bedziesz stal na dole to jemu nic nie zrobisz a Zombi beda ciagle wychodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem po całej okolicy, ale nigdzie wejścia na górę nie zobaczyłem. Co by nie było, po powrocie do domu spróbuje jakoś się dostać na górę i go pokonać. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować