Zaloguj się, aby obserwować  
Pizduszek

Dead Island - gra komputerowa od firmy Techland

478 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2011 o 11:21, Pietro87 napisał:

Ekhem... nie żebym się wtrącał, ale z żadnym patchem jak i z samą gra skończoną 2 postaciami
nie miałem najmniejszych problemów do dziś dnia =)
Słownie ucierpiałem przy jednym bugu - nie mogłem kiedyś wejść po schodach, stanęła mi
na przeciw niewidzialna ściana i musiałem wczytać ostatni zapis przez co straciłem pi
razy oko 25 min postępu w zadaniu.

No, tyle twojego. Reszta jednak miewa to i owo. Np mimo, że najnowszy patch usunął całe wiadro błędów, nie zdezaktywował feralnego klawisza, który blokuje czasem klawiaturę, nie zniknął też bug ze znikającymi przedmiotami (jak się coś zmodyfikuje przy pełnym plecaku zmodyfikowana broń może zniknąć). Co gorsza naprawiona wymiana broni jest zbyt czuła przez co np można nagle obudzić się z flaszką whiskey zamiast unikatowej maczety w ręce;]

BTW

Spoiler

Zauważyłem też, że zniknął pasek zużycia w pile łańcuchowej, tej z "domu im Piątku 13tego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie neguję tego, że ludzie maja problemy co to to nie =)
Ot przedstawiam swoje doświadczenia z grą, od strony bugów bardzo pozytywne biorąc pod uwagę niektóre jaja jakie się wyprawiają.

Btw ten zbyt czuły klawisz do podnoszenia whiskey można w kilka sekund zmodyfikować =) [więc to jest akurat nieco wydumany problem, w czystej grze irytujący, ale jak się chce to minuta roboty i po kłopocie, tak jak skrócenie loadingów do kilku sekund]

Dnia 30.10.2011 o 15:11, zadymek napisał:


BTW

Spoiler

Zauważyłem też, że zniknął pasek zużycia w pile łańcuchowej, tej z "domu im Piątku
13tego"




A nie zwróciłem uwagi, piła mi się znudziła dosyć szybko, wolę kukrisy, katany i maczety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 15:11, zadymek napisał:

BTW

Spoiler

Zauważyłem też, że zniknął pasek zużycia w pile łańcuchowej, tej z "domu im Piątku
13tego"



Co? Skończyłem grę 3 razy i pierwsze słyszę o

Spoiler

pile łańcuchowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 18:02, woko27 napisał:

Co? Skończyłem grę 3 razy i pierwsze słyszę o

Spoiler

pile łańcuchowej.


A jest:)

Spoiler

Wspomniany domek to lokacja wypchana wręcz gadżetami z różnych horrorów: poczynając od Jasona z "Piatku 13tego"(twardy zawodnik, chyba najwredniejszy z całej gry) na pile łańcuchowej kończąc. Domek to chyba Easter egg, więc nic dziwnego, że trudno się na niego natknąć. Znajdziesz go w dżungli, nieco na północ od mostu gdzie rozwalił się transport z lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 17:52, Pietro87 napisał:

Btw ten zbyt czuły klawisz do podnoszenia whiskey można w kilka sekund zmodyfikować =)
[więc to jest akurat nieco wydumany problem, w czystej grze irytujący, ale jak się chce to minuta roboty i po kłopocie

Chodzi mi o klawisz Użyj, jeśli wiesz jak zmniejszyć czułość to nie bądź sęp i się podziel.

Dnia 30.10.2011 o 17:52, Pietro87 napisał:

tak jak skrócenie loadingów do kilku sekund]

To z kolei mnie nie dotyczy, u mnie loadingi od początku trwały 5s:)

Dnia 30.10.2011 o 17:52, Pietro87 napisał:

A nie zwróciłem uwagi, piła mi się znudziła dosyć szybko, wolę kukrisy, katany i maczety.

Nie ty jeden, choć teraz grając raperem zaczynam doceniać bejzbole itp tępe narzędzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 20:53, zadymek napisał:

Chodzi mi o klawisz Użyj, jeśli wiesz jak zmniejszyć czułość to nie bądź sęp i się podziel.



W folderze gry w STEAMIE znajdź plik data2.pak, rozpakuj go winrarem i znajdź plik input.scr
Otwórz inputs.scr w edytorze tekstowym i znajdź linijkę :

DefineActionExt(_ACTION_SWAP_TRIGGER, EInputTarget_PLAYER, EInputDevice_KEYBOARD, false, EKey__F, false, true, false, 0.5, 0.5, 0.1);

Następnie dokonaj zmian aby wyglądała tak jak poniżej :

DefineActionExt(_ACTION_SWAP_TRIGGER, EInputTarget_PLAYER, EInputDevice_KEYBOARD, false, EKey__F, false, true, false, 0.5, 0.5, 1.2);

Tak zmodyfikowany input.scr umieść w folderze Data [zrób nowy folder, nazwij Data] a następnie całość wrzuć do folderu deadisland->out w twoich dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 21:02, Pietro87 napisał:

Tak zmodyfikowany input.scr umieść w folderze Data [zrób nowy folder, nazwij Data] a
następnie całość wrzuć do folderu deadisland->out w twoich dokumentach.

Tego już próbowałem, skończyło się na tym, że nie mogłem modyfikować ustawień klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 22:43, Graszcz napisał:

Którą postacią najbardziej opłaca się rozpocząć grę?


Fabuła jest prowadzona przez 4 postacie jednocześnie, więc wybór bohatera nie ma znaczenia. A poza tym zależy czego oczekujesz, każda postać ma inne skille, choć w rzeczywistości walka branią białą/palną jest na tym samym poziomie (dmg. itp.). Na początek polecam białasa albo nyggusa, bo kobiety jakieś nijakie takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 22:43, Graszcz napisał:

Którą postacią najbardziej opłaca się rozpocząć grę?

Zależy jak na sprawę spojrzeć:
-dla nooba najlepszy będzie Sam B- jego skille zapewniają mu spore szanse na przeżycie a jednocześnie nie wymuszają zbytniej finezji podczas walki -podobno to właśnie on jest najlepszy na początek, co widać szczególnie podczas gry w multi
-dla ambitnych są dwie postacie "taktyczne": Logan, którego konik, broń miotana, sprawia sporo problemów podczas walki (za to jego Furia wymiata wszystko w zasięgu wzroku) oraz Xian mei, której jeszcze nie poznałem zbyt dobrze, ale ma zadatki na szatkownika roku bo posługuje się najbardziej destrukcyjnymi zabawkami w grze (broń sieczna).
-miłośnik FPSów zapewne nastawi się na Purnę: postać wybitnie strzelankową (zwłaszcza po patchu) choć może się zawieść bo ten wybór procentuje dopiero w drugim akcie, dlatego na początek bym ją odradzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta misja z przywiezieniem 2 kartonów soków z dwóch stacji benzynowych.

Wtf? Przywożę i nic. oO Ten mnie pyta, tak jakbym wcale tam nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 21:46, Pablovy napisał:

Ta misja z przywiezieniem 2 kartonów soków z dwóch stacji benzynowych.

Wtf? Przywożę i nic. oO Ten mnie pyta, tak jakbym wcale tam nie był.

Kieruj się znacznikiem: zobaczysz 2 "sloty" na podłodze w garażu.

20111124225301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOŻE CO ZA KRETYN WYMYŚLIŁ, ŻEBY ALKOHOL AUTOMATYCZNIE POJAWIAŁ SIĘ W PODRĘCZNYM WYPOSAŻENIU
Wyskakuje na mnie horda zombiaków, to ja klikam jak szalony, żeby ich wytłuc, tymczasem moja postać wypija pięć znalezionych przed chwilą butelek wódki. Może to takie celowe utrudnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 12:42, Graszcz napisał:

BOŻE CO ZA KRETYN WYMYŚLIŁ, ŻEBY ALKOHOL AUTOMATYCZNIE POJAWIAŁ SIĘ W PODRĘCZNYM WYPOSAŻENIU

To nie automat,to zbyt czuły mechanizm wymiany ekwipunku

Dnia 25.11.2011 o 12:42, Graszcz napisał:

Wyskakuje na mnie horda zombiaków, to ja klikam jak szalony, żeby ich wytłuc, tymczasem

Ja wyskakuje na ciebie horda to raczej trzeba uciekać a nie klikać jak szalony:]

Dnia 25.11.2011 o 12:42, Graszcz napisał:

moja postać wypija pięć znalezionych przed chwilą butelek wódki. Może to takie celowe
utrudnienie?

Trza się pilnować, albo -jak ktoś tu wspomniał, a co mi nie wyszło- zmodyfikować plik konfiguracyjny by zmniejszyć czułość tego mechanizmu. Ja już wyrobiłem sobie "wewnętrzny alarm", który dzwoni gdy podnoszę flachę. A w ogóle to kolejny raz z rzędu przegapiłem recepturę na koktajle Mołotowa i nie mam na co tego zużyć:/

PS Bez przesady...aż tak szybko nie da się wypić 5 flaszek whiskey;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 20:47, zadymek napisał:

> Co? Skończyłem grę 3 razy i pierwsze słyszę o

Spoiler

pile łańcuchowej.


A jest:)
Spoiler

Wspomniany domek to lokacja wypchana wręcz gadżetami z różnych horrorów:
poczynając od Jasona z "Piatku 13tego"(twardy zawodnik, chyba najwredniejszy z całej
gry) na pile łańcuchowej kończąc. Domek to chyba Easter egg, więc nic dziwnego, że trudno
się na niego natknąć. Znajdziesz go w dżungli, nieco na północ od mostu gdzie rozwalił
się transport z lekami.



Transport z lekami? Czyli gdzie dokładnie i która to lokacja? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 18:53, necron1501 napisał:

Transport z lekami? Czyli gdzie dokładnie i która to lokacja? :D

Dżungla, północny skraj mapy. Opodal wioski na estakadzie jest ten most.

Spoiler

A na nim samochód obleziony przez zombie. W samochodzie babka, która zleca zebranie rozsypanego ładunku leków. Zbieranie kończysz na samym dole (pod mostem) i wracając, siłą rzeczy(jeśli nie chcesz wejść do wąwozu, tylko wrócić na most) musisz przejść w pobliżu tego domku (na lewo od stromej skarpy wiodącej z powrotem na górę).

20111127192525

20111127194532

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 19:49, zadymek napisał:

> Transport z lekami? Czyli gdzie dokładnie i która to lokacja? :D
Dżungla, północny skraj mapy. Opodal wioski na estakadzie jest ten most.

Spoiler

A na nim
samochód obleziony przez zombie. W samochodzie babka, która zleca zebranie rozsypanego
ładunku leków. Zbieranie kończysz na samym dole (pod mostem) i wracając, siłą rzeczy(jeśli
nie chcesz wejść do wąwozu, tylko wrócić na most) musisz przejść w pobliżu tego domku
(na lewo od stromej skarpy wiodącej z powrotem na górę).



Dzięki wielkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować