Zaloguj się, aby obserwować  
Pizduszek

Dead Island - gra komputerowa od firmy Techland

478 postów w tym temacie

Ta gra to jeden wielki bug! Czy ta gra miała jakieś beta testy? Gość który w obozie robi za naszego woła roboczego klinuje się otoczeniu, zombiaki chodzą przez skały, raz na kilka razy giniemy w wodzie, a AI zombiaków woła o pomstę do nieba. Tutaj najlepszy przykład :

http://www.youtube.com/watch?v=-cPt1loPOP4

Odechciewa się grać przez te cholerne bugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie grę / nie bez problemów ze strony Steama / i mam pewien problem graficzny - otóż, podczas ruchu myszką mam bardzo " poszarpane " krawędzie, przede wszystkim we wnętrzach i wszystkich obiektów typu drzwi, itp. - da się z tym coś zrobić?
opcje graficzne ustawione na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I najnowszy Dead Island ukończony. Zajęło mi to prawie 21 godzin (67% wszystkich dupereli). Ogólnie - słabizna. Był klimat ale zabiły go bugi, fatalna optymalizacja (w drodze do fortu fps spadał do 5 klatek!!!!), brak jakiejkolwiek "ajtemizacji" (grałem tym nowym gościem), respawny wrogów, walka zrobiona na odwal się (komandos po 6 uderzeniach z broni w zombie ledwo zipie) i wspaniałe postacie (czy to "kitajka", czy "bambo" - wszyscy z równą gracją machają wszystkimi "broniami"jak cepem).
Zagrać, przejść, odinstalować, zapomnieć. Riptide nie ma nawet startu do pierwszej części....

20130504180413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 18:11, KrzysztofT napisał:

...


No cóż. Dla mnie ta część była słabsza, ale z całkiem innych powodów. Wady wadami, to wszystko było już w jedynce i nie zwracało się na to uwagi w obliczu radości z rozwalania zombiaków. Problemem dwójki jest wg mnie to, że została wypuszczona naprędce na siłę, byle tylko dotrzymać terminu. Jak by twórcy mieli pomysły, ale musieli koniecznie wydać grę. Widać to zwłaszcza po zakończeniu, które się nijak nie trzyma kupy. Biegniesz przez recykling lokacji z jedynki (do czego zaraz dojdę), na koniec spotykasz bossa, który nie wiadomo właściwie po co tam jest i dlaczego akurat ta postać.
Wspomniany recykling. Znowu wygląda to tak jak by twórcom zabrakło czasu. Wszystkie instancje są takie same, wszystkie sklepy i warsztaty itd.
Krafting właściwie nie zmieniony, a ma się wrażenie, że miało być tego dużo więcej, gdy widać te wszystkie rzadkie części typu tytanowe rurki itp. Nie wiadomo po co to, skoro żaden przepis ich nie używa, a forsy i tak ma się jak lodu.
Dwie główne lokacje są sporo mniejsze niż te z jedynki, ale co gorsze to bieganie po zatopionej części bagien jest upierdliwe jak diabli. Przez to, oraz bugi typu respawn przeciwników na twoich oczach, ma się wrażenie, że testerzy nawet nie słyszeli o grze.
W jedynce, w mieście, cały czas czuło się klimat zagrożenia przez duży spawn zarażonych. Tutaj nawet tego niema, biegnie się przed siebie bezstresowo, mimo że ataki zombiaków zadają więcej obrażeń.
Przy 70% ukończenia gra wystarczyła na trochę ponad 17 godzin, co przy 32 godzinach jedynki jest kpiną.

tl;dr 6/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczęście poczytałem sporo stronek przed decyzją o zakupię i nie nabyłem :)

@Noir - jeśli chodzi o czas gry, to na stronkach o tym traktujących wychodziło nawet mniej godzin, więc w sumie się nawet nagrałeś :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem panowie.. Mam windows8 i jak gram w Dead Island 1 (podstawka) przez steam to wywala mi sterownik ekranu NVIDIA :(.. próbowałem 3 różnych sterów i to samo. teraz mam 320.xx beta i nci to nie pomaga. Wyłączałem Vsync, zwiększałem nawet Hz w grze..

Mam grafikę GTX 660 i inne gry śmigają. Jedynie przy tej grze takie problemy :(.. Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie mody powinienem zainstalować do Dead Island? Nie chodzi mi o żadne dodatkowe questy (o ile w ogóle są takie modyfikacje), lecz o usprawnienie rozgrywki. Kiedyś czytałem, że dobrze zainstalować moda zwiększającego wytrzymałość przedmiotów. Coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanko: warto brac GotY za 5 euro (wyprzedaz weekendowa)? Czytalem troche o DI i widze, ze zdania sa podzielone. Jedni uwazaja ja za najlepsza rzecz od czasu wynalezienia penicyliny, inni twierdza, ze to gniot jakich malo. Ocena z Metacritica (80/100) raczej sie nie sugeruje, bo wiem, ze oceny tam czesta nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Jak to w grach Techlandu bywa, pierwsze godziny wręcz zniechęcają do rozgrywki, ale im dalej w las, tym lepiej. Osobiście po ok. półtorej godzinki nudy i poczucia utopionych pieniędzy zacząłem dobrze się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam pierwszą część Dead Island. Mimo, że grałem większość czasu samemu to świetnie się bawiłem mordując zombie podczas wykonywania zadań głównych oraz pobocznych jak i eksplorowania różnych zakątków mapy. Grę przeszedłem 2 razy łącznie spędzając 45 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto. Co prawda gra ma problemy z licznymi błędami i pod koniec znużyć swoimi rozwiązaniami gameplayowymi, ale to kawał świetnej gry, tym bardziej dla kogoś kto lubi nieskomplikowanaą zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gumisiek2, Kaskaderos i Kraju

Dzięki za odpowiedzi. Zobaczę, jakie daily deals będą w ten weekend na Steamie, jeśli nie będzie nic ciekawego, pewnie przygarnę Dead Island :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kupiłem tę grę i zacząłem jako Ryder i odblokowało mi achievement za 10 level o_O to bug? Zaprzestałem gry i rozpocząłem grę na nowo murzynem z obuchem, ale wtedy miał już 1 poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest błąd. Ryder zaczyna na poziomie 15, więc odblokowuje się. Bardziej można to zaliczyć do kategorii niedopatrzeń niż faktycznych błędów.

Każda postać, którą zaczniesz ma poziom 1. Żeby uzyskać 50 poziom powinieneś przejść grę jakieś 2 razy. Podczas 3 wszystko już się da zaliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 02:24, Sigu napisał:

Nie, to nie jest błąd. Ryder zaczyna na poziomie 15, więc odblokowuje się. Bardziej można
to zaliczyć do kategorii niedopatrzeń niż faktycznych błędów.

Każda postać, którą zaczniesz ma poziom 1. Żeby uzyskać 50 poziom powinieneś przejść
grę jakieś 2 razy. Podczas 3 wszystko już się da zaliczyć.

Rozumiem, co do zaliczenia do mówisz o acziwach? :) I to działa jak Diablo? Że po przejściu gry mogę ją zacząć od nowa, z tym, że zachowuję poziom i broń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa dokładnie tak samo. Jak ja ukończyłem wszystko to miałem około 60 poziomu. Złote bronie są nieco kłopotliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemos. Podczas misji, w której

Spoiler

udaję się z Szamanem do jego wioski, zostaje zaatakowany przez jego ziomków. Wszystko fajnie, tylko po paru nieudanych próbach zorientwaołem się, że gra zapisywała się, więc moje bronie są praktycznie zużyte i nie ma bata, żeby przejść tę misję.

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować