Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Firefox ściągnięty 400 milionów razy

100 postów w tym temacie

Z Firefoxa korzystam od dłuższego czasu, jednak ostatnio jakoś się zawiodłem; nie działa mi gramIRC oraz dodawanie wpisów na gs''ie dlatego mam też Opere, a tam działa wszystko oprócz sprawdzania pisowni; ogólnie na co dzień korzystam z mozilli, jednak gdy napotykam na jakąś przeszkodę przechodzę na operę. Mimo wszystko gratulacje i życzę następnych 400 ściągnięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że w takim tempie pozyskiwania nowych użytkowników, za kilka lat braknie ludzi na Ziemi i zaczną pozyskiwać klientów na Marsie ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pracy na wszelki wypadek korzystam z Internet Explorera, ale na domowych kompach to tylko Firefox, bo wiadomo: "IE służy do przeglądania Internetu z twojego komputera i vice-versa" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh Firefox bije na głowę to "coś" od M$ :) Mozillę uwielbiam za świetne plug-iny. FF jedyna słuszna przeglądarka! (no można i Operę sciągnąć :)

20070910114854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak wszyscy zassali 2.005 natępnie okazała się dziurawa to zaczęto ściągać 2.006 ;] Sam używałem FF teraz mam opere i seamonkey, wystarczy się przyzwyczaić każda ma dobre i złe strony i mówienie, że ta rządzi a ta ssie jest bez sensu jeśli o mnie chodzi. Nawet IE ma zalete - szybko się włącza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki userów naszego forum mówią same za siebie :)
Firefox 2255
Ie 877
Opera 470
Mozilla 74
Avant 28
Maxthon 24
Ie7 24
Seamonkey 5
Konqueror 3
Myie2 3
Netscape 1
Links 1
Firebird 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 11:47, Half-Devil napisał:

Bezpieczeństwo: Opera>FF>IE


FF+Noscript+Adblock>>Opera>>IE ;p

Od tego są pluginy do firefoxa, żeby z nich korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firefox jest najlepszy. :) Używam prawie do zawsze (tzn od momentu gdy mam Internet i stwierdziłem, że potrzebuję czegoś lepszego niż IE ;P)... Mały rozmiar, dużo opcji dodatkowych, skiny...
Opery nie używałem, ale nie mam zamiaru testować nawet - FF wystarcza mi w 100%. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 11:37, mowglji napisał:

Powoli ff staje się "jedyną słuszną" można sądzić po wypowiedziach, choć spybot s&d za każdym
razem jak mi go skanuje to znajduje szpiegujące ciacha (szczególnie z googla nie wiedzieć czemu
:P), tak, że nie ma co jeszcze skakać do góry, że już jest idealnie.


Ten plugin rozwiąże ci ten problem :)
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/2497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziomale z Mozilli mogą zacząć się bać, bo jak wyjdzie Safari od Apple pod Windowsa, to może przejąć pałeczkę. Safari posiada wszystkie funkcje Firefoxa, a do tego jest od niego szybsza i ładniej wygląda (wiem, że w FF można dołożyć skórki, ale pomimo wszystko Safari jest IMO ładniejsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratki dla Mozilli :) A uzytkownikow napewno i tak jest wiecej, chocbyz racji kulkuset milonow uzytkownikow Linuksa - do wielu dystrybucji, choc nie wiem jak duzy to procent, Firefox jest standardowo dokladany :)
A ja i tak zostane przy Operce, w koncu nie ma jak http://www.css3.info/selectors-test/test.html i "From the 43 selectors 43 have passed, 0 are buggy and 0 are unsupported (Passed 578 out of 578 tests)" ;> No i FF na razie w tyle, jesli chodzi o szybkosc dzialania, ale zycze Mozilli powodzenia w ulepszaniu swojego dziela, obym wraz z wydaniem FF 3.0 mial dylemat - zmienic przegladarke, czy nie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 12:07, Adham napisał:

Firefox jest najlepszy. :) Używam prawie do zawsze (tzn od momentu gdy mam Internet ...)


Jak ja zacząłem korzystać z Internetu, to IE był całkiem przyzwoitą przeglądarką. Wersje 2.0 i 3.0 odpalane pod Windowsami 3.11, to były czasy... Jedynym konkurentem, a właściwie odwrotnie, bo to IE było wtedy konkurencją dla Netscape''a, który jakoś mi wtedy nie przypadł do gustu.

Potem były różne wersje IE, NN, ale dopiero Opera mi przypadła do gusto, bo na moim modemowym łączu znacznie szybciej ładowała strony niż przeglądarka Microsoftu. Następnie przesiadłem się na pakiet Mozilla a około trzy lata temu na jednym z zajęć na uniwerku we Francji dowiedziałem się o Firefoxie i jego od tamtej pory głównie używam.

Brakuje mi tylko jednej funkcji, którą widziałem w Safari: "Private Browsing", czyli czasowe wyłącznie zapisywania historii przeglądanych stron, ciastek, haseł formularzy itd. do momentu restartu przeglądarki, bądź wyłączenia jej. Wiem, że w łatwy sposób mogę wyczyścić dane prywatne, ale FF wyrzuca wszystko, a nie np. te z poprzednich kilkunastu minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować