Zaloguj się, aby obserwować  
Czarek-k

Layout na zamówienie

2930 postów w tym temacie

ostatnio modne się zrobiły t.zw. layouty. Coraz więcej osób chcialo by go mieć(w tym ja). Zakładam więc ten temat. Temat jest w stylu tematu "zrobie avatar na zamówienie". W tym temacie można prosić o zrobienie layouta, pokazywać zrobione przez siebie layouty itp. Jeśli ktoś chce może poprosić o wysłanie linka pod ktorym znajduje się layout(lub podać link jeżeli ktoś chce w temacie) na GG. Można tez prosić o wyjasnienie na jakim programie można zrobić layouty. Oczywiście prosze o nie pisanie o tym jak się robi layouty bo poto są inne tematy. No więc jeżeli ktoś chcialby mieć layouta to pisze coś w stylu "prosze o zrobienie dla mnie layouta na temat..." i powiedzieć na jaki temat ma być layout i jak mniej więcej wyglądać. Mam nadzieje że temat będzie tak udany jak temat "zrobie avatar na zamówienia".
PS.Jak by coś to ja nie umiem(na razie) robić layouty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 15:45, kpt Nemo napisał:

Layouty... Ke? Chodzi o te tła na gramsajtach?

P.S.
Jak nie potrafisz to po kiego grzyba zakładasz temat?

Temat zakładam dla tych co chcą layouty a sami nie potrafią ich dobrze zrobić. Tak chodzi o te tla na gram sajtach.
NuGGet- wiesz że layouty nie przydją się tylko na GS tak jak avatary nie przydają sie tylko na gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 16:48, czarek.k napisał:

Temat zakładam dla tych co chcą layouty a sami nie potrafią ich dobrze zrobić.

Więc ty im chyba nie pomożesz skoro z rozbrajającą szczerością stwierdzasz, że nie potrafisz ich robić...

Oto post użytkownika Damian14BO z tematu Problemy techniczne z gramsajtami [M] (mam nadzieję, że mogę tu wsadzić jego posta(:

****GIMP (od wersji 2.0, ale w poprzednich było chyba tak samo)****
1) Otwierasz obraz, któremu chcesz nadać przezroczystość.
2) Zaznaczasz fragment, któremu... jak wyżej xD
3) Kopiujesz ten fragment, otwierasz nowy obraz (w oknie tworzenia nowego obrazu wymiary będą dostosowane do zaznaczenia- nic nie zmieniaj)
4) Wklejasz zaznaczony fragment do nowego obrazu.
5) Naciskasz [Ctrl] + [L].
6) Tryb ustawiasz na zwykły i ustawiasz krycie na ok. 50 %, choć niekoniecznie- wszystko zależy od Ciebie.
7) Zapisujesz ten "przezroczysty" obraz jako JPG. W razie okienka z informacją, że "JPG nie obsługuje przezroczystości" kliknij eksportuj. Zamykasz go i otwierasz ponownie.
8) Zaznaczasz wszystko ([Ctl] + [A]), kopiujesz i wklejasz na pierwszy obraz.
9 Zapisujesz pierwszy obraz- voila.

****Photoshop CS (czyli 8) (ale w poprzednich wersjach było chyba tak samo)****
1) Tak samo jak w GIMP-ie.
2) Tak samo jak w GIMP-ie.
3) Tak samo jak w GIMP-ie.
4) Tak samo jak w GIMP-ie.
5) W prawym dolnym rogu jest menu "Layers" (warstwy). Powinieneś mieć dwie warstwy- "Layer 1" i "Background". Zaznaczasz tą pierwszą.
6) Nieco wyżej masz napis "opacity". Wpisujesz obok niego 50% (choć zależy to od Ciebie)
7) Naciskasz [Ctrl] + [E] by spłaszczyć obraz.
8) Zaznaczasz wszystko i wklejasz na pierwszy obraz.
9) Znów spłaszczasz i zapisujesz.

Na screenie widać jak wygląda przezroczystość z kryciem ustawionym na 50 %.

20070913182300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 18:27, Orteos napisał:

jak ktos chce to moge zrobic dawolny lay...

Tylko jak to potem wysłac ??


Właśnie.
Chyba ktoś kto by chciał mieć nowy wygląd gramsajta musiał by udostępnić swe hasło by można było zrobić tam porządek. Bo by wszystko miało ręce i nogi sama zmiana tła nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 18:38, ostry3000 napisał:

> jak ktos chce to moge zrobic dawolny lay...
>
> Tylko jak to potem wysłac ??
>

Właśnie.
Chyba ktoś kto by chciał mieć nowy wygląd gramsajta musiał by udostępnić swe hasło by można
było zrobić tam porządek. Bo by wszystko miało ręce i nogi sama zmiana tła nie wystarcza.

RUSZCIE GŁOWĄ!
Jak ktoś zrobi dany lay To wysyła na meila kawałkami (czyli nagłówek,tło,iTD)Albo załącza tutaj w poście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 18:57, PRINCE JANEK napisał:

A nie lepiej zrobić layouta samemu. Ta satysfakcja i w ogóle...


Dokładnie. Ja bym nie chciał lay''a zrobionego przez kogoś. Wolę swojej roboty, niezależnie jak miałby wyglądać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o juz mam pomysl jak "przeslac" laya poprostu wsadza go sie na sojego gs i ten ktos kto zamowil niechse poprostu skopiuje i zrobi a wtedy my go kasujemy z naszego :P proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:56, czarek.k napisał:

Mi właśnie chodzi o to, że layouty nie są tylko na GS.

Tak? A to:

Dnia 13.09.2007 o 19:56, czarek.k napisał:

Tak chodzi o te tla na gram sajtach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 13:41, kpt Nemo napisał:

> Mi właśnie chodzi o to, że layouty nie są tylko na GS.
Tak? A to:
> Tak chodzi o te tla na gram sajtach.

No przecierz to są też tła na gram sajtach. Nic nie napisalem że to są tylko na GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2007 o 18:38, ostry3000 napisał:


Właśnie.
Chyba ktoś kto by chciał mieć nowy wygląd gramsajta musiał by udostępnić swe hasło by można
było zrobić tam porządek. Bo by wszystko miało ręce i nogi sama zmiana tła nie wystarcza.


Ja Wam dam udostępnianie haseł! Nu nu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam prośbę:) Czy ktoś mógłby zrobić jakiś fajny layout z 2Pacem w rozdziałce 1280x1024? Byłbym wdzięczny:)
Aha, tylko żeby tapetka była jakaś.. ciemna. I na niej Tupac, coś w takim stylu jak mam teraz na GS''e, ale z bajerami:)
Z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować