Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2005 o 14:21, Saltictus napisał:

Co ja poradzę że tak to cudo działa wyszło co wyszło i nic na to nieporadzę.
Jeśli farcry lece w ultra high i 1024x768 z 45fps to co mam się wstydzić tego że mi radek tak gracko śmiga.
A może to wg. was grzech że radeon 9800pro 256bit 128mb (r350) jest lepszy niż nowsze ( a przynajmniej
ich część) modele .....
Hmmm????


to ja wtrące swoje trzy grosze, bo tak czytam i mi tu coś nie pasuje.
u mnie na GF6600GT128MB athlon64 3000+ 512DDR far cry przy rozdziałce 1024x768 na ultra high wyciąga bez problemów 60 fpsów, na 1280x960 jest niewiele gorzej, a 3Dmark05 pokazał mi wynik dla mojego kompa coś koło 3500 pkt, więc jak widać coś u Ciebie w kompie jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2005 o 19:33, RobeN napisał:

się OC portalu.


A kto powiedział że nominalne.
Przecież gdzieś już tu pisałem że jest conieco(znacznie) przestawione.

Zresztą ja proponuję zakończyć tą dyskusję .....ja wiem swoje i widze a Wy macie tylko ewentualne screnszoty :)
Pusta dyskusja o " ruskiej wodzie w proszku "


Cinus
"a 3Dmark05 pokazał mi wynik dla mojego kompa coś koło 3500 pkt, więc jak widać coś u Ciebie w kompie jest nie tak."

Pewnie to że wycisnołem z niego maximum możliwści????
Co grzechem jest to czy jak......może sa tacy co wiedzą coś więcej niż inni.....

To że studiuję chemię .....tak zachciało mi się robić drugi kierunek ( pierwszy to elektronika już skończona)
Nieoznacza że niemogę coś innego odkrywac.
Dla przykładu......wg was czipset BX jaki procek maxymalnie obsługiwał....pewnie 900MHz co???
To wam powiem że robiąc przelotke do przelotki i mając odpowiednio zmodowany bios i płytę można było odpalić z powodzeniem nawet 1400MHz. I to nie są moje wymysły.........lecz ludzi z WAT-u.

Czas sobie uzmysłowić szanowni państwo że nietylko jest tweak. cośtam czy inny extrem coś....
są też ludzie którzy niechwalą się tym co czynią a czynią wielkie rzeczy.

I może są tacy co drwiną nazywają Wasze podrygi w OC.......
Tego pod uwagę niebierzecie co???
Chcecie prawdy.......oto prawda słabością waszą jest to że czytacie o wyczynach innych...sami jedynie je powielacie....nic nowego nie tworząc

Zacznijcie interesować się OC sprzętowym a nie poprzez programy czy jak to zwiecie.... software.
Wymiana biosu to niewszystko........
Poznajcie schemat elektroniki waszego sprzętu.......zróbcie coś co rzeczywiście nazwać można OC.

Więc skończmy dyskusję........FIN.

Z wyrazami szacunku ................ Salticus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo aby wyniki były obiektywne wszyscy muszą przeprowadzać testy na TYCH SAMYCH USTAWIENIACH czyli najlepiej podstawowych dla programu.
Jeśli bierzesz zaniżone rozdziałki i inne, to w ogóle nie mamy o czym rozmawiać... To tak jakbyś mierzył kogoś na 100m tylko że jeden miałby trasę pod górkę a drugi z górki :) śmiech na sali.

No i jeśli uważasz Vmody harwareowe za nieprawdziwe OC, uważasz, że zmiana obwodu RAM z 3.3 na 5V to nie jest OC...

Nie znasz też pewnych 2 kolesi (Owies i Świder), którzy z kawałków płyt składali w całość nową w pewłni działającą - nie ważna dla nich nawet warstwowośc PCB bo i z tym sobie radzili - wstawienie nowego NB??? 0 problemu, wycięcie(PCB) i wstawienie nowego układu zasilania również się powiodło - to też nie wyczyn dla Ciebie???

Dla mnie to po prostu Twoje testy o niczym nie świadczą - aby były OK muszą być na tych samych ustawieniach u Każdego.

Zresztą co daje Ci super wynik w 3dsmarku przy jakiejś dziadowskiej rozdziałce i z wszystkimi efektami wyłączonymi jeśli to w ogóle nie odzwierciedla gier w których potrzebujesz jak najwyższej rozdzielczości oraz AF FF i V-Sync i reszty??? :D

I Twoja odpowiedź poza tym jest nieco niemiła a wręcz chamska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2005 o 21:50, RobeN napisał:


I Twoja odpowiedź poza tym jest nieco niemiła a wręcz chamska.


W jaki sposób chcesz w 3d marku 2005 nierejstrowanym zmieniać ustawienia co?????
Bo mi ciągle mówi że mam wykupić wersję pełną..... wtedy bede mógł.

Więc z całym szacunkiem niepociskajta mi ludki szitu że w 2005 rozdziałke zmieniałem....bo w nierejstrowanej jej zmienić nieda się. chyba że macie lewy serial....a ja takowego nieposiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary widać ze sie mało znasz bo ja mialem niezarejestrowanego kiedys i rozdzialke zmienic moglem, zreszta co tu duzo gadac taki wynik jest niemozliwy i kazdy o tym wie finito ja w 2003 mialem po zmianie rozdzialki duzo wiecej punktow a twoja karta jest 2X gorsza od 6800 Ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 23:04, Widek napisał:

Stary widać ze sie mało znasz bo ja mialem niezarejestrowanego kiedys i rozdzialke zmienic
moglem, zreszta co tu duzo gadac taki wynik jest niemozliwy i kazdy o tym wie finito ja w 2003
mialem po zmianie rozdzialki duzo wiecej punktow a twoja karta jest 2X gorsza od 6800 Ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 00:28, Widek napisał:

może sie czepiam ale przerzuc ustawienia na lewo i pokaz wraz z wynikiem:)



Więc proszę standardowe i obok po tuningu.....

Starczy???
Bo mi się już udowadnianie nudzi...

RobeN
Nie znasz też pewnych 2 kolesi (Owies i Świder), którzy z kawałków płyt składali w całość nową w pewłni działającą - nie ważna dla nich nawet warstwowośc PCB bo i z tym sobie radzili - wstawienie nowego NB??? 0 problemu, wycięcie(PCB) i wstawienie nowego układu zasilania również się powiodło - to też nie wyczyn dla Ciebie???


Tak podziwiam oni czegoś dokonali i w to jestem w stanie uwierzyć mimo że niewidziałem i mógłbym jednako wam powiedzieć bulszit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fotką http://www.gram.pl/upl/forum/2005_4/20051225132552.jpg się zgodzę :) <5k punktów dl 9800pro i 3D Mark 2005 jest ok


Zresztą :D śmiesznie wygląda to, że 2 benchmarki zdążyłeś zrobić w tej samej minucie :D :D 13:06 w obydwu przypadkach.

To musi być Mega Maszyna :) u mnie bench trwa kilka minutek ;p

Wesołych Świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Ktora karte graficzna lepiej zakpic (z tych dwoch): radeon 9600 pro czy radeon X550? Pytam sie dlatego ze zdziwila mnie cena kart ktora jest zblizona do siebie, a x550 jest o wiele nowsze wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I taka mała jeszcze rzecz.
Gdyby przyjrzeć siębliżej Twoim obrazkom, to 8ka zawsze wygląda inaczej po lewej stronie a przy okazji jest bardziej beczkowata niż prawdziwa 8ka z 3D Marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 14:38, RobeN napisał:

I taka mała jeszcze rzecz.
Gdyby przyjrzeć siębliżej Twoim obrazkom, to 8ka zawsze wygląda inaczej po lewej stronie a
przy okazji jest bardziej beczkowata niż prawdziwa 8ka z 3D Marka.


RobeN Szerloku bravo rozgryzłeś go ! :D Kolejna sprawa rozwiązana gratuluje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łał dawno mnie niebyło......ja się ostatni raz odzywałem na starym forum.......(jestem już na 4-ym roku)

A tak wogle to wesołych świąt.....jeszcze :).

Tak czytam tego Salticusa.......i was ludzie i się dziwię przecież to od początku jest fotomontarz. Odpalcie sobie photoszopa czy co tam macie i oglądajcie z zooomem :) tak ze 200x coś zobaczycie na tych rysach... coś ciekawego
Piksloza.....bolesna......

A tak wogle to co lepsze w zakupie na płytę z AGP 9800PRO czy 5900... (na nic innego kasy niemam)

Tylko konkrety proszę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 16:53, Chicony napisał:

A tak wogle to co lepsze w zakupie na płytę z AGP 9800PRO czy 5900... (na nic innego kasy
niemam)


Cała seria FX 5XXX była niezbyt - tylko właśnie 5900 jest jeszcze znośna. Ja bym wziął jednak 9800Pro z tych dwu kart. Tylko jeszcze dobrej firmy i oczywiście 256MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 18:33, RobeN napisał:

> A tak wogle to co lepsze w zakupie na płytę z AGP 9800PRO czy 5900... (na nic innego
kasy
> niemam)

Cała seria FX 5XXX była niezbyt - tylko właśnie 5900 jest jeszcze znośna. Ja bym wziął jednak
9800Pro z tych dwu kart. Tylko jeszcze dobrej firmy i oczywiście 256MB.


Taaaa tylko że mam wybór mniejszy bo 9800 z 128 mb 256bit albo to 5900.

256-ustki niemam nigdzie w namiarach w rozsądnej cenie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Ale chyba dobry egzemplarz 128MB 256bit były też ok.

Zresztą za taką cenę to juz chyba 6600GT można dostać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować