Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2007 o 23:30, thenat17 napisał:

a nie wiesz jak to bedzie z moim ramem ? tzn . karta grafiki obnizy swoje taktowanie do czestotliwości
Ramu ? (mowie o 8600 gts, bo przy moim 7600 GS ddr2 rdzen ma włąsnie 400 mhz szybkosci :/
)


Jasne, że nie. RAM w karcie graficznej to nie to samo, co ten zwykły. Gdyby tak było, to co z osobami, które mają np. 667 MHZ RAM i podłączają Geforce 8800GTX, który ma 1800MHZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 23:44, ziptofaf napisał:

> a nie wiesz jak to bedzie z moim ramem ? tzn . karta grafiki obnizy swoje taktowanie do
czestotliwości
> Ramu ? (mowie o 8600 gts, bo przy moim 7600 GS ddr2 rdzen ma włąsnie 400 mhz szybkosci
:/
> )

Jasne, że nie. RAM w karcie graficznej to nie to samo, co ten zwykły. Gdyby tak było, to co
z osobami, które mają np. 667 MHZ RAM i podłączają Geforce 8800GTX, który ma 1800MHZ?



nie chodzi o pamieć karty lecz o jej RDZEŃ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 09:58, Galadin napisał:

Test 8500GE (GS) od GALAXY:
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=408&rectr_str_numer=1
Jak zawsze Galaxy robi swoje. :)

czytałem juz. jak zrobi to samo z 8600ge to hit murowany,karta najtansza i najlepsza,nie oplacalne ty msamym stanie sie kupno takiego 8600gts za ponad 700 zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 07:07, thenat17 napisał:

nie chodzi o pamieć karty lecz o jej RDZEŃ !


Nic się złego nie stanie! Wiem, bo miałem kiedyś RAM 133MHZ i Radeona, który miał 250 w rdzeniu.
Wszystko będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 11:26, ziptofaf napisał:

> nie chodzi o pamieć karty lecz o jej RDZEŃ !

Nic się złego nie stanie! Wiem, bo miałem kiedyś RAM 133MHZ i Radeona, który miał 250 w rdzeniu.
Wszystko będzie OK.


ale SAM nie wiesz jak to bedzie w nowszych podzespołach !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2007 o 12:28, thenat17 napisał:

ale SAM nie wiesz jak to bedzie w nowszych podzespołach !


Ale będzie działało,wystarczy,ze będziesz mógł podłączyc pod płytę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 12:28, thenat17 napisał:

> > nie chodzi o pamieć karty lecz o jej RDZEŃ !
>
> Nic się złego nie stanie! Wiem, bo miałem kiedyś RAM 133MHZ i Radeona, który miał 250
w rdzeniu.
> Wszystko będzie OK.

ale SAM nie wiesz jak to bedzie w nowszych podzespołach !


Czekaj czekaj, a co ma częstotliwość taktowania rdzenia karty graficznej do częstotliwości taktowania RAM''u? W tym wypadku - nic. Nie ma znaczenia, czy będziesz miał ram 133 MHz, czy 800MHz - karta graficzna będzie miała takie taktowanie rdzenia jak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę graficzną GEFORCE 7600GS 256 MB TV DVI firmy GAINWARD. Ma może ktoś taką kartę ? Czy ona jest dobra i czy się nadaje na takie gry jak Gothic 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GeForce 8800 Ultra - oficjalna premiera

NVIDIA zaprezentowała oficjalnie swój najszybszy procesor graficzny GeForce 8800 Ultra. Nowe karty oparte na specyfikacji GeForce 8800 Ultra mają być szybsze średnio od 10 do 15% niż standardowa seria GeForce 8800 GTX, uznawana do tej chwili za najszybszy procesor graficzny na świecie.

8800 Ultra nie jest jednak niczym nadzwyczajnym w ofercie nVidii. Tak naprawdę kartę o jeszcze wyższej częstotliwości GPU można było już od pewnego czasu znaleźć w ofercie firmy ASUS - GeForce 8800 GTX AquaTank standardowo taktowany jest częstotliwością 630/1030 MHz.

Specyfikacja nowego układu:

Liczba Stream Processors: 128 (bez zmian)

częstotliwość taktowania GPU: 612 MHz (575MHz w 8800 GTX)

częstotliwość Shader (wew): 1500 MHz

częstotliwość pamięci: 1080 MHz (900 MHz w 8800 GTX)

ilość pamięci na karcie: 768MB GDDR3 (bez zmian)

szerokość szyny danych do pamięci: 384-bit (bez zmian)

przepustowość pamięci: 103.7 GB/sek.

Szybkość wypełniania (Texture Fill Rate): 39.2 mld/sek.

Jedyną zmianą w stosunku do serii 8800 GTX, są wyższe zegary GPU i pamięci, które dają karcie wyższą wydajność wypełniania i przeputowość pamięci.

Karty graficzne wyposażone w procesor graficzny NVIDIA GeForce 8800 Ultra oraz 768 MB pamięci wideo dostępne będą w światowej sieci sprzedaży od 15 maja 2007 r. Partnerami premiery układu NVIDIA GeForce 8800 Ultra są m.in. firmy Asus, BFG, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision, Leadtek, MSI, PNY, Point of View, Sparkle oraz XFX.
by benchmark.pl
W zasadzie nic szczególnego nie pokazali, myślałem, że mnie zaskoczą a tu zonk... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 15:51, Łukasz090 napisał:

Kupiłem kartę graficzną GEFORCE 7600GS 256 MB TV DVI firmy GAINWARD. Ma może ktoś taką kartę
? Czy ona jest dobra i czy się nadaje na takie gry jak Gothic 3 ?


Jak kupiłeś nową p[o okazyjnej cenie, albo używkę również po okazyjnej cenie to ok, ale jak ją normalnie kupiłeś, to czemu nie np GT??? Może kasa robiła różnicę , ale nie warto było dołożyć trochę i kupić 7600 GT, albo 7900 GS ( już za 550 zł)??? Jak ci G3 będzie śmigał to nie weim, ale na pewno rewelki nie będzie,to dosyć wymagający tytuł, a grafa taki średniak. ( nie bedę sieę rozwodził nad kupnem 8600 GT, też ok 550 zł)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 12:51, Choinix napisał:

> > > nie chodzi o pamieć karty lecz o jej RDZEŃ !
> >
> > Nic się złego nie stanie! Wiem, bo miałem kiedyś RAM 133MHZ i Radeona, który miał
250
> w rdzeniu.
> > Wszystko będzie OK.
>
> ale SAM nie wiesz jak to bedzie w nowszych podzespołach !

Czekaj czekaj, a co ma częstotliwość taktowania rdzenia karty graficznej do częstotliwości
taktowania RAM''u? W tym wypadku - nic. Nie ma znaczenia, czy będziesz miał ram 133 MHz, czy
800MHz - karta graficzna będzie miała takie taktowanie rdzenia jak ma.


ok thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,miał ktoś z was stycznośc z Gainwardem Bliss 8800 GTS 320 MB 320 BIT?? Bo mam ta kartę,i chce się dowiedzieć,czy jest dobra,czy kaszanka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie kupujcie gainwardów ,palit ja kupił i nie ma zamiaru jej rozwijac, w razie problemó z gwarancja bedziecie miec problemy tak jak wielu uzytkowników, na pclab bodajze jest to dokłądnie opisane co ci z gaiward wyprawiaja z ludzmi i gwarancja. nie lepiej kupic cos normalnego i pewnego? powtarzam sprzedawcy w roznych sklepach wycofuja te karty ze sprzedazy bo proucent sprawia problemy wlasnei z gwarancja!-wiec po co ryzykowac. ja po prostu ostrzegam bo lubie to forum :-) i ludzie sa zazwyczaj przyjaznie nastawieni(nie tak jak na innych gdzie panuje nieład i chamastwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 09:03, sferis napisał:

Kupił żeby się pozbyć konkurenta? :D

nie wiem po co kupił,fakty sa takie ze palit nie ma zamiaru rozwijac dalej marki gainward i karty ktore wracaja na gwarancje to robione sa czesto problemy dlatego polskie sklepy min wycofuja te marke ze sprzedazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować