Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

mam pytanie mam zamiar kupić nową płytę główną procka i kartę.Karta 7800GT lub X1950GT procek x2 3600+ płytę jeszcze nie wiem jaką i czy zasilacz 450w wystarczy?????????? i czy opłaca się to wszystko kupić płyta oczywiście pod PCI-E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mazi606 moze i tanie ale dobre. Ja mam chifteca 420w i mi spokojnie wystarcza...
Lepiej wydac duzo kasy na zasilacz by pozniej nie miec problemow i przykrych niespodzianek :D
Poza tym wymienilem te zasilacze przykladowo by ktos nei kupowal oemy lub inne syfy typu codegen,SILENT,TRACER,MODECOM i inne badziewia ktorych pelno na aukcjach np. allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 10:01, gpodoba napisał:

Poza tym wymienilem te zasilacze przykladowo by ktos nei kupowal oemy lub inne syfy typu codegen,SILENT,TRACER,MODECOM
i inne badziewia ktorych pelno na aukcjach np. allegro.


Akurat Modecom taki zły nie jest. Mój kumpel ma Modecom 500W, a na nim 7950GT, Core 2 Duo, 2 GB RAM i wszystko jest stabilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na ceny 8600GT i nie są drogie i jak bym miał kupić to od palita czy sonic i czy bym zagrał w crysisa przynajmniej na średnich z tym sprzętem co podałem wcześniej tylko że ta karta i 1280 ram?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 11:19, mazi606 napisał:

patrzyłem na ceny 8600GT i nie są drogie i jak bym miał kupić to od palita czy sonic i czy
bym zagrał w crysisa przynajmniej na średnich z tym sprzętem co podałem wcześniej tylko że
ta karta i 1280 ram?????????


Poczekaj kilka dni to w sklepach pojawi się Galaxy 8600GE, czyli ulepszona wersja GT i będzie kosztować mniej jak 550zł, a parametrami wymiata wszystkie inne 8600GT. :) Ewentualnie tak jak mówisz - Sonic. I popatrz na obrazek kilka postów wcześniej co do Crysis, wg moich obliczeń na tym swoim sprzęcie powinieneś grać komfortowo. Ale zobaczymy po premierze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 11:08, Galadin napisał:

Ten obrazek Vormulac wrzucił do tematu o Crysis, myślę, że tutaj tez można go wrzucic i ...podziwiać.
:)

Tak jak myślałem obie karty idą łeb w łeb. Teraz Nvidia wydała 8800 Ultra, w którym wyniki bedą odwrócone o kilka fps na korzyść GF, a potem To samo zrobi ATI wydając wersję HD 2900XTX lub HD 2950XT i też będzie o kilka klatek od tamtej. I jakoś tak będzie się to kręcić aż do wyjścia nowej, bardzo popularnej i bardzo "grafożernej" gry, która zdecyduje o tym jaka architektura układu będzie przyszłościowa.
Generalnie jest nieźle. Konkurencja wyrównana, ceny nadal będą raczej spadać mimo ostatnich kasochłonnych pomysłów Microsoftu w Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 14:58, Olamagato napisał:

Tak jak myślałem obie karty idą łeb w łeb. Teraz Nvidia wydała 8800 Ultra, w którym wyniki
bedą odwrócone o kilka fps na korzyść GF, a potem To samo zrobi ATI wydając wersję HD 2900XTX
lub HD 2950XT i też będzie o kilka klatek od tamtej. I jakoś tak będzie się to kręcić aż do
wyjścia nowej, bardzo popularnej i bardzo "grafożernej" gry, która zdecyduje o tym jaka architektura
układu będzie przyszłościowa.


Z czego mam wrażenie, że ATI lepiej radzi sobie z DX10, co mnie zresztą nie dziwi w tym wypadku. :) Jednak i tak muszę czekać na bardziej korzystne finansowo produkty jak HD 2600-2400. :)

Dnia 05.05.2007 o 14:58, Olamagato napisał:

Generalnie jest nieźle. Konkurencja wyrównana, ceny nadal będą raczej spadać mimo ostatnich
kasochłonnych pomysłów Microsoftu w Viście.


Vista jest już dosyć tania, niewiele ponad 300zł za Premium, ale nie mam zamiaru tyle płacić za ten niedorobiony system. I dlatego papa Crysis, chyba że pojawi się DX10 na XP, ale to wywołałoby wojnę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie, mógłby mi ktoś z was doradzić,czy opłaca mi się zmieniać sterowniki od 8800 gts,narazie mam takie 6.14.10.9792 z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 05.05.2007 o 16:17, Galadin napisał:

I dlatego papa Crysis, chyba że pojawi się DX10 na XP, ale to wywołałoby
wojnę. :)

Z tego co czytałem to na początku założenia producenta gry opierały się na dx9, później zmieniono gre pod dx10, Crysis ma być kompatybilny z dx9 i bez problemu ma działać pod XP, więc nie mając Visty, czy obsługi dx10 stracimy trochę wodotrysków i nic poza tym. Chyba że mam błędne info to proszę o korektę :P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 16:17, Galadin napisał:

> kasochłonnych pomysłów Microsoftu w Viście.
Vista jest już dosyć tania, niewiele ponad 300zł za Premium

Nie chodziło mi o koszt kupienia Visty jako programu, ale ukryte koszty, które uzywanie Visty za sobą pociąga. Dokładniej chodziło mi o wzrost cen komponentów do PC (szczególnie kart graficznych i dźwiękowych), które aby mogły również pracować w tym systemie będą musiały zawierać dodatkowe chipy, które są tylko zabezpieczeniami obrazu i dźwięku przed kopiowaniem, a za które zabezpieczenia i konieczność indywidualnego programowania sterowników zapłacą klienci w cenie tych kart. Nawet Ci, którzy nigdy Visty u siebie mieć nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zainstalowałem nową kartę graficzną i wszystko jest ok tyle że filmów nie chce mi odtworzyć. Nie wiem czy chodzi o to że trzeba kodeki na nowo instalować czy co. Chodzi o to że przy próbie uruchomienia fimu komputer mis ię zawiesza. Muzyka i programu chodzą ok. Ale filmy właśnie nie. Może mi któś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 19:53, Łukasz090 napisał:

Mam problem. Zainstalowałem nową kartę graficzną i wszystko jest ok tyle że filmów nie chce
mi odtworzyć. Nie wiem czy chodzi o to że trzeba kodeki na nowo instalować czy co. Chodzi o
to że przy próbie uruchomienia fimu komputer mis ię zawiesza. Muzyka i programu chodzą ok.
Ale filmy właśnie nie. Może mi któś pomóc?


Zainstaluj najnowsze sterowniki od karty graficznej. Przy okazji: z jakiej karty na jaką się przesiadłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 21:19, Łukasz090 napisał:

Zainstalowałem sterowniki i kodeki ale to nic nie dało. Przeszedłem z Radeon 9200SE na Geforce
7600GS.


Czy przed instalacją nowej karty usunąłeś stare sterowniki od poprzedniej karty? Możliwe że 2 różne sterowniki próbują się dopchać do tego samego i występuje zgrzyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować