Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2007 o 22:10, MLODY2K6 napisał:

>
> >
> > No to moze sie zmierzymy moj 8800gt z twoim radkiem?? zobaczymy kto lepiejw 3dmarku
06??
>
> http://gph.benchmark.pl/ prosze bardzo wystarczy zajżeć w ten link

czy ty jakis glupi jestes???? co ty mi pokazujesz. Moze choc poroqwnamy domowe bo mi o to chodzilo
u mnie na 2006 jak robilem ostatnio mialem 12478 na mojej 8800GTX KO ACS3

http://i.frazpc.pl/pliki/recenzja/HD_2900XT/OC%20-%203.jpg to może tutaj Ciebie to sadysfakcjonuje - nie wiem jaka jest różnica miedzy domowym komputerem a tym w redakcji jakiefoś vortalu który dokonuje testów, może poza profesjonalizmem procedury testowej to różnicy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 22:17, czaja24 napisał:

O żesz, ale to dało mojemu 8600 GTS :)

Dnia 13.07.2007 o 22:17, czaja24 napisał:

- nie wiem jaka jest różnica miedzy domowym komputerem a tym w redakcji jakiefoś vortalu który
dokonuje testów, może poza profesjonalizmem procedury testowej to różnicy nie ma

No i profesjonalne testy są prawdopodobniejsze i "lepsze". Cóż w tym "starciu" twój Radek wygrał:) i nie mam względem tego wątpliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze ten 8800GTX KO ACS3 jest dosyc mocno podkrecony i ma osiaga lepsze wyniki, niz zwykly 8800GTX. Z drugiej strony Radeon HD2900XT jest rywalem dla 8800GTS, wiec jest lepsza karta od produktow nVidii. Nawet duzo lepsza, bo spokojnie moze konkurowac z GTX. No ja sie nie moge doczekac testow HD2900XTX :) Pewno zje nVidie na sniadanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 22:39, Bartek 93 napisał:

> http://i.frazpc.pl/pliki/recenzja/HD_2900XT/OC%20-%203.jpg t
O żesz, ale to dało mojemu 8600 GTS :)
> - nie wiem jaka jest różnica miedzy domowym komputerem a tym w redakcji jakiefoś vortalu
który
> dokonuje testów, może poza profesjonalizmem procedury testowej to różnicy nie ma
No i profesjonalne testy są prawdopodobniejsze i "lepsze". Cóż w tym "starciu" twój Radek wygrał:)
i nie mam względem tego wątpliwości:)

nie one pokazują wydajność różnych kart na tej samej platformie testowej po za tym mam znacznie większe zaufanie do ludzi którzy testowaniem zajmują sie profesjonalnie a nie anonimowych "testerów" u których procedura testowa bywa wątpliwa chociażby pod względem stosowanych rozdzielczości w czasie testów włączenia/wyłączenia efektów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 22:46, Fum4R napisał:

No ja sie nie moge doczekac testow HD2900XTX :) Pewno zje nVidie na sniadanie :P


Zła wiadomość. HD2900XTX prawdopodobnie NIGDY nie pojawi się na rynku. Jej pierwsze testy (a karta jest o połowę większa od GTX''a i ma nowy typ pamięci) wykazały 5% różnicę między nią, a HD2900XT. Fakt, że testy które czytałem były robione na nieoficjalnych sterownikach i na szybko, więc może jeszcze coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 22:17, czaja24 napisał:

> >
> > >
> > > No to moze sie zmierzymy moj 8800gt z twoim radkiem?? zobaczymy kto lepiejw
3dmarku
> 06??
> >
> > http://gph.benchmark.pl/ prosze bardzo wystarczy zajżeć w ten link
>
> czy ty jakis glupi jestes???? co ty mi pokazujesz. Moze choc poroqwnamy domowe bo mi o
to chodzilo
> u mnie na 2006 jak robilem ostatnio mialem 12478 na mojej 8800GTX KO ACS3
http://i.frazpc.pl/pliki/recenzja/HD_2900XT/OC%20-%203.jpg to może tutaj Ciebie to sadysfakcjonuje
- nie wiem jaka jest różnica miedzy domowym komputerem a tym w redakcji jakiefoś vortalu który
dokonuje testów, może poza profesjonalizmem procedury testowej to różnicy nie ma


ale jezeli juz jestes takim zwolennikiem testow to moze poczytaj nizej w kazdym tescie HD2900XT na kazdym portalu ze ta grafika w grach jest po protu tragedia. szczegolnie z wlaczonym aa na max. Przeciez zwykli uzytkownicy nie kupia sobie grafiki po to zeby codzienie sobie robic testy w 3dmarkach tylko do gier. A po co im grafika za 1500zl ktora beznadziejnie dziala w grach. Dlatego najlepszym wyborem jest 8800GTS 320mb szczegolnie jezeli ktos ma malo kasy na grafike. Przykladem przeciez jest LOST PLANET. Po za tym wlacz F.E.A.R na max i zobaczysz co sie dzieje. I tutaj nie chodzi o to ze ATI ma nie dopracowane sterowniki tylko chodzi o to ze jest gorsze. Zobacz przeciez co sie dzialo na poczatku ATI ma zniszczyc GF. I co okazalo sie po czasie ze nie ma wspomagania do filmow HD tzw technologia UVD. Karta cieagnie 190W malo??? chyba stanowczo za duzo, jest glosna. Nie ma sie co oszukiwac w tym momencie zdecydowanie wygrywaja GF od NVIDII. Sam bylem zwolennikiem ATI niz GF ale niestety karty od NVIDII sa lepsze. Mialem ATI 9500@9700, 9800SE@9800PRO i w koncu ATI X1900XTX 512mb i ta karta byla super, no moze po za tym ze jak zwiekszala obroty to chodzila jak suszarka. Chodzi o to zeby polecac uzytkownikom karty dobre. Bo pozniej ktos przeczyta twojego posta i sobie kupi i bedzie narzekal i pisal do Ciebie jaka to mu rade super dales. To chyba na tyle na zakonczenie naszej dyskusji :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 23:54, sc_ napisał:

5%, heh to prawie tak samo jak różnica między 8800GTX a 8800 Ultra.


no u mnie w domu roznicy nie ma zadnej. Mi w 3dmarku 2006 wychodzi 12478 a na in4.pl wychodzi 12111. Tak ze moj GTX jest szybszy :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale nie powinniście porównywać możliwości kart w jakiś tam 3DMarkach.
Według mnie najlepiej porównywać w konkretnej grze. (k/s)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 10:50, sc_ napisał:

Kurcze, ale nie powinniście porównywać możliwości kart w jakiś tam 3DMarkach.
Według mnie najlepiej porównywać w konkretnej grze. (k/s)

Widzicie wszystko jest pięknie ładnie jeżeli chodzi o radeona tylko z nieznanych przyczyn radeon przechodzi załamanie wydajności po włączeniu filtrowania pełnoekranowego fsaa z Af16 i w tym jest problem(ze sterownikami mam nadzieje) i tak będe twierdził że to bardzo udana karta z nieudanymi driverami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jakiś żart, ale w tej chwili oglądam na aukcji Radeon''ka X1950XTX, cena przekroczyła 1500zł.
To więcej niż za HD2900XT ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 18:09, sc_ napisał:

Nie wiem czy to jakiś żart, ale w tej chwili oglądam na aukcji Radeon''ka X1950XTX, cena przekroczyła
1500zł.
To więcej niż za HD2900XT ^^


wyslij mi linka do tej aukcji bo az musze zobczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 11:16, czaja24 napisał:

Widzicie wszystko jest pięknie ładnie jeżeli chodzi o radeona tylko z nieznanych przyczyn radeon
przechodzi załamanie wydajności po włączeniu filtrowania pełnoekranowego fsaa z Af16 i w tym
jest problem(ze sterownikami mam nadzieje) i tak będe twierdził że to bardzo udana karta z
nieudanymi driverami


Tak zupełnie na marginesie. Widziałeś kiedyś różnicę między Af16, a 8x? Bo ja nie, a starałem się ją dojrzeć (a mam 21" monitor CRT o rozdzielczości 2048*1536). Więc nie wiem, czy warto zwracać uwagę na niezauważalne szczegóły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 19:41, ziptofaf napisał:

Wow! Nie wiedziałem, że ktokolwiek da tyle za kartę starej generacji. Pogratulować sprzedawcy - już ma kasę na 2900XT...

Popatrz na daty - piątek trzynastego. Dla sprzedawcy szczęśliwy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować