Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2007 o 20:03, Artas15 napisał:

No i mam mały problem
swięta się zbliżają a ja musze list do Mikołaja napisać:D
Ale nie wiem co za karte wybrać
Jaka jest obecnie najlepsza karta Graficzna z Serii GeForce?/
I czy GeForce 8600 nadaje się do gier??


Obecnie najlepsza karta graficzna z serii GeForce to 8800Ultra, którego naturalnie nie opłaca się kupować, gdyż jest to przepłacenie za GTX''a :).
Znacznie lepiej [jeżeli nastawiasz się na najlepszą kartę] jest kupić 8800GTX, a jeżeli troszkę gorsza, jednak miażdżąca wszystkie w sensie jakość/cena, to 8800GT512.
8600 [swoją drogą zaznaczajcie jakie modele, bo czasami to robi dużą różnicę] niby nadaje się do gier, jednak lepiej kupić np. x1950, gdyż miażdży serię 8600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 20:01, DJ Danielus napisał:

> A procek na jaki wg. ciebie ??
Myślę, że coś koło Athlon 64 X2 3800+ ok. 200zł
I memorka - mniej niż 200zł.


Danielus a tak nawiasem to po raz kolejny wykazujesz niesamowitą znajomość tematu :| Po pierwsze X2 3800 jest trudno dostępny po drugie polecasz pamięcia nie wiesz nawet jaki typ pamięci ma ani nawet jaką płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 20:15, dawidos170 napisał:

Danielus a tak nawiasem to po raz kolejny wykazujesz niesamowitą znajomość tematu :| Po pierwsze
X2 3800 jest trudno dostępny po drugie polecasz pamięcia nie wiesz nawet jaki typ pamięci ma
ani nawet jaką płytę.


Mówiłem, żeby kupił coś koło tego procka i pomyślał nad pamięcią - konkretnego modelu nie podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 20:11, Piotrek B. napisał:

> Podaj model płyty proszę.

Gigabyte K8 Triton


No więc zapomnij o procesorze z serii X2 ( dwurdzeniowcach ) pamięci RAM jakie możesz posiadać to DDR 1 a karta graficzna musi być na PCI-E. Stać Cię więc na X1950 Pro i Ram. Procesor szkoda wymieniać bo różnica będzie niezauważalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 20:09, Artas15 napisał:

A taka najlepsza 8600 ile kosztuje ???


Lepsza jest 8600 GTS którą posiadam i szczerze mówiąc nie narzekam . Timeshift na maksa , Unreal Tournament 3 na maksa , Crysis szybciutko na medium średnia przycinka na high . No ale ja mam jeszcze do tego 2 GB ramu oraz AMD Atlhon 64 X2 5200+ . Ale jeśli koniecznie z serii 8600 to GTS .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 21:06, Inki napisał:

> A taka najlepsza 8600 ile kosztuje ???
>

Lepsza jest 8600 GTS którą posiadam i szczerze mówiąc nie narzekam . Timeshift na maksa , Unreal
Tournament 3 na maksa , Crysis szybciutko na medium średnia przycinka na high . No ale ja mam
jeszcze do tego 2 GB ramu oraz AMD Atlhon 64 X2 5200+ . Ale jeśli koniecznie z serii 8600 to
GTS .


Nie GTS tylko GE ;) Wydajność/Cena ma lepszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 21:13, dawidos170 napisał:

> > A taka najlepsza 8600 ile kosztuje ???
> >
>
> Lepsza jest 8600 GTS którą posiadam i szczerze mówiąc nie narzekam . Timeshift na maksa
, Unreal
> Tournament 3 na maksa , Crysis szybciutko na medium średnia przycinka na high . No ale
ja mam
> jeszcze do tego 2 GB ramu oraz AMD Atlhon 64 X2 5200+ . Ale jeśli koniecznie z serii 8600
to
> GTS .

Nie GTS tylko GE ;) Wydajność/Cena ma lepszą ;)


Istnieje wersja GE ? Nawet nie wiedziałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 21:06, Inki napisał:

Lepsza jest 8600 GTS którą posiadam i szczerze mówiąc nie narzekam . Timeshift na maksa , Unreal
Tournament 3 na maksa , Crysis szybciutko na medium średnia przycinka na high . No ale ja mam
jeszcze do tego 2 GB ramu oraz AMD Atlhon 64 X2 5200+ . Ale jeśli koniecznie z serii 8600 to
GTS .


Heh, podałem w temacie "Upgrade kompa" niemal identyczną specyfikację (też 2 GB RAM i X2 5200+ oraz 8600GT - ale w sumie GTS też mógłby być, bo niewiele droższy w porównaniu do takiego 8800GT) i odpisano mi, że o graniu w Unreal Tournament 3 lub Supreme Commandera na high (nawet jak napisałem, że bez AA i AF) mogę zwyczajnie zapomnieć (nawet w 1024 x 768).
A jednak jak widać wszystko jest możliwe. :-) Jednak nie ma to jak sprawdzić coś w praktyce na własnej skórze, zamiast opierać się na cudzych testach. ;-)
Także muszę powiedzieć, że lekko podniosłeś mnie na duchu. :-P (bo w końcu nie wiadomo, jak to po świętach z kasą będzie ;-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować