Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2007 o 12:28, Marcinos07 napisał:

>
> zdecydownie oplaca sie zainwestowac w cos innego. pytanie tylko jaka kwota dysponujesz

Załóżmy że dał bym do 700-800 zł. W ostateczności :)



no to bys musicl chyba kupic ATI takie jakk polecaja chlopaki lub tez 8800GTS na allegro. Do GT trzeba by dolozyc minimum 100zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:33, MLODY2K6 napisał:

no to bys musicl chyba kupic ATI takie jakk polecaja chlopaki lub tez 8800GTS na allegro. Do
GT trzeba by dolozyc minimum 100zl.


i to będzie moim zdaniem 3850 512MB
najlepiej wybrać Powercolor''a, bo ma bardzo dobre chłodzenie i po OC jego wydajność jest bardzo porównywalna z 8800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:28, Marcinos07 napisał:

>
> zdecydownie oplaca sie zainwestowac w cos innego. pytanie tylko jaka kwota dysponujesz

Załóżmy że dał bym do 700-800 zł. W ostateczności :)



chyba ze poprostu poczekasz na nowa serie wtedy te 8800GT a nawet GTS 512mb stanieja.

Ja pod koniec stycznia bede sprzwedawac swoja grafike i bede jechal na jakims 8500GT przez potora miecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:28, Marcinos07 napisał:

Załóżmy że dał bym do 700-800 zł. W ostateczności :)


Jeżeli to nie jest konieczne, poczekaj z kupnem karty do początku lutego. A dlaczego?
W styczniu powinien być (chociaż nigdy nie ma pewności) duży wysyp różnego sprzętu, kart graficznych, procków itd. Spowoduje to na pewno zmiany w cennikach.

Z tego co nas interesuje, czyli karty graficzne, zapowiadane są: 8800GS, odświeżony chyba po raz drugi 8800GT, HD 3870 X2. Przełom lutego i marca to zapowiadane nowe GF z serii 9xxx i HD 36xx

Jaki widać wielka bitwa o średni segment dopiero co się zaczyna, a ATI jeszcze w dodatku chce uderzyć w high-end. Zależnie od tego czy im się uda czy nie, ceny takich HD 3850 512MB (te wersje są lepszym wyborem od 256) powinny polecieć w dół, tak samo 8800GS i GT. Oczywiście to moje kalkulacje i nie należy ich rozumieć jako pewniak. :)

Co do producentów HD to polecam wersje 512 MB w tej kolejności: Powercolor, Palit, Gecube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:05, Misquamaqus napisał:

Starego gts-a kupisz za 800 zeta, a jak poszukasz na allegro to moze trafisz na cos tanszego
ale uzywanego. Prawda jest taka, ze jak masz dobrze zapewnione chlodzenie karty to nawet po
podkreceniu jej bedziesz miec karte stabilna i bezawaryjna w dodatku osiagajacą wydajnosc
w np. 3dMarku 06 ponad 10 000 smarkow. Takie wyniki widzialem na oryginalnych gtx i to na c2d
6600 !!!.


No dobra z cena nie trafilem. Zgadzam sie ze jest to karta stabilna i wydajna, ale nie jest oplacalna zeby ja kupowac na dana chwile. Gry beda chodzic w max rozdzielczosci, jeszcze przez 4 miesiace - a potem co? zmiejszyc trzeba bedzie deetale. 8800GT jest w podobnej cenie a osiagi ma o wiele wieksze. Dlatego mowie ze kto ma GTS niech sie nim cieszy bo to dobra karta, ale jesli ktos kupuje to niech juz zainwestuje w cos lepszego.
Pokazywania wynikow z 3dSMarka nie jest dobre, bo nie w to gramy - tam sa pkt za procesor tez.
Jak gra chodzi plynnie to jest dobrze, i to sie liczy (no i to ze gry za rok zeby tak samo chodzily)

8800GS jest porownywany z 3870
3870X2 podobno bedzie kaszana :<
nowy 9x jesli to co jest na sieci o jego parametrach jest prawda to powstanie prawdziwy potwor w przyzwopitej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 13:03, Kazhaam napisał:

8800GS jest porownywany z 3870


no tyle że jest problem z tym że NVIDIA nie nadąża z produkcją GT a co dopiero ma nadążać z produkcją kilku kart naraz

Dnia 30.12.2007 o 13:03, Kazhaam napisał:

3870X2 podobno bedzie kaszana :<


lekcja historii - GeForce 79**X2 coś podobnego i też było tandetne, a ** wstawiłem bo niepamiętam dokładnie :p

Dnia 30.12.2007 o 13:03, Kazhaam napisał:

nowy 9x jesli to co jest na sieci o jego parametrach jest prawda to powstanie prawdziwy potwor
w przyzwopitej cenie.


a masz jakiś link - chętnie obejrze te testy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2007 o 13:03, Kazhaam napisał:


No dobra z cena nie trafilem. Zgadzam sie ze jest to karta stabilna i wydajna, ale nie jest
oplacalna zeby ja kupowac na dana chwile. Gry beda chodzic w max rozdzielczosci, jeszcze przez
4 miesiace - a potem co? zmiejszyc trzeba bedzie deetale. 8800GT jest w podobnej cenie a osiagi
ma o wiele wieksze. Dlatego mowie ze kto ma GTS niech sie nim cieszy bo to dobra karta, ale
jesli ktos kupuje to niech juz zainwestuje w cos lepszego.
Pokazywania wynikow z 3dSMarka nie jest dobre, bo nie w to gramy - tam sa pkt za procesor tez.
Jak gra chodzi plynnie to jest dobrze, i to sie liczy (no i to ze gry za rok zeby tak samo
chodzily)

8800GS jest porownywany z 3870
3870X2 podobno bedzie kaszana :<
nowy 9x jesli to co jest na sieci o jego parametrach jest prawda to powstanie prawdziwy potwor
w przyzwopitej cenie.


Wlasnie....9800 wyjdzie podobno w lutym a wtedy sprzedam poczciwego gts-a i doloze do nowej karty. Przy takim rozwiazaniu nie trzeba bedzie niczego zmieniac w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2007 o 13:12, kaganiec napisał:

no tyle że jest problem z tym że NVIDIA nie nadąża z produkcją GT a co dopiero ma nadążać z
produkcją kilku kart naraz

8800GT nie byla produkowana caly czas, najpierw na swiat polecialo 50k egzemplarzy, potem dodali troche. 8800GTS rev.2 i 8800GS ma byc w produkcji caly czas, wiec dadza rade.

Dnia 30.12.2007 o 13:12, kaganiec napisał:

lekcja historii - GeForce 79**X2 coś podobnego i też było tandetne, a ** wstawiłem bo niepamiętam
dokładnie :p

7950X2 z tego co pamietam.

Dnia 30.12.2007 o 13:12, kaganiec napisał:

> nowy 9x jesli to co jest na sieci o jego parametrach jest prawda to powstanie prawdziwy
potwor
> w przyzwopitej cenie.
a masz jakiś link - chętnie obejrze te testy :p

Testow nie ma bo karty nie ma, ale sa specyfikacje.
- http://www.xbitlabs.com/discussion/3953.html
- http://www.frazpc.pl/news/19661-Specyfikacje_GeForce_9800GTX
Ktorys z nich to fikcja i wydaje mi sie ze ten 2 (DDR5 ? moze wycisneliby max z 4 najpierw a nie od razu na jeszcze wyrzszy model sie przerzucac) Mozna poczytac ze kazda specyfikacja mowi o innym procesorze graficznym (G92 i G100), prawde poznamy dopiero w okolicach lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2007 o 22:02, Misquamaqus napisał:

Gralem ostatnio w demko wiedzmina i spokojnie idzie na maxymalnych ustawieniach. Duzo jeszcze
zalezy od tego jakiego masz procka bo takie potwory wymagaja duzej mocy obliczenioej od CPU.



No cóż,mój procek to AMD Athlon x2 6000 +,więc sądzę że mój komputer z tą kartą poradziłby sobie z Wiedźkiem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2007 o 14:48, dominik713 napisał:


No cóż,mój procek to AMD Athlon x2 6000 +,więc sądzę że mój komputer z tą kartą poradziłby
sobie z Wiedźkiem... ;)


Jak masz 8800 gts to z takim prockiem spokojnie mozesz grac w wiedzminka :):). Wiem bo mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2007 o 13:52, Kazhaam napisał:

Testow nie ma bo karty nie ma, ale sa specyfikacje.
- http://www.xbitlabs.com/discussion/3953.html
- http://www.frazpc.pl/news/19661-Specyfikacje_GeForce_9800GTX
Ktorys z nich to fikcja i wydaje mi sie ze ten 2 (DDR5 ? moze wycisneliby max z 4 najpierw
a nie od razu na jeszcze wyrzszy model sie przerzucac) Mozna poczytac ze kazda specyfikacja
mowi o innym procesorze graficznym (G92 i G100), prawde poznamy dopiero w okolicach lutego.


Ten pierwszy link wydaje sie byc prawdopodobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat:
http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&k=8&id=15247&v=zo&ord=nazwa&f=more

Ta czy może:

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&k=8&id=14914&v=zo&ord=nazwa&f=more

OFC zależy mi na kosztach, bo mimo wszystko, 23 zł moge przeznaczyc na wysylke i wyjdzie niedrogo, ale:

PowerColor ma 24 miesiace gwarancji i wydaje mi sie ze chlodzenie lepsze (tam troszeczke lepsze ma taktowanie czy pamiec)

ASUS - mam teraz GF''a 6600 i nie narzekam ASUSA ofc, ale wydaje mi sie ze chlodzenie gorsze, choc cena nizsza.

I teraz mam dylemat:D

Prosze o odp:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty z tego co widzę mają takie same parametry (przewaga 6MHz dla PowerColor, ale dużo to nie jest)
PowerColor ma dodatkowo HDMI przez adapter.

Chłodzenie wydaje się być takie samo w obu firmach (możliwe, że to wina zdjęcia), kwestia wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 16:05, Be4n napisał:

Obie sa identyczne. Różnią się w cenie tylko z tego powodu, że Powercolor ma przejściówkę DVI->HDMI (dość przydatna rzecz bo umożliwia odtwarzanie materiału HD na LCD fullHD bez konieczności posiadania Visty i psucia przez nią obrazu). I dokładnie za to płacisz różnicę tych 23 zł.

Dnia 30.12.2007 o 16:05, Be4n napisał:

PowerColor ma 24 miesiace gwarancji i wydaje mi sie ze chlodzenie lepsze (tam troszeczke lepsze ma taktowanie czy pamiec)

Asus ma za to 36 miesięcy gwarancji *producenta*. Pamiętaj, że od 2003 r. sprzęt, który nie ma 2 lat gwarancji nie ma prawa istnieć na rynku. A to dlatego, że ustawa o niezgodności towaru z umową wymusza na *sprzedawcy* (np. sklep) w ciągu 2 lat naprawę, wymianę sprzętu lub zwrot pieniędzy bez względu na to czy mu się to podoba czy nie. I co ciekawe to ty wybierasz czy ma to być naprawa, wymiana czy zwrot pieniędzy. Nie trzeba do tego kilku napraw, ani napraw z tej samej przyczyny. Pierwsza wada uniemożliwiająca użytkowanie przez pierwsze 2 lata i już towar jest niezgodny z umową bo wadliwy.

Dnia 30.12.2007 o 16:05, Be4n napisał:

ASUS [...] wydaje mi sie ze chlodzenie gorsze, choc cena nizsza.

Jak już napisałem cena kart jest bez przejściówki HDMI identyczna. A nawet Powercolor jest tańszy bo na wolnym rynku nie kupisz przejściówki za 23 zł. Asus lepiej ceni swoją jakość i poniekąd jest w tym nieco racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 16:51, Olamagato napisał:

> Witam
>
> Mam dylemat:
> http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&k=8&id=15247&v=zo&ord=nazwa&f=more
> http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&k=8&id=14914&v=zo&ord=nazwa&f=more
Obie sa identyczne. Różnią się w cenie tylko z tego powodu, że Powercolor ma przejściówkę DVI->HDMI
(dość przydatna rzecz bo umożliwia odtwarzanie materiału HD na LCD fullHD bez konieczności
posiadania Visty i psucia przez nią obrazu). I dokładnie za to płacisz różnicę tych 23 zł.

> PowerColor ma 24 miesiace gwarancji i wydaje mi sie ze chlodzenie lepsze (tam troszeczke
lepsze ma taktowanie czy pamiec)
Asus ma za to 36 miesięcy gwarancji *producenta*. Pamiętaj, że od 2003 r. sprzęt, który nie
ma 2 lat gwarancji nie ma prawa istnieć na rynku. A to dlatego, że ustawa o niezgodności towaru
z umową wymusza na *sprzedawcy* (np. sklep) w ciągu 2 lat naprawę, wymianę sprzętu lub zwrot
pieniędzy bez względu na to czy mu się to podoba czy nie. I co ciekawe to ty wybierasz czy
ma to być naprawa, wymiana czy zwrot pieniędzy. Nie trzeba do tego kilku napraw, ani napraw
z tej samej przyczyny. Pierwsza wada uniemożliwiająca użytkowanie przez pierwsze 2 lata i już
towar jest niezgodny z umową bo wadliwy.

> ASUS [...] wydaje mi sie ze chlodzenie gorsze, choc cena nizsza.
Jak już napisałem cena kart jest bez przejściówki HDMI identyczna. A nawet Powercolor jest
tańszy bo na wolnym rynku nie kupisz przejściówki za 23 zł. Asus lepiej ceni swoją jakość i
poniekąd jest w tym nieco racji.



Dzięki, ofc DJ Danielusowi tez, po raz kolejny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujące pytanie :
Czy ma ktoś może Gigabyte Radeona x700? Potrzebuje domyślnego Biosu z owej karty.
Jeśli istniała by możliwość prosił bym o zrzut biosu i wysłanie go na rafal.szczykno(at)gmail.com
Googlowałem go dość długo lecz nieskutecznie :P wszędzie są na x600 i x800 ale ofc na moją nie ma x)

Po ostatnio znanym i (nie) lubianym problemie z ati2mtag (Invalid CRT Display czy jak to tam szło) nawet całkowite skasowanie poprzednich sterowników (dokładne przez Driver Cleaner Pro) i zainstalowanie starszych driverów (7.6 i w dół) a nawet Omegi(nieoficjalnych) nic nie pomogło i problem powracał więc może wgranie starego biosu pomoże.

Stosowałem wszystkie możliwe sposoby naprawy które się nie powiodły a więc nie potrzeba mi rad typu (format itp), nawet po podłączeniu dysku z linuxem pojawiał się identyczny błąd ..

Więc jeśli ktoś ma ową kartę to prosił bym o przesłanie biosu lub jesli ktoś ma dostęp do owego biosu także proszę o jego przesłanie ;) Będę dozgonnie wdzięczny (aż tak nie ale fajnie brzmi :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 22:22, Adahn napisał:

Co sie na dziś dzisejszy opłaca : 8800GT 512mb czy NOWY 8800GTS 512mb?
Potrzebuje do gier na monitor 22" (1680x1050)


zależy od tego jaki masz budżet i dobrze było by znać parametry twego kompa :p
chociaż faktycznie raczej lepszy wybór to GT
jeszcze pozostanie kwestia producenta, ale podaj budżet i parametry ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 23:32, kaganiec napisał:

> Co sie na dziś dzisejszy opłaca : 8800GT 512mb czy NOWY 8800GTS 512mb?
> Potrzebuje do gier na monitor 22" (1680x1050)

zależy od tego jaki masz budżet i dobrze było by znać parametry twego kompa :p
chociaż faktycznie raczej lepszy wybór to GT
jeszcze pozostanie kwestia producenta, ale podaj budżet i parametry ^^



No więc, na obecną chwile budżet - 0zł, ale pytam się zawczasu.
C2D E6420 2.13Ghz
3GB ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować