Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

http://pl.wikipedia.org/wiki/AGP
http://pl.wikipedia.org/wiki/PCI_Express
No duzej roznicy nie ma, szczegolnie ze na oko widac ze jest 2x szybsze.
Co do kart to tez sa inaczej taktowane i wszystko przemawia na + dla PCI-e (nie dziwne)
No ale patrzac z innej strony najtanszy sprzet nowej klasy mozna zakupic za 1200zl, wydajny do 2k, no i wiecej to wiadomo.
Takze wydanie 700zl na 3850 pod agp jak dla mnie mija sie z celem, wolalbym doplacic troche (np sprzedac stary komp) i kupic c2d z np 3850 pod PCi-e, co przeklada sie na o wiele lepsza wydajnosc.

AGP/DDR umieraja wiec nie oplaca sie w to inwestowac :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciales napisac 50 dolcow tansza bedzie karta ati. Bardzo fajnie wyglada....kurcze gdyby nie problemy kart ati z sterownikami to chetnie bym sie skusil na taką karcioszke :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 12:56, Misquamaqus napisał:

/.../ ....kurcze gdyby nie
problemy kart ati z sterownikami to chetnie bym sie skusil na taką karcioszke :).

Chyba trochę przesadzasz. Miałem Radeona 8500 i Radeona 9800 Pro i jakoś większych problemów ze sterownikami nie miałem. Jeden tylko: z literą "ć" bo wciśnięcie "c"+"prawy Alt" wywoływało Control Panel. Ale dawało się to wyłączyć albo wręcz zainstalować same sterowniki bez panelu kontrolnego. Owszem obydwa Radeony wieszały mi jedną z gier, ale... karta GF 7800 GS, którą mam teraz, wieszała mi tę samą grę tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta wygląda z deka śmiesznie (zabawnie) :)
Ciekaw jestem jak będzie się miała kwestia wydajności oraz hałasu, a także poboru prądu. Co do tego ostatniego to jestem pewien, że nie będzie on mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 14:43, KrzysztofMarek napisał:

Chyba trochę przesadzasz. Miałem Radeona 8500 i Radeona 9800 Pro i jakoś większych problemów
ze sterownikami nie miałem. Jeden tylko: z literą "ć" bo wciśnięcie "c"+"prawy Alt" wywoływało
Control Panel. Ale dawało się to wyłączyć albo wręcz zainstalować same sterowniki bez panelu
kontrolnego. Owszem obydwa Radeony wieszały mi jedną z gier, ale... karta GF 7800 GS, którą
mam teraz, wieszała mi tę samą grę tak samo...


Mialem ati x 1600 pro i to byl najgorszy zakup w moim zyciu. Zobacz sobie jak wyglada obraz w dx 10 przy karcie ati a jak przy nvidi. Pare miesiecy temu jak wyszla gra lost planet dorwalem artykul, w ktorym bylo porownanie obu kart....o zgrozo. Az wspolczulem posiadaczom uwczesnych 2900 xt. Nie wiem jak teraz...dlaczego nie pokazuja, ze ati w koncu dopracowalo sterowniki i ogolnie swoje karty?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 12:50, Galadin napisał:

Fotki HD 3870 X2:
http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2598
Prawda że robi wrażenie? W dodatku będzie 150$ tańsza od 9800 GX2, czyli licząc 2,45*150


Raczej 50*2,45=~125zl
Ciekawe, kiedys X2 bylo polaczeniem 2 PCB razem (patrz 9800GX2), a tutaj mamy 2 procki na 1 PCB. Ciekawie jak w testach bedzie wychodzic.
Jak dla mnie wszystko fajnie, tylko szkoda ze ATI/AMD zaczyna powoli bankrutowac, akcje spadaja, i ida do tylu. Zeby wyjsc na prosta musza na prawde sie wykazac i pokazac produkt ktory zrobi rewolucje na rynku (patrz 88GT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Zobacz sobie jak wyglada obraz

Dnia 07.01.2008 o 16:33, Misquamaqus napisał:

w dx 10 przy karcie ati a jak przy nvidi. Pare miesiecy temu jak wyszla gra lost planet dorwalem
artykul, w ktorym bylo porownanie obu kart....o zgrozo. Az wspolczulem posiadaczom uwczesnych
2900 xt. Nie wiem jak teraz...dlaczego nie pokazuja, ze ati w koncu dopracowalo sterowniki
i ogolnie swoje karty?.

No cóż, moja żona ma Radeona 1650 i nic o złym obrazie ani o sterownikach nie mówi. Inna rzecz, że jej komputer służy do pracy i internetu, to i nie ma na co narzekać.
Ja też słyszałem o kłopotach ze sterownikami do 2900, ale jakoś od paru miesięcy ich nie słyszę, widocznie swoje sterowniki dopracowali. Nikt tego szczególnie nie eksponuje, bo karty ATI mają nieco niższą wydajność do topowych kart NVIDII, ale w średnim segmencie ATI nawiązało całkiem udaną walkę z NVIDIĄ właśnie Radeonami 3850 i 3870. Jeśli mają kłopoty ze sterownikami, to do czterech kart ATI na jednej płycie: miały wyjść w styczniu, ale jeszcze nic o nich nie słyszałem.
Te ostatnie kłopoty ATI ze sterownikami znam tylko ze słyszenia - jak kupię Radeona (prawdopodobnie w marcu zmienię komputer), to wtedy szerzej będę mógł się wypowiedzieć, nie ma to jak własne doświadczenie ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Ja za to z NV korzystałem za czasów AMD K6-2 i nie narzekałem. Potem megabajt mi spalił tamtego konfiga i od tamtej pory mam ATi. Poczatkowo 9200 128/128 potem 9700 a teraz x1650pro - i nie narzekam. Obraz bardzo dobry, wydajnośc toże, a kłopoty z grami to jakaś bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 01:32, de99ial napisał:

/.../ a kłopoty z grami to jakaś bajka.

Być może nie jest to związane bezpośrednio z kartą graficzną, tylko z całą konfiguracją komputera, ale ja mam w tej chwili komputery dwa: jeden stary, z GF 5200 i drugi nowszy z GF 7800 GS (a poprzednio Radeon 9800 Pro). Na żadym Neverwinter Nights nie szedł dłużej niż trzy- cztery minuty bez wieszania się. I to zarówno pod Win98 jak i pod Win2000. A z innymi grami kłopotów nie miałem (dokładniej, to z jeszcze jakąś, ale ani tytułu, ani karty graficznej nie pamiętam, chyba to jeszcze była GF 100/200 MX...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was w Nowym Roku!

Nie było mnie na forum od ho ho ho....:D

Mam dylemat, bo chcę zakupić kartę http://www.allegro.pl/item289111563_nowy_gigabyte_geforce_8500gt_256mb_500_800_pci_e.html ,
ale nie jestem pewien czy obsługa DX10 nie wpłynie na takie gry jak:
Counter Strike: Source, Fear: Combat, Tribes: Zemsta i wiele innych które wyszły o krok od stworzenia wyżej wspomnianego sterownika. Gry które wymieniłem działają pod DX9. Czy zadziałają z tą kartą?

PS. Podobno starsze działa na lepszym...
PS. 2 Ale to tylko moja sugestia i dowiedzieć się chcę od uczonych, jak jest prawda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty dziala pod DX9, a dodatkowo pod DX10
Przeciez nie mogliby zrobic karty ktora by juz teraz byla tylko pod DX10 :D (bo nie ma gier czysto pod DX10 pisanych, a pozatym to troche nie fair by bylo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Myslicie o Karcie Radeon HD2600 PRO Asusa, 512 Ram etc?
Edit: O Karcie jak o karcie, i jak ona będzie działała z P4 3.06 GHz, 512 RAM DDR? Pogram sobie w nowe gry?(typu Crysis?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 16:07, DJ Danielus napisał:

Karta zaliczana do słabszych, na poziomie 7600GS. Zależy ile masz kasy... Jeśli możesz to dorzuć
trochę do X1950GT.


Kasa, tak mi sie wydaje max 350 zł, ale sie chyba nic nie stanie jak bedzie 360. Chodzi o to, że karta ma być jako tymczasowa bo zbieram na nowego kompa a na tej w nic nie mogę grać :/(Radeon 9250 pro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Sądzę, że może znajdziesz X1950GT 256MB w tej cenie, no może troszkę więcej.

Jednakże pytanie pozostaje:
Czy nie lepiej kupić tanią kartę i przy okazji dołożyć do nowego PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozbierac kase trzeba, ~3 k to nie tak mało :(, a i kartę chcę kupić w jakimś sklepie nie internetowym - na terenie trójmiasta, ktoś ma jakieś propozycje?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować