Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2008 o 18:21, Traju napisał:


Jeszcze jakiś czas temu krążyły plotki o DX 9L, który miał być DX10 dla XP'' kowców, ale dawno
nic o tym nie słyszałem... nadzieje o DX9L z każdym dniem maleją... Niestety.

DX 9L to jest wtyczka w Vista dla DX9 i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam palitowskiego geforce''a 7300 gt na ddr3 i zainstalowany wraz ze sterownikami dołączonymi do niego programik VDOTool. Ostanio zauważyłem w nim prosty dział do zwiększenia standartowego taktowania rdzenia i pamięci - taka strzałeczka która wraz z podnoszeniem wartości taktowania przechodzi kolejno z zielonego pola na żółte, pomarańczowe i czerwone. Podniosłem wartości z 500 do 550, strzałeczka podniosła się do granicy zielonego pola, karta się nie przegrzewała, gry trochę lepiej chodziły i git. Dziś zerknąłem jeszcze raz do ustawień ze "strzałeczką" i się trochę zdziwiłem - strzałeczka opadła, przez co teraz mogę ją podcągnąć znacznie wyżej, do grubo ponad 600 mhz dla rdzenia. Co ciekawe, nie mogę już nawet obniżyć wartości do standartowych 500. :) W związku z tym chcę was zapytać, czy mogę w pełni zaufać VDOToolowi i bez obaw ustawiać wartości, które mi on proponuje bez obaw o uszkodzenie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:32, dawidos170 napisał:

Co do formata - też go przygotowałem i się kurde naciąłem - wziąłem stare porysowane płyty
i teraz nie chce mi ich czytać ;/

ha, pozdro... ja tylko zamierzam nagrać setupy z windy i firefoxa, save''y z gier i pozostałe pliki z worda itp itd... potem będzie zabawa w odtwarzanie systemu xP

Dnia 09.01.2008 o 19:32, dawidos170 napisał:

I czemu sam nie złożysz ? :)

bo się boję, że coś schrzanię. teoretycznie bym potrafił, ale wole się nie bawić przy sprzęcie za półtora kawałka. poza tym nie wiem, jakby wtedy było z gwarancją xP skoro składają za free...

@silveren - ponoć 8500 to shit. starszy 7300 chyba lepszy xP ale weź 7300 od zalmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:04, Galadin napisał:

> Microsoft nie moze wydac dx10 na xp bo zabilby swoje dziecko czyli viste !!!.

Nie zdziwię się gdyby tak zrobili, oni są nieobliczalni jak widać. :)

Najlepiej to mają dzisiaj ci, którzy myślą o zrobieniu swoich gier przy pełnym wykorzystaniu
DX 9c - no bo po co bawić się w wyścig zbrojeń, skoro można piękno uzyskać na poprzedniej i
sprawdzonej technologii? :)

DX 9 ma dość poważne ograniczenia, które nie wadzą za bardzo przy FPS, przynajmniej na razie... ale przy strategiach gdzie chcemy dowodzić wielkimi armiami te ograniczenia wypłyną, DX10 jeszcze nie ma pełnego zastosowania zwyczajnie dlatego że programiści nie chcą się przestawić na nowe biblioteki i zwyczajnie mają problemy z optymalizacją kodu w nowym WinAPI jakim jest DX10 ale cóż.... co do pięknej i sprawdzonej technologii i wyścigu zbrojeń to z takim myśleniem dalej byśmy zamiast komputerów mieli liczydła a zamiast armat katapulty, w kosciele rządziłaby inkwizycja a Ty byś odrabiał pańszczyznę u swego pana 3 razy w tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wartości do standartowych

Dnia 09.01.2008 o 19:36, Arxel napisał:

500. :) W związku z tym chcę was zapytać, czy mogę w pełni zaufać VDOToolowi i bez obaw ustawiać
wartości, które mi on proponuje bez obaw o uszkodzenie karty.

monitoruj temperaturę GPU, najlepiej zrobisz jak potestujesz kartę progaramikiem ATITool i użyjesz w nim opcji FindMAX Core oraz FindMAX Mem po kilku godzinach znajdziesz najwyższe taktowanie ... rdzenia i pamięci. VDO można ufać bo jest to przeróbka Gainward XPERTOOL czyli najbardziej legendarnej marki kart nVidia - niestety w Polsce po zmianie dystrybutora zapomnianej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 20:01, Bratek196 napisał:

@#^$ ^^*&*&)(*)*() Dajcie adres do pomocy technicznej ATI bo sterowniki mi nie działają
!!!!!!!!


kurde pomylilem posty brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:36, Arxel napisał:

Mam palitowskiego geforce''a 7300 gt na ddr3 i zainstalowany wraz ze sterownikami dołączonymi
do niego programik VDOTool. Ostanio zauważyłem w nim prosty dział do zwiększenia standartowego
taktowania rdzenia i pamięci - taka strzałeczka która wraz z podnoszeniem wartości taktowania
przechodzi kolejno z zielonego pola na żółte, pomarańczowe i czerwone. Podniosłem wartości
z 500 do 550, strzałeczka podniosła się do granicy zielonego pola, karta się nie przegrzewała,
gry trochę lepiej chodziły i git. Dziś zerknąłem jeszcze raz do ustawień ze "strzałeczką" i
się trochę zdziwiłem - strzałeczka opadła, przez co teraz mogę ją podcągnąć znacznie wyżej,
do grubo ponad 600 mhz dla rdzenia. Co ciekawe, nie mogę już nawet obniżyć wartości do standartowych
500. :) W związku z tym chcę was zapytać, czy mogę w pełni zaufać VDOToolowi i bez obaw ustawiać
wartości, które mi on proponuje bez obaw o uszkodzenie karty.


A odinstaluj stery i zainstaluj od nowa....w ten sposob wszystkie zapisane profile dotyczace karty gr. zostana usuniete i zainstalowane od nowa jako wartosci domyslne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

http://www.allegro.pl/item295353298_inno3d_geforce_7600gt_gst_256mb_ddr3_500_1400_.html

Porównałem sobie na http://www.gph.benchmark.pl/ 7600GT i 7300GT GDDR3 i ta pierwsza była wydajniejsza, dlatego ostatecznie chciałbym zakupić tą na allegro i już was nie męczyć pytaniami. Jeśli macie zastrzeżenia co do tej karty to powiedzcie.

PS. Co znaczy weź 7300 od zalmana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 21:07, Silveren napisał:

PS. Co znaczy

Dnia 09.01.2008 o 21:07, Silveren napisał:

weź

Kup

Dnia 09.01.2008 o 21:07, Silveren napisał:

7300

Kartę GeForce 7300GT

Dnia 09.01.2008 o 21:07, Silveren napisał:

od zalmana?

z chłodzeniem firmy Zalman.

Czyli mniej więcej coś takiego: http://www.komputronik.pl/pelny,id,31896/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2008 o 21:07, Silveren napisał:


PS. Co znaczy weź 7300 od zalmana?


Znaczy 7300 gt z chlodzeniem firmy zalman. Jest ciche a zarazem wydajne no i estetyczne. Jednym slowem gicior :):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 21:07, Silveren napisał:

/ciach/

http://www.allegro.pl/item295353298_inno3d_geforce_7600gt_gst_256mb_ddr3_500_1400_.html

Porównałem sobie na http://www.gph.benchmark.pl/ 7600GT i 7300GT GDDR3 i ta pierwsza była wydajniejsza,
dlatego ostatecznie chciałbym zakupić tą na allegro i już was nie męczyć pytaniami. Jeśli macie
zastrzeżenia co do tej karty to powiedzcie.

PS. Co znaczy weź 7300 od zalmana?


Dobry wybor jak za tą cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:11, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> Na XP niedostępny DX10 ? /.../
Grupa niezależnych programistów próbuje doprowadzić do możliwości zainstalowania DirectX na
WinXP. Zaczęli chyba dwa lata temu ale, jak dotąd, nie udała się ta sztuka. Nie rezygnują i
być może w końcu im się uda. Byłby to mooocny cios w Vistę. Z drugiej strony, Microsoft pracuje
nad nowym systemem, który ma być gotowy w 2010 roku (na pewno się spóźnią). Nowy system ma
się szybciej uruchamiać i ma mieć mniejsze wymagania sprzętowe.


A to nie mozna zainstalowac DX na XP :<? szkoda :D:D:D:D
Ciekawie by bylo jak by na linuxie mozna bylo zainstalowac DX i tam bez problemu smigac.
Co to nowego OS to jest to nieskonczony lancuch. W 2010r jak wyjdzie nowy OS, napisza ze juz pracuja na nowszym, szybszym, mniej pamieciozernym systemem ktory bedzie sie uruchamial wczesniej niz nacisniemy POWER.
DX11 w tym roku, a karty nie sa jeszcze kompatybilne z 10.1
Ciekawie jak bedzie pozniej - Karty z obsluga DX11 wejda na rynek a 2 dni pozniej M$ powie ze juz koncza prace nad DX12 - bez sens. Nie moga wycisnac maxa z DX10, czy moze byl to bubel zeby przyciagnac klientow? Na dana chwile DX9 jeszcze daje rade. "Jeszcze" - raczej bardzo dobrze sie spisuje i sadze ze wiele nowych gierek nadal bedzie pisanych pod DX9 gdzyz jest to przerobiona dobrze znana technologia (skryptowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja karta graficzna to radeon x1650PRO, wiec nie jest najlepsza bo jak gram np. w wiedzmina musze obnizac wszystko do minimum zeby mi gra plynnie chodzila. Rzecz w tym ze chcialbym zakupic sobie lepsza karte i kompletnie sie na tym nie znam i pytam o rade: jaka karte teraz najbardziej oplaca sie kupowac i za nienajwyzsza cene(ze wskazaniem na GeForce)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 01:00, Rafał115 napisał:

Moja karta graficzna to radeon x1650PRO, wiec nie jest najlepsza bo jak gram np. w wiedzmina
musze obnizac wszystko do minimum zeby mi gra plynnie chodzila. Rzecz w tym ze chcialbym zakupic
sobie lepsza karte i kompletnie sie na tym nie znam i pytam o rade: jaka karte teraz najbardziej
oplaca sie kupowac i za nienajwyzsza cene(ze wskazaniem na GeForce)??


Ile szmalu dasz na nowa karte "Geralcie z Rivi" ?. Do wiedzmina poczebowalbys cos z serii 8800 a to drogie karcioszki sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 01:26, Misquamaqus napisał:

Ile szmalu dasz na nowa karte "Geralcie z Rivi" ?. Do wiedzmina poczebowalbys cos z serii 8800
a to drogie karcioszki sa.

Ostra przesada - w max. detalach da się już grać na X1950PRO. a na HD3850/HD3870 to już max. przy dowolnej rozdzielczości. 8800GT nie jest potrzebny do tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 07:26, ziptofaf napisał:

Ostra przesada - w max. detalach da się już grać na X1950PRO. a na HD3850/HD3870 to już max.
przy dowolnej rozdzielczości. 8800GT nie jest potrzebny do tej gry.

A ile kosztuja mniej wiecej karty HD3870/50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2008 o 10:01, Silveren napisał:

Czyli ta karta z powyższym linkiem rozumiem jest dobrym wyrobem (wyborem)?
A wiesz czy może ma ciche chłodzenie?


Niestety nie wiem jak z chlodzeniem, ale recenzje na temat tej karty sa pochlebne:

http://pcarena.pl/page/75880/Inno3D-7600GST-and8211-diabel-tkwi-w-szczegolach/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować