Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2008 o 20:50, blacklio2 napisał:

Jaki masz priorytet cisza, wydajność itd?
Za 360 zł jest 8800GS


W gry mało gram, więc nie potrzebuję bardzo dobrej karty, a jeśli chodzi o głośność, to wiadomo, im ciszej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:09, blacklio2 napisał:

Karta pasywna owszem jest całkiem fajna, ale wiąże się z dobrze wentylowaną obudową żeby
temp nie zabiły kompa.
Najpierw zobacz tutaj i poszukaj testów tych kart graficznych, jak się spisują oraz ich
dostępność
http://www.nokaut.pl/szukaj/karty-graficzne/ch%B3odzenie-pasywne.html


Nie o to mi chodzi! Mi chodzi o dobrą kartę w granicy 350 zł, ale żeby nie buczała jak szalona. Nie musi być możliwie najcichsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grafiką na swoim PC. Posiadam kartę GF 7600GS pod AGP. Kupiłem ją prawie 2 lata temu działa bardzo dobrze. Ale jakiś czas temu w czasie gry zauważyłem że pojawiają się na ekranie artefakty. Dzieje się tak tylko w czasie gdy na najwyższych ustawieniach, gdy włączę wszystkie bajery. Zmniejszenie ustawień eliminuje ten problem. Jednak trochę mi to przeszkadza z racji, ze przy normalnych warunkach bez problemu mógłbym grać w wyższej jakości. Karta na pewno się nie przegrzewa, sprawdzałem temperatury i w czasie gry i przy normalnym użytkowaniu. Wszystko w normie.Chłodzenie na karcie działa chyba bez zarzutu. Czyściłem ją również z kurzu. Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 20:40, Aniaoh193 napisał:

Poszukuję karty graficznej. Jaka jest najlepsza w przedziale 200-350? Aktualnie myślę
o GeForce 8600GT Gigabyte (za 240zł) ale ciągle się waham...

Zły wybór. Skoro masz do wydania do 350 zł, to lepiej rozglądnij się za Radeonem HD3850. Jest znacznie (z 70-80%) szybsza od 8600GT, lepiej też od niego radzi sobie z filmami HD. Jest też dość cicha i żre naprawdę mało prądu jak na sprzęt o tej wydajności.
http://kdo.pl/product_info.php/products_id/23669

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:40, mas1213 napisał:

ja radze geforce 8600gts jest tania i cicha

Chyba niekoniecznie wiesz o czym piszesz, bo mi ciężko znaleźć kartę gorszą od 8600GTS. Ten badziew:
a) nie nadaje się do gier
b) jest droższy od 8600GT, a skoro tak samo jak on nie nadaje się do gier...
c) niewiele drożej można dostać HD3850, który tego Geforce''a po prostu zmiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie, bo każdy producent oferuje co innego. Zależy właśnie co oczekujesz.
Ja już od dłuższego czasu używam Palitów i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 23:33, DJ Danielus napisał:

Trudne pytanie, bo każdy producent oferuje co innego. Zależy właśnie co oczekujesz.
Ja już od dłuższego czasu używam Palitów i jestem zadowolony.


Ok. Chodziło mi o to, czy ten Palit to nie przypadkiem jakiś kicz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2008 o 20:01, tomek-bob napisał:

> X1650Pro i GF 7600GS, ale może Wy mi doradzicie co albo którą z tych dwóch :)
Radziłbym odłolżyc trochę kasy i kupic Radeona X1950 PRO za ok 600zł. Jest to chyba najlepsza
karta na złącze AGP

tyle to i ja wiem tylko to jest małą podmianka do starego kompa i mam pieć razy mniej gotówki, więc te trochę to tylko pięć razy tyle, za tyle jest pod AGP HD3850 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 23:38, Aniaoh193 napisał:

Ok. Chodziło mi o to, czy ten Palit to nie przypadkiem jakiś kicz :)


Nie - bardzo często zmienia chłodzenia i podkręca swoje układy. Ja mam 8800GT Sonic i jestem na prawdę zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najwydajniejsza karta graficzna na AGP 8, chciałbym zmienić starą i zasłużoną FX5200 ale nie chcę inwestować w nową płytę główną.

Edit: oczywiście z GF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 12:01, sodolis napisał:

Jaka jest najwydajniejsza karta graficzna na AGP 8, chciałbym zmienić starą i zasłużoną
FX5200 ale nie chcę inwestować w nową płytę główną.

Edit: oczywiście z GF


GF 7900 GS. Ale nie rozumiem po co brać na AGP GFa,które są słabsze. No i zależy jaki masz komputer bo nie ma sensu dobrej karty do słabego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Jaka jest najwydajniejsza karta graficzna na AGP 8, chciałbym zmienić starą i zasłużoną
>
> > FX5200 ale nie chcę inwestować w nową płytę główną.
> >
> > Edit: oczywiście z GF
>
> GF 7900 GS. Ale nie rozumiem po co brać na AGP GFa,które są słabsze.
Jeśli masz jakąś konkurencyjną ofertę to z chęcią rozwarze :-)
> No i zależy jaki masz komputer bo nie ma sensu dobrej karty do słabego kompa.
To jest akurat komputer do gier ( gram głównie w stare cRPG [na Infinity] i jRPG ) więc nigdy nie potrzebowałem niczego lepszego ;-) ( A2800+, około 1300 RAM ) Ale ostatnio naszła mnie ochota na troszkę nowsze gry Jade Empire, Gothic 2 czy jakąś strzelankę dla relaksu ;-) Co prawda mam do projektowania o niebo lepszy komputer ale prędzej piekło zamarznie niż zainstaluje tam jakąś grę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie - przede wszystkim zależy to od slotu (obecnie PCI-Ex i AGP), zasilacza, poniekąd od procesora (słabszy może ograniczać super wydajną kartę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 14:19, sodolis napisał:

> > Jaka jest najwydajniejsza karta graficzna na AGP 8, chciałbym zmienić starą
i zasłużoną
>
> > FX5200 ale nie chcę inwestować w nową płytę główną.
> >
> > Edit: oczywiście z GF
>
> GF 7900 GS. Ale nie rozumiem po co brać na AGP GFa,które są słabsze.
Jeśli masz jakąś konkurencyjną ofertę to z chęcią rozwarze :-)


Na AGP królami wydajności są X1950 Pro i HD3850. Kwestią zasobów portfela jest czy opłaca Ci się je kupować. Osobiście dokupiłbym moduł ram by mieć 2 Gb chociaż :)

Dnia 02.05.2008 o 14:19, sodolis napisał:

> No i zależy jaki masz komputer bo nie ma sensu dobrej karty do słabego kompa.
To jest akurat komputer do gier ( gram głównie w stare cRPG [na Infinity] i jRPG ) więc
nigdy nie potrzebowałem niczego lepszego ;-) ( A2800+, około 1300 RAM ) Ale ostatnio
naszła mnie ochota na troszkę nowsze gry Jade Empire, Gothic 2 czy jakąś strzelankę dla
relaksu ;-) Co prawda mam do projektowania o niebo lepszy komputer ale prędzej piekło
zamarznie niż zainstaluje tam jakąś grę ;-)


No i raczej nie wykorzystasz przy tym procku dobrodziejstw takiej karty. Imo cena/wykorzystanie to najbliżej 2600XT - DDR3 czyli już szybka pamięć. Cena około 300 zł i na pewno zostanie bardziej wykorzystana niż droższe o około 1500 GF 7900 GS czy X1950 Pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy to prawda, że do procesoru intela lepsze są karty GeForce niż Radeon? Ktoś mi tak powiedział i teraz jestem w kropce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 20:57, Aniaoh193 napisał:

Pytanie - czy to prawda, że do procesoru intela lepsze są karty GeForce niż Radeon? Ktoś
mi tak powiedział i teraz jestem w kropce...

Oczywiście, że NIE. Sam mam Core 2 Duo i Radeona i wszystko działa szybko i stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować