Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Odinstaluj sterowniki i z glowy a jesli czujesz ze to naprawde nie wszystko wejdz do trybu awaryjnego i tam odinstaluj je i bedziesz mial spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści donoszą, że NVIDIA nie zaaplikuje DX10.1 do nowych kart, będzie jechać nadal na DX10 aż do czasu kiedy MS wypuści DX11 - ma to nastąpić do końca roku 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 11:32, Galadin napisał:

Najnowsze wieści donoszą, że NVIDIA nie zaaplikuje DX10.1 do nowych kart, będzie
jechać nadal na DX10 aż do czasu kiedy MS wypuści DX11 - ma to nastąpić do końca
roku 2009.

Masz może jakiś link do oficjalnego tekstu ? Jeżeli faktycznie będzie jechać dalej na dx10 to dobrze. Nie wyobrażam sobie rozczarowania ludzi, którzy zakupili już nowe karty, podczas gy pare miesięcy później pojawią się ich odpowiedniki z dx 10.1, byłoby to "brzydkie" zachowanie ze strony NV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 11:32, Galadin napisał:

Najnowsze wieści donoszą, że NVIDIA nie zaaplikuje DX10.1 do nowych kart, będzie
jechać nadal na DX10 aż do czasu kiedy MS wypuści DX11 - ma to nastąpić do końca
roku 2009.

nieprawda NVidia 2 dni temu ogłosiła że nowe karty z DX10.1 pojawią się we wrześniu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyborem kart ;/ Otóż kupiłem Ati Radeon 2600 HD Pro, ale po 3 dniowym testowaniu wyszło mi, że z gier które testowałem około 20% działa mi całkowicie sprawnie (kłopot był w tym, że wydano podobno dużo wadliwych kart i dużo osób miało z nią problem - jednym chodziło dobrze, innym nie). Oddałem kartę i teraz chcę coś wybrać w granicach 200 zł (wiem, że nie przyzwoicie, ale karta w sumie nie na długi okres, bo tymczasowo mam Geforce''a 2). Radeony mnie zniechęciły i chciałbym się zapytać co polecacie. Zastanawiałem się nad Geforcem 7600 GS, ale cały czas rozmyślam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo irytujący problem z nowo nabytą kartą. Kupiłem dziś Gainward''a 9600GT z 1024MB RAM. Niestety po zainstalowaniu HW w komputerze ten ostatni lubi się włączyć bez włączenia monitora (dioda standby na monitorze świeci się, zamiast niebieskiej). Wygląda to, jakby monitor nie otrzymywał sygnału. Po chwili bios nadaje jeden długi, po czym dwa lub trzy krótkie sygnały (sprawdziłem: błąd GPU, lub RAM).
Kiedy komputer już się uruchomi działa normalnie, ale gdy np. mam włączonego winampa i ładuje mi się jakieś okno w IE7, lub przewijam jakieś okno, to muzyka przycina się i zwalnia. To samo z muzyką pod WMP, gdy włączona jest wizualizacja. Natomiast winamp nie ma problemu z działaniem w tle jakiejś pełnoekranowej gry, lub kopiowania plików. Filmy również odtwarzają się poprawnie.

Mój system:
Intel C2D 2.0 GHz @ 2.1GHz (mały OC FSB)
2MB DDR dual ch.
płyta ASUS P5B Deluxe
dźwiękówka Audigy SE
zasilacz 460W

... i mój chory noworodek Gainward 9600GT

Aha: sterowniki do grafy mam najnowsze 175.19. Reszta sterowników również najnowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich specjalistów
Co sądzicie o kartach GeForce z serii 8600 GT? Kupiłem Xboxa 360 ale za jakiś czas chciałbym upgrade''ować kompa na jakieś nowsze RTSy i RPGi. Pomyślałem nad takim setem:
Intel Core2 Duo E4600 2,4 GHz
Geforce 8600 GT Asus 256 MB
Jakby to wyglądało w praktyce? Wiem o tym, że niektóre z tych nowszych serii GeForce''a to zwyczajne wyciskanie kasy z laików, ale od ostatniego upgrade''a (2 lata) w tym nie siedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 23:04, TROLL1216 napisał:

a ile kasy masz do wydania na karte ?

Hmm... myślę, że 250 maks. Powtarzam: Nie chcę na tym grać w GoW, Assassins Creed, żadne wypasione efektowne next geny, od tego mam konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 23:05, squeglee napisał:

> a ile kasy masz do wydania na karte ?
Hmm... myślę, że 250 maks. Powtarzam: Nie chcę na tym grać w GoW, Assassins Creed, żadne
wypasione efektowne next geny, od tego mam konsolę.

Ja śmigam na 8600GTS 512 VRAM od ewki (evga ;P) i nie narzekam, kosztuje właśnie ok. 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sora ze jeden pod drugim ale czy wie ktos cy oplaca sie kupic ati hd4870 czy lepiej zainwestowac w 4850 albo w 3870X2 ?? czy moze lepiej cos z Nvidi (cena ok 700-800 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, jeszcze jedno pytanie.
Czy wszystkie karty Gigabyte... piszczą? Czy tam brzęczą, ale moja tak ma, na Necie czytałem, że nie tylko moja, że ogólnie mają tendencje do wydawania różnych dziwnych dźwięków. U mnie przy wyświetlaniu niektórych grafik. Dziwne, co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 12:22, czaja24 napisał:

nieprawda NVidia 2 dni temu ogłosiła że nowe karty z DX10.1 pojawią się we wrześniu:P


A wczoraj chyba ogłosili że jednak czekają na DX11. :) źródło in4.pl i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować