Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

dzieki piekne.
tak, wiem ze obecnie CPU na 939 sa drogie - heh, a pamietam jak rok temu 4200+ X2 nowe schodzily za 200pln a ja stwierdzilem, ze jeszcze poczekam az stanieja - oj glupi bylem.

zasilacz - nie pamietam teraz jaki dokladnie mam.. chyba jakis zwykły FEEL 400 - sprawdzę jak będę w domu.
tzn. na pewno jakis zwykly pakowany w obudowy Modecom - coś mi się właśnie FEEL 400 albo 450 kojarzy

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 09:38, Splocky napisał:

Co polecacie z dwóch następujących: GF 8800GTS, czy Radeon HD4870? Czy pójdą na zasilaczu
460W?

Oczywiscie Radeon, o wiele większa wydajność. O ile to markowy zasilacz to nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam miałem zgryz z GPU jak pare dni temu zamawiałem sobie nowego kompa. W grę wchodziły w sumie dwie karty GF280GTX i ATI4870HD i pomimo, że zawsze miałem GF''y teraz zdecydowałem się na ATI bo nie ma co ukrywać stosunek cena/jakość/wydajność dyskwalifikuje GF już na starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 09:38, Splocky napisał:

Co polecacie z dwóch następujących: GF 8800GTS, czy Radeon HD4870? Czy pójdą na zasilaczu
460W?


ja ostatnio wymieniłem gf 8800gts na hd4870 i jestem bardzo zadowolony - różnicę wydać w tych najbardziej wymagających grach na najwyższych detalach gdzie gts dostawał zadyszki - radek radzi sobie świetnie - tylko trzeba pobawić się trochę w regulacje wiatraka bo czasem się grzeje ale to nie problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 11:43, scott napisał:

ja ostatnio wymieniłem gf 8800gts na hd4870 /.../

Ja się zastanawiam skąd Wy wszyscy bierzecie tyle kasy na wymianę? Bardzo dobrą kartę co chwila ktoś wymienia na jeszcze lepszą. Ja bym po prostu nie wydolił z kasą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się pracuje się ma :D
Ja teraz mam 610 zł i nie dawno kupiłem GeForce 9600 GT Zotac , wtedy jeszcze nie było tego Radeona HD 4870 no i kurde korci mnie żeby wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:20, Crew 900 napisał:

Się pracuje się ma :D

Się wie :)

Dnia 29.07.2008 o 13:20, Crew 900 napisał:

Ja teraz mam 610 zł i nie dawno kupiłem GeForce 9600 GT Zotac , wtedy jeszcze nie było
tego Radeona HD 4870 no i kurde korci mnie żeby wymienić

No, ale chodzi mi właśnie o same wymiany - czy jest sens wymieniać wszystko, pomimo, że są to dobre części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz , zależy kto ma jakie gusta , jeżeli ktoś chce mieć cały czas nowości to sobie kupuje ....

Dla mnie ta karta co mam jest bardzo dobra , ale wyszła a 100% lepszy radeon i mnie korci na niego bo lubię mieć najlepsze części xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, dalej mam problem :(. Sprzedający nabrał wody w usta (może nie zna dokładnych parametrów tych kart :?), a atrakcyjność tego radka mocno spadła po tym, jak znalazłem informację o modelu 8500 LE z 64-bitową magistralą pamięci - jeśli to taki model jest na tej aukcji, to jednak GFTi200 może być od niego wydajniejszy :(.
A do tego wszystkie doszła kwestia poboru mocy - wg tej strony http://www.gph.benchmark.pl/ obie karty "ciągną" po ok. 30W (Ti200 - 30, 8500LE 64bit - 32, pozostałe 8500 - b.d.), z kolei to zestawienie http://www.atomicmpc.com.au/forums.asp?s=2&c=7&t=9354 pokazuje co innego (8500 - 23W, Ti200 - 35W). Nie byłoby problemu gdyby nie to, że nie wiem, ile mocy do karty jest w stanie dostarczyć płyta (Abit BX 133 RAID), specyfikacja 1.0 (nie mylić z 1x!) tego najwyraźniej nie określa (dziwne, bo 2.0 i 3.0 już mają ładne zestawienie prądów i napięć, z których można wyliczyć, jaką moc może dostarczyć do karty przez AGP płyta główna).
Jakby ktoś wiedział, jaka jest maksymalna moc, jaką może dostarczyć do karty płyta przez złącze AGP zgodne ze specyfikacją 1.0, to byłbym niezmiernie wdzięczy (model płyty podałem wyżej :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Wiecie może,kiedy ma pojawić się Radeon 4870 z 1GB pamięci?
Na internecie znalazłem tylko specyfikację tej karty od Powercolor''a ,ale ani daty ,ani ceny tam nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już stary sprzęt, zamierzam zrobić upgrade, ale nie wiem kiedy. Do tego czasu chciałbym jednak jeszcze trochę pograć, ale tu pojawia się problem. Pogram sobie z dziesięć minut i nagle błąd aplikacji :/ Przeczytałem, że pomóc może wymiana sterowników, ale nie wiem którą wersję mam ściągnąć. Mam GF FX5200 ze sterownikami w wersji 8.4.2.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niom może , ale bym musiał kupić inną płytę główną :/
I już nie byłoby mnie stać na drugą grafikę :D

A płyty które mają obsługę SLI są drogie :,(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, Jestem Nowy! Jako że udało mi się jakiś czas temu zmodernizować nieco kompa, z wyjątkiem karty graficznej, wysuwam uprzejme zapytanie:
Jaki model powinienem kupić na miejsce mojej staruszki (Nvidia Geforce 5500 FX Galaxy Zeus)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:11, Crew 900 napisał:

Kurde trochę głupio że Radeon ma GDDR5 a nadal ma tylko 256 Bit :/


w poprzedniej generacji kart od ati zrobili eksperyment i zrobili kartę co miała 256 bitową szynę i 512 i ta 512 była wiele droższa, a wydajności przybyło tyle co w granicy błędu pomiarowego, więc jestem pewien, że chłopaki wiedzą co robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak od razu piszę posta, ale naprawdę mi się spieszy. Które stery będą dobre do FX5200?? Jak na razie ściągnąłem te:
56.72; 71.84; 91.31; 175.19
Nie wiem tylko które zainstalować. Pomoże ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować