Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Chciałbym sprawdzi tempreaturę na swojej karcie graficznej-Radeon 9550 128DDR 128bit firmy Ge Cube jako,że chcę tą kartę podkręci nieco :D Próbowałem już programów:Everest i RivaTuner i nie udało mi się znaleźc jakiejkolwiek informacji.Ewentualnie prosiłbym o napisanie jakie wartości zegarów sa bezpieczne dla mojej karty bez zmiany wiatraka(chcę podkręci kartę najmocniej jak się da bez dokupowania wiatraka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłem swojego Radeona przy pomocy programu ATI Tool do wartości 430 na rdzeniu i 261(522 efektywna)na pamięciach.Przy Próbie podkręcenia pamięci do 275 pokazują mi się artefakty.Nie próbuję kręcić zegarów wyżej,bo mam tylko podstawowy wiatrak i boję się,że mi się przypadkiem coś z kartą stanie :P Mam nadzieję,że takie podkręcenie karty ni zagraża przegrzaniem-w końcu niewiele podkręciłem te zegary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podkręcisz za bardzo rdzeń to będą jak coś pokazywać się jakieś krzaczki, ew. restarty lub zwiechy. Taktowań nie zapisujesz w BIOSie karty, a więc w najgorszym wypadku przez trym awaryjny przywracasz ustawienia domyślne. Dodatkowo nie zmieniasz napięć, a więc ryzyko jest raczej minimalne... Jak coś to -nie zapisuj po prostu profilu (przed wypróbowaniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie (części z Was wyda się głupie, ale tak sobie się znam na tym):

Czy na nowoczesnej karcie graficznej jakość AA i HDR bedzie lepsza niż na starszej? Innymi słowy czy na np. HD4850 AAx4 i HDR będą wyglądały lepiej niż na X1600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 11:28, igorn55 napisał:

Czy na nowoczesnej karcie graficznej jakość AA i HDR bedzie lepsza niż na starszej? Innymi
słowy czy na np. HD4850 AAx4 i HDR będą wyglądały lepiej niż na X1600?


Oczywiście, że nie. Jeżeli na obu kartach uruchomimy takie same detale, AAx4 i HDR, to obraz będzie wyglądać tak samo. Tyle, że na X1600 może być pokaz slajdów w każdej nowszej grze po włączeniu AA, a na HD4850 raczej zwalniać nie będzie (Crysisa na Very High pominę milczeniem...).
Różnice w jakości obrazu możemy dostrzec np. przy filmach HD, bo HD4850 oddaje w nich wyższą jakość niż starsze układy.

PS A pytanie wcale nie głupie, skoro niektórzy odpowiadając się mylą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 12:04, ziptofaf napisał:

Jeżeli na obu kartach uruchomimy takie same detale, AAx4 i HDR, to
obraz będzie wyglądać tak samo.

Czyli mocniejsza karta nie "wytwarza" lepszej jakości HDR/AA, tylko zależy to od ''jakości'' tych składników wbudowanych w grę? (wiem, że męcze ale chce mieć jasność)

Dnia 01.11.2008 o 12:04, ziptofaf napisał:

Tyle, że na X1600 może być pokaz slajdów

Taa, w tej sprawie mam doświadczenie ;p

A gwoli wyjaśnienia, pytanko wzięło się stąd, że ostatnio w Test Drive Unlimited sobie ustawiłem wszystko na full, a na fotach (robionych przez aparat w grze) niektóre krawędzie i tak były postrzępione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 14:14, igorn55 napisał:

Czyli mocniejsza karta nie "wytwarza" lepszej jakości HDR/AA, tylko zależy to od ''jakości''
tych składników wbudowanych w grę? (wiem, że męcze ale chce mieć jasność)

Mniej więcej.

Dnia 01.11.2008 o 14:14, igorn55 napisał:

A gwoli wyjaśnienia, pytanko wzięło się stąd, że ostatnio w Test Drive Unlimited sobie
ustawiłem wszystko na full, a na fotach (robionych przez aparat w grze) niektóre krawędzie
i tak były postrzępione.

Eeee, to akurat zawsze jest, w zasadzie niezależnie od użytego AA i karty graficznej (monitory LCD na matrycach PVA nieco ten problem zmniejszają, bo mają "miękką" kreskę). Co prawda można uruchomić FSAA (Full Screen Anti Aliasing), który ma wygładzać cały obraz dostępny na ekranie, ale to naprawdę kilkukrotnie zmniejsza liczbę klatek w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem grzeją mi się pamięci na karcie graficznej (x1950 pro)
Zamierzam kupic "Taśme termoprzewodzącą" i dac je w ten sposób że na końcach założę jakieś elementy chłodzące. Nie mogę założyc zwykłych radiatorów gdyż nie zmieszczą mi się pod chłodzeniem procesora karty :/
Mam pytanie co do tych taśm czy one dobrze przewodzą ciepło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem kartę Zotac GF9800 GT. Podczas katowania w gry z jej czeluści do moich uszu dobiegał wyraźnie słyszalny pisk, dokładnie w rytm wyświetlanych klatek. Szczególnie było to "odczuwalne" w trakcie filmów przed właściwą grą - wtedy, gdy film był nagrywany w 15fpsach, wyraźnie słyszałem pojedyncze wręcz piski. Stwierdziłem, że warto dać na gwarancję i tak też zrobiłem.
Dziś, po zaledwie pięciu dniach, dostałem całkowicie nowy egzemplarz. Różnił się nawet kilkoma szczegółami. Jakież było moje zdziwienie, gdy po uruchomieniu gry... pisk był tak samo słyszalny!
I na bank pochodzi z karty, bo dokładnie sprawdzałem. Zasilacz niedawno kupiony - markowy Chieftec 560W - żadnych problemów z działaniem kompa.
Tak więc pytam - czego to może być wina? Czy jest tu ktoś z tą kartą i może taki defekt potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 18:32, Wladyslaw666 napisał:

Witam
Mam problem grzeją mi się pamięci na karcie graficznej (x1950 pro)
Zamierzam kupic "Taśme termoprzewodzącą" i dac je w ten sposób że na końcach założę
jakieś elementy chłodzące. Nie mogę założyc zwykłych radiatorów gdyż nie zmieszczą mi
się pod chłodzeniem procesora karty :/
Mam pytanie co do tych taśm czy one dobrze przewodzą ciepło ?


Tak...wzystko bedzie w porzadku.
wyobraz sobie, ze ja mam gtx 260 i pod glownym radiatorm sa zrobione "kanapki'' na pamieci. to jest zrobine z tak zwanej gazy nasaczonej najzwyklejsza pasta termoprzewodzacą.
to samo zrobilem znmieniajac chlodzenie gpu.
musialem zrobic myk typu....pare wrstewek srajtasmy nasaczonej wlasnie tym bialym "nem'' i zastosowac to jako referent.
nie moglem urzyc pasty z wykorzystaniem pochodnych metali, poniewaz mozliwe, ze wystapiloby zwarcie.
Lepiej dmuchac na zimne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 21:26, MLODY2K6 napisał:

No karta jak karta wiekszosc gier dziala na niej plynnie wiec czego chciec wiecej???


...żeby pociągnęła obraz w rozdzielczości FullHD 1900x1080 na 22 calowym benq;)
w każdym razie taki jest plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie widzialem jeszcze 22" z FULLHD ale niech Ci bedzie. Jesli chcesz grac w wiekszosc nowych gier w FULLHD na wysokich detalach to niestety ale 9800GTX+ nie poradzi sobie z nimi za dobrze. Minimum RADEON 4870 lub 260GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować