Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2008 o 20:18, Ecko09 napisał:

Czyli przez panek sterowania usunąć te ATI Display Driver spokojnie instalować nowe?


Dokładnie:) Ewentualnie użyj DriveCleanerPro aby "pozamiatał" to co się nie usunie:) Aby błędów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 20:13, misiaczek12 napisał:

Próbowałem podłączyć kartę graficzną (problem kilka postów up i poprzednia strona) do
monitora. Niestety monitor po wyjęciu baterii od płyty głównej dalej nie działa. Czy
ktoś wie co mogę robić? Jeśli ktoś wcześniej nie widział to tylko przypomnę, że jest
to nowy komputer bez windowsa itd.


Wyciagnij karte i sprawdz ja w innym komputerze albo zanies tam gdzie ja kupiles i popros o sprawdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2008 o 20:18, Ecko09 napisał:


Czyli przez panek sterowania usunąć te ATI Display Driver spokojnie instalować nowe?


Widze, ze nie czytales tego postu od moderatora wiec go wklejam:

Przepis na poprawną wymianę sterowników

Postanowiłem opisać jak postępować w przypadku zmiany sterowników - dotyczy to zarówno graficznych jak i chipsetu płyty czy karty dźwiękowej. Głównie chodzi o to, że pozostałości sterowników mogą nie dać się wykolegować nowszej wersji (lub starszej, jeżeli chcemy wrócić do poprzedniej wersji sterowników), a wówczas mogą pojawić się albo kłopoty, albo poprostu spadek wydajności systemu/grafiki.

Jednym z programów służących do usuwania śmieci posterownikowych jest Driver Cleaner Pro dostępny tutaj:

http://programy.internetstandard.pl/pc/10142/...nal.1.5.html
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745

Po zainstalowaniu programu technika wymiany sterowników wygląda tak:

1. Odinstalowujesz sterowniki przez Panel Sterowania=>Dodaj.Usuń Programy
2. Startujesz kompa do Trybu Awaryjnego (F8 po "tabelce")
3. Kiedy wykrywa sprzęt mówisz Anuluj
4. Odpalasz DriveCleanerPro i wybierasz funkcję nVidia dla sterowników lub ATI (dla całości z CCC). Czyścisz.
5. Odpalasz do Trybu Normalnego. Anulujesz gdy wykrywa nowy sprzęt.
6. Za pomocą skanera rejestru (WinDoctor od NSW dla przykładu, Registry Shower 2007) usuwasz kolejne ewentualne resztki* => to jest dodatkowo czyt. nie przymusowo
7. Instalujesz nowe sterowniki. (sprawdzasz, czy ewentualnie nie trzeba ponownie zainstalować sterowników Monitora)
8. Restartujesz do Trybu Normalnego i ustawiasz sterownik wg własnych upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 20:33, Misquamaqus napisał:


>
> Czyli przez panek sterowania usunąć te ATI Display Driver spokojnie instalować nowe?

>

Widze, ze nie czytales tego postu od moderatora wiec go wklejam:

Przepis na poprawną wymianę sterowników

Postanowiłem opisać jak postępować w przypadku zmiany sterowników - dotyczy to zarówno
graficznych jak i chipsetu płyty czy karty dźwiękowej. Głównie chodzi o to, że pozostałości
sterowników mogą nie dać się wykolegować nowszej wersji (lub starszej, jeżeli chcemy
wrócić do poprzedniej wersji sterowników), a wówczas mogą pojawić się albo kłopoty, albo
poprostu spadek wydajności systemu/grafiki.

Jednym z programów służących do usuwania śmieci posterownikowych jest Driver Cleaner
Pro dostępny tutaj:

http://programy.internetstandard.pl/pc/10142/...nal.1.5.html
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745

Po zainstalowaniu programu technika wymiany sterowników wygląda tak:

1. Odinstalowujesz sterowniki przez Panel Sterowania=>Dodaj.Usuń Programy
2. Startujesz kompa do Trybu Awaryjnego (F8 po "tabelce")
3. Kiedy wykrywa sprzęt mówisz Anuluj
4. Odpalasz DriveCleanerPro i wybierasz funkcję nVidia dla sterowników lub ATI (dla całości
z CCC). Czyścisz.
5. Odpalasz do Trybu Normalnego. Anulujesz gdy wykrywa nowy sprzęt.
6. Za pomocą skanera rejestru (WinDoctor od NSW dla przykładu, Registry Shower 2007)
usuwasz kolejne ewentualne resztki* => to jest dodatkowo czyt. nie przymusowo
7. Instalujesz nowe sterowniki. (sprawdzasz, czy ewentualnie nie trzeba ponownie zainstalować
sterowników Monitora)
8. Restartujesz do Trybu Normalnego i ustawiasz sterownik wg własnych upodobań.


Przeczytałem, ale nie chce ściągać tego z pkt 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 18:32, rafekx 12 napisał:

> > Aha, fajnie, sterowniki z Marca 2008 mam...Aby nowe zainstalować to musze odinstalować

>
> > te ATI Display Driver i tylko to czy coś jeszcze?
>
> Ściągasz nowe i instalujesz. To wszystko.

No niestety nie wszystko:( Aby nie było błędów należy stare stery usunąć i użyc programu
DriveCleanerPro,ja kiedys instalowałem na starym kompie,nowe stery na stare-i bardzo
tego żałowałem...:)


No tak się składa, że przy układach ATI nie powinno być problemów, bo osobiście często to robię tz. usuwam stare po pewnym okresie i nie żałuję wcześniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 20:51, Davw napisał:

No tak się składa, że przy układach ATI nie powinno być problemów, bo osobiście często
to robię tz. usuwam stare po pewnym okresie i nie żałuję wcześniej :P


Byćmoże na nowych układach ATI nie robi to takiej różnicy, ale na moim X1600 zainstalowanie nowych sterów na stare powoduje spadek wydajności o kilka FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 13:07, maciejka 89 napisał:

Mam pytanie, które może się już pojawiło. Jakiego potrzebuję proca by uciągnąć HD4850?
Chodzi mi o procesory ze stajni Intela. E5200 wystarczy?


Wystarczy, gdy go ocniesz do 3.0 ghz albo wyzej jak sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą Palit Ge Force 7600 GS ddr3/128bit na AGP 8x -gdy włączam gry pojawia mi się czarny ekran :(
Zrobiłem jak było w przypiętym poście-Drive Cleaner itd., potem walnąłem od nowa Direct X 9.0c. Włączam Guild Wars, Spore albo Blood Rayne 2 i w każdej grze jest to samo-słychać dźwięk,ale nie ma obrazu :(
Sterowniki mam najnowsze ze strony producenta. Czy problem może być spowodowany podłączeniem kabli? Ponieważ nie miałem instrukcji (karta kupiona na Allegro) to podłączyłem kabelki wg. uznania,czyli:
-kabelek idący od wiatraka (z wejściem na 3 piny podłączyłem w miejscu koło slotów PCI), natomiast drugi kabel (ten co jest z jednej strony rozgałęziony) podłączyłem jednym końcem do karty i drugim końcem do pasującego złącza, idącego od zasilacza. Zostaje jedna złączka wolna- ta od rozgałęzionego kabla.
Co mam robić? Nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania problemu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pewien dylemat a mianowicie chciałbym wymienic mojego GeForce 9800GTX+ na HD3870X2. Czy opłacała by mi się taka wymiana ? Z góry dziękuję za pomoc.
oto linki do tych kart:
HD3870X2 : http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Rad...ny,id,51454/ (NIE CHODZI MI KONKRETNIE O TEGO ASUSA ALE O NORMALNĄ KARTĘ STAMDARDOWĄ).
Nvidia GeForce 9800GTX+ : http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/GeF...ny,id,58930/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 19:34, Arkadiusz19 napisał:

Witam wszystkich. Mam pewien dylemat a mianowicie chciałbym wymienic mojego GeForce 9800GTX+
na HD3870X2. Czy opłacała by mi się taka wymiana ? Z góry dziękuję za pomoc.
oto linki do tych kart:
HD3870X2 : http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Rad...ny,id,51454/ (NIE CHODZI MI
KONKRETNIE O TEGO ASUSA ALE O NORMALNĄ KARTĘ STAMDARDOWĄ).
Nvidia GeForce 9800GTX+ : http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/GeF...ny,id,58930/



Ja proponuję Ci zostać przy obecnej karcie , a jeżeli już chcesz przejść na Radeon''a to z serii 4xxx najlepiej 4850 albo 4870. A poresztą nie wiem czy nie będziesz musiał zmienić płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:23, niki94 napisał:

> > > /.../
> > > Możliwości:
> > > - walnięta karta graficzna.
> > > - źle podłączyłeś monitor (tzn. nie do tego gniazda na karcie graficznej.
Może
> pomoże
> >
> > > przełożenie do drugiego.)
> > Karta graficzna nowa prosto z pudełka. Oczywiście jeszcze sterowników nie instalowałem

>
> > żadnych (całkiem nowy komputr) czy to może być wina tego?
> > Przełożenie do drugiego nie działa.
>
>
> Oczywiście, że to może być wina tego!
> Zainstaluj szybko najnowsze stery, Direct''a X i napisz czy pomogło. Jak nie - serwis

>
> Co do karty (@ Niki) kup sobie jak już tu ktoś polecił dobrego Radeona (HD48x0),
jest
> lepszy od tych co wymieniłeś, a niektóre wersje nawet tańsze od "Zielonych" :)


Hemm, jest coś lepszego od 4850/9800gtx+ w tym przedziale cenowym?
Jeżeli tak to uświadom mnie co, daj przykład testów...
Zainteresowała mnie twoja wypowiedź ;>

Jest.
Te same karty, tylko innych firm (jest dużo - asus, gigabyte, palit itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 19:45, Arkadiusz19 napisał:

Dlaczego miałbym wymieniać płytę ? nie mam zamiaru władać tych kart w CrossFire.


Chodzi o to że jak masz płytę główną z chipsetem np. jak u mnie nvidii to nie da rady obsłużyć Radeon''a ja tak mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem problem-wiatrak karty graficznej w ogóle się nie rusza :( Gdzie mam w takim razie podłączyć kabelek od wiatraka karty graficznej? Moja karta to Ge Force 7600GS 256DDR3/128.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wymiana nie ma najmniejszego sensu. HD3870 X2 jest w zasadzie tak samo szybki, co 9800GTX+. Jeżeli koniecznie musisz wymieniać (choć to wydaje mi się głupie), to musiałaby być to karta pokroju GeForce GTX280, czy Radeon HD4870 X2, abyś odczuł znaczny skok wydajności....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 19:50, Carnage13 napisał:

Chodzi o to że jak masz płytę główną z chipsetem np. jak u mnie nvidii to nie da rady
obsłużyć Radeon''a ja tak mam...


Że co takiego? Płyta główna na chipsecie Nvidii bezproblemowo obsługuje Radeony. Tak samo jest też w drugą stronę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geforce 8600 GT - mam tą kartę graficzną. Zanim zainwestuję w nowy komputer, chciałbym poprosić kolegów fotumowiczów o pomoc w "bezpiecznym'' podkręceniu tej karty, tak by mieć chociarz trochę więcej FPS w GTA IV:D Sa jakieś szanse na lepszą wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 21:27, zajacisko napisał:

Geforce 8600 GT - mam tą kartę graficzną. Zanim zainwestuję w nowy komputer, chciałbym
poprosić kolegów fotumowiczów o pomoc w "bezpiecznym'' podkręceniu tej karty, tak by
mieć chociaż trochę więcej FPS w GTA IV:D Sa jakieś szanse na lepszą wydajność?


Nie. Tzn. może i wyciśniesz z niej te 10%, ale to nic nie daje. I tak wydajność będzie zerowa...8600GT do gier w ogóle się bardzo kiepsko nadaje, więc i podkręcanie niewiele pomoże w jej przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować