Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2009 o 19:09, mrosi napisał:

Ty to być wszystko OC-ował... :-P

Na razie mój Asus mi wystarcza. Jak wejdzie Windows 7 to se kupię nowszą grafę... :-D



Nie widze nic zlego w ocowaniu...jezeli taka karta czy procek ma potencjal oc to nawet jest to wskazane.
Trzeba tylko do tego odpowiednio podejsc i nie grzebac za bardzo po ozartemu :))))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 19:14, Misquamaqus napisał:

Trzeba tylko do tego odpowiednio podejsc i nie grzebac za bardzo po ozartemu :))))).


A szczególnie nie demontować tego czego nie należy... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2009 o 19:15, mrosi napisał:

A szczególnie nie demontować tego czego nie należy... :-P


To juz kwestia temperatury a nawet zaangazowania samego uzytkownika.
Trzeba to tylko robic z glowa na karku a nie ledwo patrzac na oczy.

Jak do tej pory po zmianie chlodzenia zepsolem dopiero 2 procki i dwie karty grafiki :))).....aaaa i jeszcze jedna plyte glowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem kupilem karte radeon hd3650 i z racji tego ze nie znam sie na sprzecie mam takie pytanko istnije jakij legalny sposob podkrecenia wydajnosci karty i czy przy tej karcie jest to wogule mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 19:30, misiakpitra napisał:

mam problem kupilem karte radeon hd3650 i z racji tego ze nie znam sie na sprzecie mam
takie pytanko istnije jakij legalny sposob podkrecenia wydajnosci karty i czy przy tej
karcie jest to wogule mozliwe


Atitool, riva tuner....

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=725

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=163

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 19:43, lis 23 napisał:

A czy można też podkręcić HD 4870 i czy ma to jakiś sens?.


Pewnie, ze mozna i ma to sens...
Jak pisalem wyzej, zeby sie zabrac za OC trza miec co najmniej podstawy w zakresie chlodzenia, pomiaru temperatur, ogolnie monitoringu, testowaniu przetaktowanej karty itp. Trza znac te programiki a nie wklepywac byle jakich ustawien, bo moze sie zdarzyc tak zwana kaplica...

Naj sam przod poczytac poradniki odnosnie OC a potem powoli krecic. Nie robic niczego bez podparcia teoretycznego. Przydala by sie praktyka.

Niestety czlowiek posiada bardzo brzydka przypadlosc...przypadlosc ta to chciwosc i proznosc...zawsze chcialby wiecej, wiecej, wiecej. Potem klops. Amen tabaka. Rwanie wlosow, wrzody, sraczka az w koncu depresja i kapota czyli kaplica sykstynska :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 19:51, Misquamaqus napisał:

> A czy można też podkręcić HD 4870 i czy ma to jakiś sens?.

Pewnie, ze mozna i ma to sens...
Jak pisalem wyzej, zeby sie zabrac za OC trza miec co najmniej podstawy w zakresie chlodzenia,
pomiaru temperatur, ogolnie monitoringu, testowaniu przetaktowanej karty itp. Trza znac
te programiki a nie wklepywac byle jakich ustawien, bo moze sie zdarzyc tak zwana kaplica...

Naj sam przod poczytac poradniki odnosnie OC a potem powoli krecic. Nie robic niczego
bez podparcia teoretycznego. Przydala by sie praktyka.

Niestety czlowiek posiada bardzo brzydka przypadlosc...przypadlosc ta to chciwosc i proznosc...zawsze
chcialby wiecej, wiecej, wiecej. Potem klops. Amen tabaka. Rwanie wlosow, wrzody, sraczka
az w koncu depresja i kapota czyli kaplica sykstynska :))).


fajnie ze podalej jakiej linki tylko ze ja kompletnie sie na tym nie znam i nie wiem czy moge ja podkrecic czy nie
i co z tymi stronkami mam zrobic rozumiem ze mam sciagnac ten program i co dalej
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyne legalne podkrecanie to OC zrobione przez producenta. Jeśli natomiast sam to robisz teoretycznie tracisz gwarancje

Mis ci to powiedział co zrobic...przeczytać co nie co o OC (co z czym sie je). Jesli tego nie zrozumiesz zapomnij o takim czymś jak OC bo sobie kompa spalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2009 o 20:00, misiakpitra napisał:

fajnie ze podalej jakiej linki tylko ze ja kompletnie sie na tym nie znam i nie wiem
czy moge ja podkrecic czy nie
i co z tymi stronkami mam zrobic rozumiem ze mam sciagnac ten program i co dalej
????


Juz pisalem...zanim cokolwiek bedziesz krecic, to najpierw poczytaj odpowiednie recenzje na temat podkrecania.
Poszukaj w googlach cos na temat OC kart graficznych ati, owerlocking gpu i tak dalej.
Najlepiej zapros kolege do siebie i niech Cie nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:42, rafekx 12 napisał:

Mam pytanie:Jaka jest normalnie dopuszczalna prędkość Radeona 4850 Asus w spoczynku i
podczas pracy??

A nie temperatura przypadkiem? Jeśli ci o nią chodzi, a ten Asus to wersja referencyjna, temperatury rzędu 85* w stresie to nic nadzwyczajnego. W spoczynku więc powinno... bo ja wiem...? Z 40-50 lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie czy te radki(4850) maja takie rożne temp ze względu an chłodzenie czy nie jest nieco niebezpiecznie mieć temp 85 ??
mój radek ma max 50 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 21:52, wiedx1 napisał:

to ja mam pytanie czy te radki(4850) maja takie rożne temp ze względu an chłodzenie czy
nie jest nieco niebezpiecznie mieć temp 85 ??

Nie - gdyby było niebezpieczne, to te karty miałyby fabrycznie znacznie lepsze chłodzenie. Karty graficzne mogą pracować do 95 stopni bez żadnych problemów, a HD4850 czegoś takiego nie zyskuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w wyborze karty graficznej, a raczej producenta, bo na model już się zdecydowałem. Chodzi mi o modele z serii 9600GT. A firmy do wyboru mam: Leadtek Winfast, Zotac i PALIT XpertVision. Parametry kart takie same. 512MB@256bit 660/1800. Którą firmę wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 22:42, Bartuc napisał:

Prosiłbym o pomoc w wyborze karty graficznej, a raczej producenta, bo na model już się
zdecydowałem. Chodzi mi o modele z serii 9600GT. A firmy do wyboru mam: Leadtek Winfast,
Zotac i PALIT XpertVision. Parametry kart takie same. 512MB@256bit 660/1800. Którą firmę
wybrać?

Zotac ma z tych firm najlepsze chłodzenie. Ja bym stawiał właśnie na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem jednak szczery mówiąc, że parametry takie same (PALIT nieco lepszy od dwóch swoich kolegów, bo to wersja SONIC). Musze kupić w tym sklepie, więc wiem, ze może i gdzieś taniej znajdę no ale tak musi zostać. Zobaczcie i oceńcie, głównie czy opłaca się tego PALITa brać droższego, czy nie?

http://allegro.pl/item517896419_zotac_gf_9600gt_512mb_ddr3.html
http://allegro.pl/item513341349_leadtek_winfast_gf9600gt_512mb_ddr3_256bit.html
http://allegro.pl/item517890782_palit_xpertvision_gf_9600gt_supersonic_512mb_ddr3.html

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 22:50, Bartuc napisał:

Nie byłem jednak szczery mówiąc, że parametry takie same (PALIT nieco lepszy od dwóch
swoich kolegów, bo to wersja SONIC). Musze kupić w tym sklepie, więc wiem, ze może i
gdzieś taniej znajdę no ale tak musi zostać. Zobaczcie i oceńcie, głównie czy opłaca
się tego PALITa brać droższego, czy nie?

http://allegro.pl/item517896419_zotac_gf_9600gt_512mb_ddr3.html
http://allegro.pl/item513341349_leadtek_winfast_gf9600gt_512mb_ddr3_256bit.html
http://allegro.pl/item517890782_palit_xpertvision_gf_9600gt_supersonic_512mb_ddr3.html

Z góry dziękuję za pomoc :)

Tak jak mówiłem na początku Palit jest tylko nieznacznie lepszy ale ma słabsze chłodzenia, co zmniejsza jego wydajność. Lecz musisz też uważać w przypadku Zotaca na 2 sloty które karta zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm. To właśnie Palit ma lepsze, zmienione chłodzenie - też mam Sonica (z 8800GT) i jestem na prawdę zadowolony ;) Dlatego też brałbym Palita reszta z tego co widzę to referenty jednoslotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mialem tego zotaca 9600 GT. bez problemu działał na taktach wersji AMP a przy tym był nadal cichy i trzymał rozsądne temp. Moim zdaniem obojętne co wybierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować