Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Troszkę się wczoraj zagalopowałem i pomyliły mi się progi cenowe niestety... Karta musi być do max. 375-380PLN. Ciągle krążę wokół tych GF9600GT. Powiedzcie mi czy za cenę widoczną w linku opłaca się kupić tego PALITa http://www.sirius.pl/motoryzacja/towar_wyszukaj_0_palit+9600gt___/towar_karta_65517/Palit_GeForce_9600GT_512MB_DDR3_256bit_PCI-E_TV_2x.html czy lepiej GALAXY http://www.sirius.pl/motoryzacja/towar_wyszukaj_0_palit+9600gt___/towar_karta_63873/Galaxy_GeForce_9600GT_512MB_DDR3_256bit_PCI-E_TV_2.html czy GIGABYTE (do którego raczej nie jestem przekonany) http://www.sirius.pl/motoryzacja/towar_wyszukaj_0_palit+9600gt___/towar_karta_58135/Gigabyte_GeForce_9600GT_512MB_DDR3_256bit_PCI-E_TV.html

Szukam po prostu czegoś z odbiorem osobistym w Łodzi, żeby się potem w ewentualne reklamacje wysyłkowe nie bawić no i żeby nie tracić na kosztach kuriera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 21:39, szypek26 napisał:

> Mam pytanie:Jaka jest normalnie dopuszczalna prędkość Radeona 4850 Asus w spoczynku
i
> podczas pracy??
A nie temperatura przypadkiem? Jeśli ci o nią chodzi, a ten Asus to wersja referencyjna,
temperatury rzędu 85* w stresie to nic nadzwyczajnego. W spoczynku więc powinno... bo
ja wiem...? Z 40-50 lecieć.


Tak chodziło mi o temperature,thx,czyli wszystko u mnie ok jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 17:06, blacklio2 napisał:

Widocznie nie potrzebuje hehe :))

A jeśli nawet to kosztuje kilka PLN i bym tragedii nie robił


Tragedi nie ma, ale radiatorki powinny byc i tyle.
Kazda sekcja zasilania wymaga chlodzenia, bo inaczej zwiecha, albo jeszcze gorzej.
Sam wiesz jak jest.
Kupi palita to dokupi za 20 zlotych radiatorki, albo i nie.
Kupi galaxy to niczego nie bedzie musial dokupywac oprocz 0.7 bolsa dla mnie za dobry wybor :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 17:24, Misquamaqus napisał:

Kupi galaxy to niczego nie bedzie musial dokupywac oprocz 0.7 bolsa dla mnie za dobry
wybor :)))


to taniej bedzie kupic radiatorki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkim za opinie :)

Wybór padł jednak na tą kartę ;) http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_74/towar_karta_60381/Palit_GeForce_9600GT_Sonic_512MB_DDR3_256bit_PCI-E.html dogrzebałem się w jakiś testach, że wydajność tego PALITa jest bardzo zbliżona do ZOTACa, o którym wcześniej mówiłem, który jednak zbytnio przekracza budżet i kupić go nie mogłem.

Co do tego GALAXY - rzeczywiście ma chłodzenie na sekcji zasilania, ale za to... RAM ma chłodzony tylko powietrzem, które wylatuje z żeberek. PALIT, którego wybrałem ma przykryty RAM, a chłodzenie podobno bardziej ciche niż głośne - więc git :) Zainteresowaliście mnie tym chłodzeniem sekcji zasilania. Jakby co to chętnie do tego PALITa w późniejszym czasie dokupię radiatorek/ki. Tylko, które układy na nim to układy zasilania? Te większe czarne kostki tuż za kondensatorami, czy te następne mniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecieć jakąś karte nie dla mnie, ale dla kolegi co kupuje nowego kompa a do szcześcia potrzeba mu tylko jakieś dobrej karty, ja poleciłem mu tą karte którą sam mam mianowicie 9600 GT od Palita, sam jestem zadowalany ale on na siłe chce jakiegoś radka więc poleciłem mu coś z 4670 ale 3850 tylko teraz nie wiem jakiej firmy na karte ma do 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 14:44, 6Kris napisał:

Możecie mi polecieć jakąś karte nie dla mnie, ale dla kolegi co kupuje nowego kompa a
do szcześcia potrzeba mu tylko jakieś dobrej karty, ja poleciłem mu tą karte którą sam
mam mianowicie 9600 GT od Palita, sam jestem zadowalany ale on na siłe chce jakiegoś
radka więc poleciłem mu coś z 4670 ale 3850 tylko teraz nie wiem jakiej firmy na karte
ma do 300 zł.


Czemu "na siłę"? Za 300 zł nie dostanie 9600GT, który i tak nie jest więcej niż o 10% szybszy od HD3850. Ja proponuję HD3870 Palit 512MB - na www.gral.pl kosztuje 329 zł, a jest równie szybki co GeForce 9600GT. Z kolei do 300 zł może być dowolny HD3850 512MB, byleby z pamięciami GDDR3 (należy omijać wersje z DDR2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Pcformacie było info że Ati zamierza wydać chip Rv870 -HD5xxx już w pierwszym kwartale tego roku w 40nm i z obsługą directa11??To prawda??Bo chyba najoptymistyczniejsze plotki mówiły o drugim kwartale.:/[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 10:48, blacklio2 napisał:

Pod koniec pierwszego kwartału a na początku drugiego wedle oficjalnych informacji



A gdzie mogę znaleźć to oficjalne info??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 17:26, kedzior141 napisał:

Możecie wrzucić screeny z waszymi ustawieniami karty Nvidii? Chodzi mi o to żebym znalazł
jak najlepsze ustawienia dla swojej karty i gier... Coś takiego


Najlepiej po prostu zostawić standardowe ustawienia Nvidii...To co jest dobre w jednej grze (np. włączenie wygładzania krawędzi) już niekoniecznie przyda się w drugiej (gra zacznie się ścinać...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować