Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2009 o 18:43, TtittaX napisał:

Która karta graficzna jest lepsza do gierek i żeby jak najdłużej pociągła nowe gry.

1. PCI-E GIGABYTE RADEON HD 4850 1GB DDR3 256BIT SILENTPIPE3

pasywne chłodzenie, wiec jesli nie masz bardzo dobrze wentylowanej budy zapomnij o tej karcie

Dnia 16.01.2009 o 18:43, TtittaX napisał:

2. PCI-E GIGABYTE RADEON HD 4850 1GB DDR3 OC ZALMAN

brak regulacji obrotów na wentylatorze co sprawia, ze karta moze byc troche głosna

Dnia 16.01.2009 o 18:43, TtittaX napisał:

Dodam tylko tyle że nie chce przekroczyc granicy 700zł.


najpierw podaj reszte konfingu bo moze sie okazac, ze HD 4850 jest za mocna. Szczególnie chodzi o proca i zasilacz (marka oraz moc), tylko nie mów, ze nie wiesz jaki masz zasilacz bo mnie szlag trafi (bez obrazy) i jaki masz monitor (ile cali) bo calkiem prawdopodobne, ze nie potzrebujesz az 1 GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ummm... ja mam zasilacz słaby... coś koło 400W...
ale to można zmienic...
Procesor.. Ykhm... Athlon jakis tam 1,8GHz... 1 rdzeń... i 1,75GB RAM DDR1...Generalnie planuje zmienic teraz grafike, później płytę główna i procesor + RAM... Ale to by było drogo, nie?..

dlatego mysle bardziej o notebooku...


blacklio2---> Jenom mam ubytowani w cesach... :) (mam mieszkanie w czechach ;p) więc nie tylko w Polsce ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aach understood :P

Jak wspomniał Gangsta :P 8800GTX ale w Polsce nie spotykane chyba że ściągnięte z za oceanu, na dzień dzisiejszy 9600GT/9650GT, odnośnie 4850/4870 zanim pojawi się w Polsce i o ile się pojawi to jeszcze trochę czasu minie

Stacjonarka trochę wiekowa zasilacz również jest do wymiany, na pewno tam jest PCIe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znaczy tak, jesli chcesz grac to za cene notebooka do gier kupi sie wypasionego PC. No chyba, ze chcesz być także mobilna

wiadomo, im wiecej sie kupuje tym drożej. Chcesz to wszystko kupic w miare krotkim okresie czasy czy rozłożyć to na np. kilka miesięcy. Jesli chcesz to rozłożyć, to nie ma sensu, lepiej uzbierac cala sume i dopiero wtedy kupić

Co do zasilacza, sama moc to mało, wazne jest tez marka

PCI-E (o ile nie walnełaś gafy ;p) i DDR1 swiadczy, ze masz socket 939 czyli dosc stary i dzisiejsz grafiki sa za mocne na ten procesor (tak, wiem ze planujesz wymiane, pisze tylko tak dla informacji)

blacklio2

moze byc i Gangsta, znajomi tez sie tak czasem do mnie zwracaja ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ummm... Generalnie mobilna... Bo stacjonarki nie bardzo da sie zabrac do busa czy przetransportowac do Czech...Chyba ze kupie 2km kabla a w busie zapłace karę za nadbagaz bo to pudło trochu waży...
A w notebookach da się zmienic grafike czy procesor? Bo nie chce tak, że za 6miechów do wymiany... a gram tylko w guyild wars ano i casami tylko jeszcze w oblivion.. : ale nie zaszkodzi miec cos mocniejszego na "wszelaki wypadek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 20:34, blacklio2 napisał:

Wiem pytam się tak dla pewności, pamiętam s939 był z PCIe.

W droższych modelach jest taka możliwość, natomiast w tańszych nie

A precyzyjniej?... Znaczy od jakiej kwoty?.. i to takie zmiany "na odczepta sie" czy jest to jak w standardowym PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 20:03, GANGSTERR napisał:

> Która karta graficzna jest lepsza do gierek i żeby jak najdłużej pociągła nowe gry.

>
> 1. PCI-E GIGABYTE RADEON HD 4850 1GB DDR3 256BIT SILENTPIPE3
pasywne chłodzenie, wiec jesli nie masz bardzo dobrze wentylowanej budy zapomnij o tej
karcie
> 2. PCI-E GIGABYTE RADEON HD 4850 1GB DDR3 OC ZALMAN
brak regulacji obrotów na wentylatorze co sprawia, ze karta moze byc troche głosna
> Dodam tylko tyle że nie chce przekroczyc granicy 700zł.

najpierw podaj reszte konfingu bo moze sie okazac, ze HD 4850 jest za mocna. Szczególnie
chodzi o proca i zasilacz (marka oraz moc), tylko nie mów, ze nie wiesz jaki masz zasilacz
bo mnie szlag trafi (bez obrazy) i jaki masz monitor (ile cali) bo calkiem prawdopodobne,
ze nie potzrebujesz az 1 GB pamięci.


Mam zamiar kupic nowy komp więc tak sie tylko pytałem która była by lepsza, bo reszte sprzentu dobiore do karty graf. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tnij posty

Dnia 16.01.2009 o 22:59, TtittaX napisał:

Mam zamiar kupic nowy komp więc tak sie tylko pytałem która była by lepsza, bo reszte
sprzentu dobiore do karty graf. :-)


najlepiej zrobisz, jak napsiz w temace "upgrade kompa" kiedy bedziesz kupował PC, bo mozesz popełnić jeden z podstawowych błedów i kupić swietna grafę, a do niej za słabego proca, zasilacz itd. No chyba, ze sie znasz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 23:58, GANGSTERR napisał:

mozesz popełnić jeden z podstawowych błedów i kupić swietna grafę, a do niej za słabego proca, zasilacz itd. No chyba, ze sie znasz ;p

Zazwyczaj popełniane są właśnie odwrotne błędy. Kupuje się za mocny procek, do za małej ilości pamięci i do za słabej grafiki. Ogólnie, tylko wrogowi życzyłbym wsadzenia do PC 64-bitowej grafiki. To nawet gorsze od integry bo wydawać się może, że ma się prawdziwą kartę graficzną i nawet wiele gier się potrafi uruchomić...
Warto przypomnieć, że chyba ostatnia premierowa karta 64-bit, to Geforce 256. Nawet nędzna karta GF 2 MX, to było już 128-bit na szynie pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam takie pytanie. Jakieś 2-3 miesiące temu kupiłem Radeona 4850 jeszcze przed podwyżką cen i zapłaciłem 440zł z przesyłką. Oprócz tej karty mam 3GB RAM i C2D E4300.
I tu rodzi się pytanie.
Przez jaki czas mogę być pewny, że karta graf będzie ciągnęła gry? Nie mówię o jakichś max ultra detalach rozdziałce full hd i niewiadomo co jeszcze. Skromne 1280x1024 i medium detale mi starczy.
Czy mogę liczyć, że ta grafa nie zestarzeje się tak bardzo i ,że gry wydane pod koniec tego roku (np. Mafia 2 itp) odpalą się?
Jak do tej pory jest cudownie. GTA IV działa prawie na high, Mirrors Edge działa idealnie w 1600x1200 wszystko high i włączone physix (domyślnie było ustawione) itp.

Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 09:37, niunkaaaa napisał:

Hej. Mam takie pytanie. Jakieś 2-3 miesiące temu kupiłem Radeona 4850 jeszcze przed podwyżką
cen i zapłaciłem 440zł z przesyłką. Oprócz tej karty mam 3GB RAM i C2D E4300.
I tu rodzi się pytanie.
Przez jaki czas mogę być pewny, że karta graf będzie ciągnęła gry? .......


To zalezy co wymysla tworcy gier. Jak wyjdzie nowy silnik graficzny z nowymi instrukcjami to stara karta bedzie miec problemy. To oczywiste Niunnka czy Niunniek ???.
Sprawa wydaje sie byc prosta....sprzedajesz za rok swoja karte i dokladasz do nowszej. Jak chcesz grac w nowe tytuly to nie widze innego wyjscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 09:37, niunkaaaa napisał:

Jak do tej pory jest cudownie. GTA IV działa prawie na high, Mirrors Edge działa idealnie
w 1600x1200 wszystko high i włączone physix (domyślnie było ustawione) itp.


jakim cudem uruchomiłes (czy też uruchomiłaś) physix na ATI ?

Olamagato


może być i tak i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować