Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

sorry za post za postem ale ponowie:
kupilem sparkle geforce 7300 gt 512 mb, karta wymaga zasilacza minimum 400 wat, ale nieruszyłaby na 350? czy musi byc 400? prosze o pomoc
konfiguracja:athlon 64 3400+ , 1 gb ram (ma byc 2gb) dvd lg dysk 160 gb
a jak podlącze to nie uszkodze niczego? powiedzcie, pomozcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 21:21, mikus97 napisał:

> > kupilem sparkle geforce 7300 gt 512 mb, karta wymaga zasilacza minimum 400
wat,
> ale nieruszyłaby
> > na 350? czy musi byc 400? prosze o pomoc
>
> Podaj reszte komponentow... jak sa malo pradozerne, to restartow nie bedzie, ale
ogolnie
> mowiac, w dzisiejszych czasach zasialcz 450 wat to minimum...
>
athlon 64 3400+ , 1 gb ram (ma byc 2gb) dvd lg dysk 160 gb
a jak podlącze to nie uszkodze niczego? powiedzcie, pomozcie :D

Na 99% jest to słaby, zasilacz czyli nie znanej firmy z mało wydajnych komponentów z brakiem zabezpieczeń anty przepięciowych. Samo używanie tego to jest ryzyko a co dopiero obciążanie do granic. Ja bym nie wkładał bo wtedy może być tylko jedno buum i cały komp się spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:02, mikus97 napisał:

sorry za post za postem ale ponowie:
kupilem sparkle geforce 7300 gt 512 mb, karta wymaga zasilacza minimum 400 wat, ale nieruszyłaby
na 350? czy musi byc 400? prosze o pomoc
konfiguracja:athlon 64 3400+ , 1 gb ram (ma byc 2gb) dvd lg dysk 160 gb
a jak podlącze to nie uszkodze niczego? powiedzcie, pomozcie :D

nie badz taki w goracej wodzie kompany, to jest forum gdzie czasami czeka sie na odpowiedz do nastepnego dnia

otwierasz obudowe i odczytujesz z nalepki na zasilaczu jego firme i model

BTW, trzeba było sie nad tym zastanawiać przed zakupem karty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:03, Solstheim napisał:

> > > kupilem sparkle geforce 7300 gt 512 mb, karta wymaga zasilacza minimum
400
> wat,
> > ale nieruszyłaby
> > > na 350? czy musi byc 400? prosze o pomoc
> >
> > Podaj reszte komponentow... jak sa malo pradozerne, to restartow nie bedzie,
ale
> ogolnie
> > mowiac, w dzisiejszych czasach zasialcz 450 wat to minimum...
> >
> athlon 64 3400+ , 1 gb ram (ma byc 2gb) dvd lg dysk 160 gb
> a jak podlącze to nie uszkodze niczego? powiedzcie, pomozcie :D
Na 99% jest to słaby, zasilacz czyli nie znanej firmy z mało wydajnych komponentów z
brakiem zabezpieczeń anty przepięciowych. Samo używanie tego to jest ryzyko a co dopiero
obciążanie do granic. Ja bym nie wkładał bo wtedy może być tylko jedno buum i cały komp
się spali.

aaa nie podalem firmy ziom zaraz podam colorsit czy cos takiego i jescze atx 12 v p4 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:41, GANGSTERR napisał:

> sorry za post za postem ale ponowie:
> kupilem sparkle geforce 7300 gt 512 mb, karta wymaga zasilacza minimum 400 wat,
ale nieruszyłaby
> na 350? czy musi byc 400? prosze o pomoc
> konfiguracja:athlon 64 3400+ , 1 gb ram (ma byc 2gb) dvd lg dysk 160 gb
> a jak podlącze to nie uszkodze niczego? powiedzcie, pomozcie :D
nie badz taki w goracej wodzie kompany, to jest forum gdzie czasami czeka sie na odpowiedz
do nastepnego dnia

otwierasz obudowe i odczytujesz z nalepki na zasilaczu jego firme i model

BTW, trzeba było sie nad tym zastanawiać przed zakupem karty..

colorsit czy cos takiego i jescze atx 12 v p4 ;D tam pisze, jak cos to moze sie z typkiem zamienie na 400wat i doplace mu ze 20 zl ale chce wiedziec czy moge na tym zasilaczu uruchomic ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2009 o 22:48, mikus97 napisał:

> BTW, trzeba było sie nad tym zastanawiać przed zakupem karty..
colorsit czy cos takiego i jescze atx 12 v p4 ;D tam pisze, jak cos to moze sie z typkiem
zamienie na 400wat i doplace mu ze 20 zl ale chce wiedziec czy moge na tym zasilaczu
uruchomic ;D


tnij posty i wystarczy, jakbyś odpisał na jeden post.....

na tym bym nie ryzykował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:50, GANGSTERR napisał:


> > BTW, trzeba było sie nad tym zastanawiać przed zakupem karty..
> colorsit czy cos takiego i jescze atx 12 v p4 ;D tam pisze, jak cos to moze sie
z typkiem
> zamienie na 400wat i doplace mu ze 20 zl ale chce wiedziec czy moge na tym zasilaczu

> uruchomic ;D

tnij posty i wystarczy, jakbyś odpisał na jeden post.....

na tym bym nie ryzykował...

ale moze cos wywalic, bo moge moze na atx 400 sie zamienic na tym pojdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2009 o 22:57, mikus97 napisał:

ale moze cos wywalic, bo moge moze na atx 400 sie zamienic na tym pojdzie?


tnij posty......

co wywalić ?

jak mozesz to sie zamien, choć pewnie zamienisz sie na jakiegoś innego colorsit czy tracera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami kupiłem sobie karte gigabyte geforce 9800GT zalman fan 512mb za 480zł i bardzo się z niej cieszyłem wszystko chodziło na full detalach (pure, wiedźmin, nfs undercover) aż pewnego pięknego dnia zainstalowałem race driver Grid, po dwóch okrążeniach wychodzą artefakty i zawiesza się komputer. Po kilku próbach zmniejszania detali porzuciłem tę gre z myślą że tam w jedna gierka co niechodzi nie robi różnicy, grałem dalej w inne gry. Po dwóch tygodniach grania zaczeło się coś psuć, undercover zawieszał sie na max detalach więc przerzuciłem sie na wiedźmina wszystko było okej dopiero gdy w I akcie nie zagrałem z zoltanem w kości, podczas tej mini gry znowu pojawiły sie artefakty i komputer się zawiesił, myśle sobie no nic kolejna gra w którą nie pogram na moim geforcu, a tu nagle zaśmierdziało spalenizną i komp się wyłączył, próbowałem go włączyć niestety nic z tego karta się spaliła na grze z przed prawie 2 lat i na najmniej wymagającym momencie. Zaniosłem ją do sklepu gdzie ją kupowałem a on oddał ją do serwisu. Po miesiącu czekania w końcu ją dostałem zainstalowałem najnowsze sterowniki whql ze strony invidi i zainstalowałem assasyna, na treningu znowu artefakty i znowu zwiecha no to myśle tak samo jak z GRID-em ale karta sie nie spaliła więc było dobrze.Wczoraj zacząłem grać znowu w wiedźmina wbiłem 10 lvl i poszedłem zagrać w kości z Harenem (wcześniej już po naprawie grałem z Zoltanem i nic sie nie działo) i znowu artefakty i zwis i drugi raz karta się spaliła. Karty nie podkręcałem, mam płyte główną gigabyte EP45-DS3L procka intel core2quad Q8200 2,33 ghz pamięć 2 ghz DDR2 i zasilacz 600 W xilence. Co radzicie mi zrobić?
EDIT:
Karta jest już z powrotem w serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że kartę zwrócili Ci tą którą miałeś, ewentualnie trafiłeś na kartę z felernej serii która się po prostu przegrzewa. Następnym razem zażądaj w sklepie wymiany na nową lub wybierz inną w podobnej cenie.

EDIT: Może być też jak sugeruje GANGSTERR że zasilacz nie trzyma napięć i pali grafikę jak jest mocniej obciążony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za pierwszym razem serwis coś tam w niej wymieniał bo były ślady lutowania i oddali ją teoretycznie naprawioną. mam nadzieje że teraz dadzą mi nową. Najbardziej to w tym wszystkim dziwi mnie to że nie moge grać assasyna i GRIDA. Raz udało mi się wyjść (jak pojawiły sie artefakty) i pokazał sie komunikat że jest jakiś problem z plikiem nv4_disp.dll. Co to za plik i co on robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 14:54, łehehemati napisał:

za pierwszym razem serwis coś tam w niej wymieniał bo były ślady lutowania i oddali ją
teoretycznie naprawioną. mam nadzieje że teraz dadzą mi nową. Najbardziej to w tym wszystkim
dziwi mnie to że nie moge grać assasyna i GRIDA. Raz udało mi się wyjść (jak pojawiły
sie artefakty) i pokazał sie komunikat że jest jakiś problem z plikiem nv4_disp.dll.
Co to za plik i co on robi?


To plik sterownika karty graficznej.
Sciagnij rive tuner i ustaw predkosc coolerka o powiedzmy 25 % szybsze obroty.
Z tego co piszesz wnioskowac mozna, ze karta sie gotoje.
Potem jak wyjdziesz z gry to sobie przywrucisz wolniejsze obroty.
Przynajmniej sprobuj...

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=163

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2009 o 15:14, Misquamaqus napisał:

Z tego co piszesz wnioskowac mozna, ze karta sie gotoje.

raczej malo prawdopodobne zeby przy tym zalmanie sie przegrzewała. Poza tym robiła by to odrazu, a nie dopiero po dłuższym czasie.

Jak dla mnie wyrób zasilaczopodobny firmy xilence rozwala ta grafe (pewnie ma niezłe wachania na lini 12 V i podaje za duze napiecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wielkie dzięki spróbuje jak dostane karte na razie moge sobie tylko popatrzeć na bebechy mojego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany, krótko, treściwie i na temat...

Sprawdź grafę u kumpla, czy również będą takie cyrki

EDIT

Teraz doczytałem do końca, takie rzeczy się pyta przed wysłaniem grafiki na serwis a nie po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować