Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

gigabyte lubi oszczedzac, np. montując gorsze pamięci, słyszałem tez, ze zdarza mu się montować gorszej jakości laminaty, co sie akurat kłóci z tym co pisze mis, ale tego info nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 20:23, Kapas napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ATI wypuściło kartę pod leciwe już wejście AGP ?

kasa?

każdy orze jak może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Montuje wlasnie gtx 260 i nie wiem jak zrobic ze sterownikami. Sciagnac od razu najnowsze ze stronki nvidii czy wrzucic po prostu te, ktore dostalem na plytce z karta? Bo nie wiem czy to prawda, ale uslyszalem/przeczytalem kiedys ze lepiej dla pewnosci zawsze instalowac stery dolaczane do plytek. No i teraz nie wiem co robic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 20:42, Honestus napisał:

Montuje wlasnie gtx 260 i nie wiem jak zrobic ze sterownikami. Sciagnac od razu najnowsze
ze stronki nvidii czy wrzucic po prostu te, ktore dostalem na plytce z karta? Bo nie
wiem czy to prawda, ale uslyszalem/przeczytalem kiedys ze lepiej dla pewnosci zawsze
instalowac stery dolaczane do plytek. No i teraz nie wiem co robic;)


Instaluj te ze strony.. na płytkach są przestarzałe wersje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 20:24, GANGSTERR napisał:

gigabyte lubi oszczedzac, np. montując gorsze pamięci, słyszałem tez, ze zdarza mu się
montować gorszej jakości laminaty, co sie akurat kłóci z tym co pisze mis, ale tego info
nie jestem pewien


Powiem Gangsterku, ze mam juz 3 karte od gigashita i nigdy jeszcze mi sie zadna nie wysypala....odpukac :)).
Gigashit robi karty na laminacie referencyjnym nvidi. Zobacz na gpu-z:

W nibitorze, tez widac, ze karta siedzi na pcb nvidi. Nic dziwnego, ze pracuje jak nalezy i kreci sie calkiem, calkiem :))


Karta od gigabyta...o taka:

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-925

20090617204005

20090617205036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 20:42, Honestus napisał:

Montuje wlasnie gtx 260 i nie wiem jak zrobic ze sterownikami. Sciagnac od razu najnowsze
ze stronki nvidii czy wrzucic po prostu te, ktore dostalem na plytce z karta? Bo nie
wiem czy to prawda, ale uslyszalem/przeczytalem kiedys ze lepiej dla pewnosci zawsze
instalowac stery dolaczane do plytek. No i teraz nie wiem co robic;)


Stery laduj te:

http://www.nvidia.pl/object/winxp_185.85_whql_pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówie, ze gigabyte to złom, poprostu spotkałem sie z takimi opiniami, ze gigabyte stosuje właśnie takie zabiegi (aczkolwiek były one odnośnie bodajże GTX 260, moze z wyższymi modelami juz tego nie robi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 21:01, GANGSTERR napisał:

ja nie mówie, ze gigabyte to złom, poprostu spotkałem sie z takimi opiniami, ze gigabyte
stosuje właśnie takie zabiegi (aczkolwiek były one odnośnie bodajże GTX 260, moze z wyższymi
modelami juz tego nie robi)


Nie wiem czy robi czy nie, ja tylko pisze co mam i na czym to jest. Watpie, zeby nvidia jako fabryka pozwolila jakiemus smierdzacemu gigashitowi spaskudzic swoj produkt.

W sumie jak mi sie nie psuje, a krece karte, to mozna ja smialo polecic co nie ? :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady panowie, stery juz sciagniete, zaraz poczuje sie jakbym przesiadl sie z malucha (ew. cienkiego;) ) do mercedesa, bo karta ktorej do tej pory uzywalem to 7-letni radeon 9100;D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 22:19, Honestus napisał:

Dzieki za rady panowie, stery juz sciagniete, zaraz poczuje sie jakbym przesiadl sie
z malucha (ew. cienkiego;) ) do mercedesa, bo karta ktorej do tej pory uzywalem to 7-letni
radeon 9100;D Pozdrawiam


No ale pochwal sie jak tam wrazenia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 22:33, Misquamaqus napisał:

No ale pochwal sie jak tam wrazenia :).

Masz to jak w banku, wujku^^ Pochwale sie pod warunkiem, ze moj organizm przetrwa odwodnienie i 3-dniowy brak pozywienia;D Choc nie wiem, czy wtedy bede jeszcze w stanie pisac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 22:36, Honestus napisał:

> No ale pochwal sie jak tam wrazenia :).
Masz to jak w banku, wujku^^ Pochwale sie pod warunkiem, ze moj organizm przetrwa odwodnienie
i 3-dniowy brak pozywienia;D Choc nie wiem, czy wtedy bede jeszcze w stanie pisac;)


Co...tyle bedziesz siedziec przy komputerze bez wytchnienia ? :)).
W kazdym razie zycze powodzenia i milych rozgrywek :)).
Karta jest fantastyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oni dostaja referencyjne pcb, ale moga sobie zastosować tańsze kondensatory i tańsze pamięci. przez to cale zelastwo na grafie roznic nie zauważysz a moze sie to odbic na oc.
takie praktyki sa normalne w tej branży. roznica wydaje sie niewielka a producent moze sprzedac cos kilka dolarów taniej od konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 09:57, Luk4s napisał:

oni dostaja referencyjne pcb, ale moga sobie zastosować tańsze kondensatory i tańsze
pamięci. przez to cale zelastwo na grafie roznic nie zauważysz a moze sie to odbic na
oc.
takie praktyki sa normalne w tej branży. roznica wydaje sie niewielka a producent moze
sprzedac cos kilka dolarów taniej od konkurencji.


No, no.....twarde zarzuty. Fakt, ze nie wiem co tam pod ta miedzia siedzi, ale jak na razie wszystko chodzi jak nalezy. W 6600 gt od gigashita siedzialy pamieci samsung. W gtx 285 jeszcze nie wiem co jest, bo nie chce jej rozkrecac. Mam zamiar ją sprzedac z gwarancja za jakies pol roku :))).
Zegary jakie uzyskalem (stabilne) pewnie juz widziales w postach wyzej. Oczywiscie wszystko robione w biosie karty, a nie jakimis programami.
Karta sobie pyka jako sprzedawana wersja SSC czyli gpu, shadery, pamieci: 701/1601/1401.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 14:12, Lord-Tyrranoos napisał:

Kto mi poleci dobrą kartę graficzną do 800zł?


Jaki masz procesor oraz jaki zasilacz (dokładnie, jaka moc oraz producent i model), bez tego ani rusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 14:58, GANGSTERR napisał:

> Kto mi poleci dobrą kartę graficzną do 800zł?

Jaki masz procesor oraz jaki zasilacz (dokładnie, jaka moc oraz producent i model),
bez tego ani rusz


Dopiero w planach. Upgrade w lipcu, więc planuję zakupić dobrą kartę graf. Po prostu zasugerujcie, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować