Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2009 o 16:59, BHOY napisał:

MODE COM MC35OATX 2.0

Czyli całkiem znośnie. Odpowiedź co do pytania jaką kartę wziąć już ci podałem, zasilacz da radę temu 7900GS bez zbytnich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ale pozostaje jeszcze kwestia dostępności, na ceneo i skąpcu nie znalazłem tego modelu. Czy będzie on w sklepach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 17:08, BHOY napisał:

Wielkie dzięki ale pozostaje jeszcze kwestia dostępności, na ceneo i skąpcu nie znalazłem
tego modelu. Czy będzie on w sklepach?


nie?

to jest seria siodma, 3 generacje wstecz od obecnych GF, tylko allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 17:08, BHOY napisał:

Wielkie dzięki ale pozostaje jeszcze kwestia dostępności, na ceneo i skąpcu nie znalazłem
tego modelu. Czy będzie on w sklepach?


Nie liczyłbym na to. Nie bez powodu daję linki z Allegro w tym przypadku. Jeżeli jednak chcesz coś ze sklepu , to proponowałbym 9600GSO Asus (dostępny za 212 na www.gral.pl). Jest o jakieś 70% szybszy od 7900GS przy dobrym procesorze (w twoim przypadku między tymi dwoma nie będzie widać różnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brat potrzebuje nastepcy dla swojej karty FX 5200. Koszt jak najmniejszy, aby gry troszke lepiej chodzily. W gre wchodzi używka.
Procek to Athlon 2000xp+ a jaka płyta główna to juz nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie myślałem o wymianie grafy w staruszku. Myślałem nad gf 9600GT, bądź radkiem 4670. Reszta kompa to leciwe już Athlon 64 3000+ (kręcony troszeczkę do tych 2.5Ghz) i 1,5 giga ramu. Teoretycznie GF jest sporo wydajniejszy od radeona i ogólnie lepszy, ale: i tak prawdpodobnie będzie hamowany przez resztę podzespołów, a radek bierze połowę mniej prądu i jest zawsze te parę dyszek tańszy. W budzie siedzi 350 watowy Chieftec, tak patrzyłem po tych internetowych kalkulatorach poboru prądu i byłby zapas niby. Ale swoje lata ma, a poprzednia grafa: gf7600GS pobierała jakieś 3 razy mniej prądu niż taki 9600, problemów nie było nigdy, ale kto tam wie.

Wziąć takiego dżiforsa, który byłby może trochę na wyrost i kiedyś ewentualnie zachować go do następnego upgrade''u, czy słabszego ale może bardziej dopasowanego do kompa radka, który nie powinien robić problemów z prądem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie jestem pewny, czy upgrade ma jakiś większy sens - niezależnie co tam wsadzisz, wydajność będzie zbliżona. Więc w tym przypadku proponuję zerknąć na "bonusy" dorzucane do tych kart graficznych:
Z jednej strony, ATI, co daje nam wsparcie dla Havoka, wyższą jakość i wydajność w filmach HD, lepszy "ekspresowy" konwerter filmów (Nvidiowy Badaboom niestety nie jest darmowy) oraz niższy pobór prądu.

Z drugiej - Nvidia ma CUDA (przyspieszające pracę Photoshopa np.) i PhysX, potrafi też odciążyć procesor przy oglądaniu filmów HD, choć w nieco mniejszym stopniu niż ATI.

Wniosek: w kategorii nudne, mało istotne bonusy przewagę ma ATI, więc brałbym produkt od nich. Chyba, że często używasz właśnie Photoshopa, bądź innych programów mogących wykorzystać CUDA (dużo ich nie ma :)), to wtedy GeForce''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 14:26, ziptofaf napisał:

Chyba, że często używasz właśnie Photoshopa (...)

problem w tym, ze u Nvidii wszystkie bonusowe CUDA dla Photoshopa odblokowują sie dopiero przy Quadro. Zwykle grafiki potrafią zdziałać tyle samo co ich odpowiedniki u ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czemu moja karta wskazuje, że taktowanie pamięci mam na 850Mhz a nie na 1600mhz tak ja pisze w osiągach karty. Taktowanie CPU się zgadza, ale nie pamięć. I nie moge również podkręcać w sterownikach. Mam najnowsze CCC 9.7

20090812214708

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2009 o 21:47, Gordon92 napisał:

I nie moge również podkręcać w sterownikach. Mam najnowsze CCC 9.7


A kliknąłeś na ten kluczyk na czerwonym tle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować