Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie DX11 i kart graficznych...

Podobno DX11 ma wspierać DIRT 2 i niby też Battlefield: BC2 (obie planuję kupić). Moja karta wspiera DX10.1 - będę mógł grać w te gry?

Albo będę mógł zainstalować u mnie na komputerze DX11, a posiadać kartę, obsługującą DX.10.1? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 09:49, barth89 napisał:

Podobno DX11 ma wspierać DIRT 2 i niby też Battlefield: BC2 (obie planuję kupić). Moja
karta wspiera DX10.1 - będę mógł grać w te gry?


Tak będziesz mógł grać w te gry. W przypadku DIRTA prawdopodobnie nie włączysz niektórych opcji graficznych związanych z DX11 ale tak na prawdę nie wiemy jaki ten DX11 będzie więc nie ma co się denerwować i zmieniać sprzętu.

Dnia 26.08.2009 o 09:49, barth89 napisał:

Albo będę mógł zainstalować u mnie na komputerze DX11, a posiadać kartę, obsługującą
DX.10.1? Jak to wygląda?


Tego też nie wiadomo do końca czy sterowniki do kart DX10 albo 10.1 pozwolą na odpalanie efektów z DX11. Chodziły plotki że Vista ma mieć w Service Pack obsługę DX11. Microsoft ostatnio DX wypuszcza w zawrotnym tempie a większość gier nadal robiona jest pod DX 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, kiedy i do jakich cen zaczną tanieć Radeony, po premierze serii 58xx? Kwestia pół roku? Jak było w takich sytuacjach kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 11:00, barth89 napisał:

Kwestia pół roku? Jak było w takich sytuacjach kiedyś?

zależy jaki target cenowy amd okresli dla nowej serii. patrzac rok wstecz mozna sadzic, ze dosyc niski jak na wydajnosc. hd58xx pojawia sie na wieksza skale w sklepach gdzieś kolo października, wiec w listopadzie powinno sie to unormować. druga możliwość jest taka, ze beda próbowali trochę zarobić do premiery gt300. wtedy Twoje pół roku jest jak najbardziej realne ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 11:24, Luk4s napisał:

> Kwestia pół roku? Jak było w takich sytuacjach kiedyś?
zależy jaki target cenowy amd okresli dla nowej serii. patrzac rok wstecz mozna sadzic,
ze dosyc niski jak na wydajnosc. hd58xx pojawia sie na wieksza skale w sklepach gdzieś
kolo października, wiec w listopadzie powinno sie to unormować. druga możliwość jest
taka, ze beda próbowali trochę zarobić do premiery gt300. wtedy Twoje pół roku jest jak
najbardziej realne ;-).


A ceny starszych Radeonów? ;> Bo pisałeś chyba o tych nowych, a chodzi mi o spadek cen Radków starej serii :)

Pawlo09 -> Dlaczego nieopłacalne? Jeśli sprzedam mojego 4850 za jakieś 250 - 300zł, a 4890 uda mi się kupić za 600 to będzie nieopłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 12:12, barth89 napisał:

A ceny starszych Radeonów? ;>

zaleznie od tego, ktore z gdybań sie sprowadzi po takim czasie ceny starszej serii powinny spaść. najwiecej powinien zejsc hd4870x2, poźniej hd4890, mniej hd4870 i hd4850 z racji tego, ze ich ceny sa juz stosunkowo niskie.

edit: druga mozliwosc to bardziej czarny scenariusz ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś sterowniki dla Radeona HD3850 AGP dla Windows 7?
Z tego co widzę są dla HD3850 tylko pod złącze PCI-E a o AGP zapomnieli? Te z pod Visty nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 13:31, Gordon92 napisał:

Są jakieś sterowniki dla Radeona HD3850 AGP dla Windows 7?
Z tego co widzę są dla HD3850 tylko pod złącze PCI-E a o AGP zapomnieli? Te z pod Visty
nie działają.


Dla Windowsa 7 nie ma, najnowsze dostępne to te dla Visty...
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/CatalystAGPHotfix.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 14:29, ziptofaf napisał:

> Są jakieś sterowniki dla Radeona HD3850 AGP dla Windows 7?
> Z tego co widzę są dla HD3850 tylko pod złącze PCI-E a o AGP zapomnieli? Te z pod
Visty
> nie działają.

Dla Windowsa 7 nie ma, najnowsze dostępne to te dla Visty...
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/CatalystAGPHotfix.aspx

Tylko one nie działają jak powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest dobry, jeden z najszybszych (jeśli nie najszybszy) dwurdzeniowców. A jak go podkręcisz (ma ogromne możliwości), to już w ogóle pełen wypas... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 14:01, Aurelinus napisał:

Witajcie, co jest lepsze na tą chwilę?

GTX260 216 czy HD4870? Mam na myśli wydajność i awaryjność, bo chodzą słuchy, że 4870
lubi grzać się.


Dla mnie te karty są na równi. Raz jedena jest lepsza, raz druga. GTX 260 też osiąga calkiem ładne temperatury, ale to nie ma większego znaczenia, ponieważ to, że karta osiąga 70-80 stopni to w dzisiejszych realiach normalna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować