Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2010 o 21:55, Czarek188 napisał:

Nom. Mnie też trochę denerwuje ich polityka. Ale mimo wszystko i tak nie przesiądę się
na ATI. Jestem z nVidią na dobre i na złe :P


i dlatego jesteś uzależniony od ich wybryków... no i przepłacasz. Kiedy nvidia wypuściu w koncu fermiego ATI będzie sie przygotowywało do premiery HD 6xxx.

Pomijam fakt, ze przez takich ludzi jak ty nvidia pozwala sobie na takie numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX 360/380 będa oparte na architekturze fermi -.-

nvidia wie, że ma rzesze wiernych fanboyów, którzy zrozumieją/wybaczą jej jej "politykę" i jeszcze z pocałowaniem ręki kupią jej produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 22:26, GANGSTERR napisał:

Kiedy nvidia wypuściu w koncu fermiego ATI będzie
sie przygotowywało do premiery HD 6xxx.

ATI moze byc przygotowane, ale prawda jest taka, ze zadna fabryka im tego nie wyprodukuje - TSMC ledwo uporalo sie z 40nm, GF dopiero planuje wprowadzenie nizszych wymiarow dla GPU (mowia cos o Q1 2011).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 22:46, Czarek188 napisał:

A znasz może przybliżoną datę wydania tych GTX''ów?

nvidia wciaz mowi o koncowce stycznia... inne źrodla jako bardziej pradwopodony podaja marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie w kwietniu będzie premiera, ale zanim półki sklepowe się zapełnią minie kilka tygodni (nvidia dalej nie jest w stanie uzyskać sprawnego, gotowego fermi z 512 shaderami), wiec karty w sklepach będą pewnie w maju/czerwcu. To wszystko ploty, ale jak dotąd, ploty się spełniały i wątpię, żeby tym razem było inaczej.

Luk4s


W przypadku ATI TSMC już chyba najwyraźniej uporał się z problemem, ponieważ ceny kart z serii HD 5xxx spadają. Poza tym, ATI buduje małe, łatwe w produkcji (a co za tym mniej odpadów) ale za to wydajne chipy, natomiast nvidia projektuje strasznie skomplikowane kolosy. To są zupełnie dwie różne polityki, i jak narazie, to polityka ATI odnosi sukces.

Tomek1120

Jakiś czas temu analitycy przewidzieli załamanie rynku, albo coś innego. W kązdym bądź razie zalecili szybkie opróżnianie magazynów, co zrobili. No ale prognozy się nie sprawdziły i stad ten deficyt. Niech ktoś mnie poprawi jesli się myle. O ile się nie mylę, w cenie GTX 260 można zgarnąć HD 4890 który jest znacznie wydajniejszy (tak na szybko sprawdziłem ceny na allegro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą coraz to nowsze gry. Jaka jest najwydajniejsza i możliwie najtańsza karta graficzna? Ja z moim GeForcem 9500 GT daleko chyba nie pociągnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podajesz nam jakiego masz proca, dokładnie jaki zasilacz (moc, marka - odczytasz to z nalepki na zasilaczu) oraz budżet. Strzały w ciemno nie mają sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 23:46, GANGSTERR napisał:

podajesz nam jakiego masz proca, dokładnie jaki zasilacz (moc, marka - odczytasz to z
nalepki na zasilaczu) oraz budżet. Strzały w ciemno nie mają sensu.

Zasilacz to nie mam pojęcia jaki jest. Ale mniemam że jeden z tych lepszych. Co do procesora to Intel Core Duo CPU E7400 @ 2.80GHz (2 CPUs)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... przecież napisałem ci jak to sprawdzić. Ciężko poświęcic minutę, zdjąc bok obudowy i się schylić. Mniemanie nie jest wystarczające, chyb, ze chcesz, abyś miał problemy ze stabilnością kompa, albo żeby w ogóle ci się spalił?

No i jaki budżwet

EDIT:

sadząc po karcie graficznej, na 99 proc komp jest z marketu, albo jakiś inny gotowiec zakupiony w innym miejscu (nawet w sklepie komputerowym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować