Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

No w sumie nic nie trzebaby tu zmieniac, bo cos podobnego bym polecil. Ewentualnie zamiast tego procka phenoma II 550, czy tam 555 black edition, ale niekoniecznie. Jesliby sie dalo i ma w miare ok dysk i obudowe to moglby sobie zostawic i gdzies indziej dolozyc, do karty grafiki, na przyklad. Ramy moglby Kingstony, A-daty 1333, ale goodramy tez daja rade.

Cudow nie ma, ale ma podstawe do rozbudowy, nową AM3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 14:42, KamiKAzeDBC napisał:

> /.../
Ale jaki radeony? 3870 od GTX295? Poza tym dana gra musi jeszcze na nich odpalić...

Nie wiem, o co poszedł spór, ale ja akurat mam Radeona 3870 i grałem w demo Crysis. Gra mi się nie spodobała i jej nie kupiłem, ale demo chodziło bez zacięć. Zatem niniejszym ogłaszam, że Crysis na Radeonie 3870 powinno chodzić znośnie. A mam monitor LCD o rozdzielczości 1920x1200 i E8400 z 4 GB RAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 01:00, barth89 napisał:

Czy ten DX jest bezpieczny? Bo jakaś inna strona...

http://downloads.guru3d.com/DirectX-End-User-Runtimes-%28February-2010%29-download-2470.html

btw - oczywiście, jeśli mam kartę R4850 i Win7 to mogę zainstalować tego DX? Bo dobrze
rozumiem, że karta nie musi obsługiwać DX11, ale chodzi o system, tak?


Sciagnij ten pliczk i uruchom. Wszystkie dostepne wersje direckX zostana zaktualizowane automatycznie na Twoim komputerze.

ftp://ftp.skynet.be/mirror1/tucows.skynet.be/windows/files/dxwebsetup.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam troche glupi problem. Dzis postanowilem wywalic stare sterowniki (9.5) do Radeona HD4870 i zainstalowac najnowsze (10.1). Wiec wzialem usunalem z CCleanera: Display Driver, Catalyst i bodajze Ati Uninstall czy cos w tym stylu. W tym ostatnim mialem dwie opcje: pierwsza (recommended) i druga (usuniecie wszyskiego), wzialem opcje pierwsza, gdyz tak wyczytalem gdzie na forum ati.amd. No i teraz jest taki problem, ze BIOS i Windows XP (pro 32-bit) bootuja sie (rozdz. bodajze 640 x 480), ale dalej jak juz powinien ukazac sie ekran logowania, mam na monitorze napis "Cannot display this video mode".
Monitor to jakis Dell 17 cali, rozdz. 1280 x 1024, odswierzanie chyba 60Hz).

Wydaje mi sie, ze tutaj problem rozwiazalaby instalacja XP na tych ostatnich kilkunastu GB jakich nie przypisalem do zadnej partycji i wtedy zainstalowanie sterownikow na dysku C (tam gdzie jest obecny XP). Bo pozostale systemy mam na maszynie wirtualnej postawionej na XP, zreszta to sa linuxy.

z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie, mam Laptopa Acer Aspire 6530g kupiony w lipcu 2009 roku, mam na nim karte ATI Mobility Radeon 4570 512 RAM HyperMemory do 1701 RAM. Lapek ma 3GB ramu i ponoć można przekazać część pamięci z laptopa do karty właśnie w trybie HyperMemory. W jaki sposób to mogę zrobić, bo zwiększyłbym sobie do 1GB na karcie żeby lepiej sobie lapek w grach radził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 09:25, Misquamaqus napisał:

> Czy ten DX jest bezpieczny? Bo jakaś inna strona...
>
> http://downloads.guru3d.com/DirectX-End-User-Runtimes-%28February-2010%29-download-2470.html

>
> btw - oczywiście, jeśli mam kartę R4850 i Win7 to mogę zainstalować tego DX? Bo
dobrze
> rozumiem, że karta nie musi obsługiwać DX11, ale chodzi o system, tak?

Sciagnij ten pliczk i uruchom. Wszystkie dostepne wersje direckX zostana zaktualizowane
automatycznie na Twoim komputerze.

ftp://ftp.skynet.be/mirror1/tucows.skynet.be/windows/files/dxwebsetup.exe



Ale jest już wersja sterowników na luty, a ten program pokazuje, że mam najnowszą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 12:58, Krystian-03 napisał:

Mam takie małe pytanie, mam Laptopa Acer Aspire 6530g kupiony w lipcu 2009 roku, mam
na nim karte ATI Mobility Radeon 4570 512 RAM HyperMemory do 1701 RAM. Lapek ma 3GB ramu
i ponoć można przekazać część pamięci z laptopa do karty właśnie w trybie HyperMemory.
W jaki sposób to mogę zrobić, bo zwiększyłbym sobie do 1GB na karcie żeby lepiej sobie
lapek w grach radził?

Powinno ustawiać się to w BIOS-ie, w każdym razie nie zwiększy CI to wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 16:31, blacklio2 napisał:

Wydajności Ci nie zwiększy, akurat tej karcie wystarczy 512MB aż nadto


A są jakieś sposoby by podnieść trochę wydajność w grach? Jakieś ustawienia w ATi Catalyst polecacie na podniesienie FPS''ów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy takie cienie jak u mnie na Radeon 4870 ( sterowniki: 10.1 ) to normalka:
gra to BlackSite Area 51
pierwsze zdjęcie - to co zaznaczyłem na czerwono jest w ciągłym ruchu - to tylko mały wycinek z tej gry bo takie ciekawostki są w całej grze na porządku dziennym a ogólnie " ząbkowane " cienie występują u mnie także w innych grach.

20100207190037

20100207190045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 19:02, lis_23 napisał:

Czy takie cienie jak u mnie na Radeon 4870 ( sterowniki: 10.1 ) to normalka:
gra to BlackSite Area 51
pierwsze zdjęcie - to co zaznaczyłem na czerwono jest w ciągłym ruchu - to tylko mały
wycinek z tej gry bo takie ciekawostki są w całej grze na porządku dziennym a ogólnie
" ząbkowane " cienie występują u mnie także w innych grach.


Zmien sterowniki na starsze i wlacz antyaliasing (wygladzanie krawedzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja i latka dla posiadaczy przepieknych kart ati serii 5800:

"Tak jak obiecywano, firma AMD rozwiązała problem pojawiających się na ekranie szarych pasków lub kompletnego zawieszania się ekranu. Te usterki dotyczyły użytkowników, którzy zakupili karty graficzne z serii Radeon HD 5700 oraz 5800. Z komentarzy
i e-maili wiemy, że również nasi Czytelnicy borykają się z tymi problemami. Niestety, na razie posiadacze tylko kart graficznych Radeon HD 5800 będą zadowoleni, ponieważ wydany przez AMD hotfix łata modele tylko z tej serii. Nad rozwiązaniem problemu z kartami HD 5700, firma
z Sunnyvale wciąż pracuje".
Poprawke można pobrac ze str.

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/Grey-screen-and-vertical-line-corruptions.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GANGSTERR: Wójek ma 6000 Black Edition ale nie mówiłem, że w standardzie. Ma ponad 3400MHz. Więc proc nie jest spowalniaczem. Płyta ta sama co ja, ram 4GB, ogólnie niby tak dobry jak mój gdyby nie karta... Planuj zmienić na GTX275-285. Ja nie jestem przeciw radeonom, sam kiedyś miałem 9800Pro i X1900XTX, ale teraz to jest porażka.
Nawet Misquamaqus pisze o problemach ATI ze sterami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 16:22, KamiKAzeDBC napisał:

Nawet Misquamaqus pisze o problemach ATI ze sterami...


... ktory obecnie jedzie na GeForce GTX285 :)
Ja od 15 miesiecy mam Radeona HD4870 i na stery nie narzekam ;] Problemy skonczyly sie wraz z seria Radeonow HD2xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 16:26, kuba9876543210 napisał:

Problemy skonczyly sie wraz z seria Radeonow HD2xxx.

problemy sa i trzeba to przyznać (sporo mozna wyczytać na forum game.amd/guru3d), ale nie ma imho co demonizowac... nvidia tak samo nie ma bezproblemowych sterow o czym m.in. Misiek tez pisal (któraś wersja driverow palila wrecz karty), ostatnio na oficjalnych sterach nie dzialalo oc. obie strony maja cos na sumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze beda jakies problemy, ale nie ma juz ich tyle, co kiedys.
Np. jak Ati wypuscilo Radka HD2900, to w niektorych grach dorownywal GF8800GTX, a w innych byl wolniejszy od 30-40%. Ale cene oczywiscie mial lepsza (1300, gdzie tamten GF - 2000 PLN)
Ja mialem problemy z Ati Overdrive w CCC, ktore to ponoc ma automatycznie podkrecac karty i "dobrze" wszystkie parametry dostosowywac. Ale w moim przynajmniej przypadku, karte mi "przekrecilo" i troche mialem problemow, zanim wszystko wrocilo do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować