Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Szukam dobrej karty graficznej, w związku z czym potrzebuję fachowej pomocy :) Czytałem co nieco na ten temat i najbardziej zainteresowała mnie karta Gigabyte GeForce 7600GT (SilentPipe II, PCIE, 256 MB etc.). Pytania mam następujące:
1) Czy do złącza DVI podłączę monitor CRT (być może głupie pytanie, ale wolałbym uniknąć kupowania LCD)?
2) Czy skoro karta korzysta z technologii SilentPipe II i zajmuje dwa śledzie, to nie będę miał w przyszłości problemów z instalacją drugiej karty w systemie SLI? Bo jeśli to stanie się niemożliwe, to być może warto zrezygnować z tego standardu (myślę o płycie głównej Gigabyte GA-8N-SLI Pro). Nie będę płakał :)
3) Czy ta karta to dobry wybór w tej cenie (700 - 800 zł), czy też jest jakaś lepsza alternatywa (raczej wolę nVidię). Odpowiadając na to pytanie prosiłbym wziąć pod uwagę fakt, że sprzęt zamierzam kupić za co najmniej 3 miesiące, więc może jest jakaś karta, na której spadek ceny warto poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) tak, przejściówki sa zazwyczaj dodawane do karty
2) imho zabawa w sli to marnowanie kasy (cena/osiagi) a poza tym jak cie stac na dwie karty to dlaczego nie kupic od razu jednej mocniejszej? tym bardziej ze razem same karty zjedza 100W
3) wlasnie tego ja bym bral :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 18:26, gmx napisał:

1) tak, przejściówki sa zazwyczaj dodawane do karty
2) imho zabawa w sli to marnowanie kasy (cena/osiagi) a poza tym jak cie stac na dwie karty
to dlaczego nie kupic od razu jednej mocniejszej? tym bardziej ze razem same karty zjedza 100W
3) wlasnie tego ja bym bral :)


Dzięki za odpowiedzi :) Uspokoiłeś mnie z tym DVI, wiedziałem że w drugą stronę jest to możliwe, ale nie byłem pewien czy można podłączyć monitor CRT, który preferuję. SLI raczej nie zamierzam wykorzystywać, a już na pewno nie od razu (może po kilku latach), chciałem się tylko dowiedzieć na jakiej zasadzie to ma działać skoro szyny PCI-E są tak blisko siebie (przynajmniej tak to wygląda na obrazkach) a większość szybko grzejących się kart graficznych korzysta z drugiego śledzia. Ale nawet jak nie będę korzystał to chyba SLI mnie nie ominie - jedynym układem, na który mógłbym się zdecydować zamiast nForce4 jest Intel 955X, który poza SLI nie ma też tego hardware''owego firewalla, którym chętnie bym się pobawił :)

Ale o resztę moich wątpliwości dotyczących upgrade''u kompa będę pytał w stosownym wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 20:43, paweldomar1 napisał:

Jaką kartę byście polecili do maks 600 zł, która starczyła by na co najmniej 3 lata?? Płyta
główna ma złącze AGP.

Nigdy nic nie wiadomo co na ile wystarczy i to też zależy od wymagań gracza.
Za 600 zł MSI Gf 6600 GT 128, lub podobnej firmy albo Gf 7600 GS obojętnie jaka.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przypaczam sie 6800 gs :) to bardzo dobra karta :) szczegolnie jesli Ci sie uda oblkokowac potoki i vertexy :) ale to tylko w kartach firmy XFX ze wzgledu na chip w niej wsadzony czyli NV40 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 20:59, paweldomar1 napisał:

a jakby AGP SAPPHIRE X1600 PRO 256 MB DDR2 się nadawała, to co o niej sądzicie??


karta nienajgorsza ale ustepuje gf6600gt, kiedys juz pisalem ze w tych x1600 bardzo podoba mi sie avivo bo czasami korzystam z konwerjsi filmow ale mimo wszystko zdecydowalem sie na gf''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 21:58, morthi napisał:

gry sa pisane pod Geforce''y :) co druga chyba ma filmik this game is best play by nvidia :)


a czy ja powiedzialem cos na temat na ktory sie wypowiadasz? bo jakos nie zajarzylem kontekstu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze chcesz kupic karte ktora posiadam , kilka stron wczesniej jest kilka moich fotek i jakies 2-3 slowa o niej.
przejsciowki sa
co do sli to tak jezeli masz sloty PCI-E przedzielone jednym PCI to bierz , karty wtedy zajma 5 slotow i bedziesz mogl cos wsadzic. w moim przypadku Asus A8N32-sli niestety karty te w sli zajely by 6 slotow , i nie wcisnal bym juz nic.
no chyba ze wymienil bym na jednej chlodzenie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 21:58, morthi napisał:

gry sa pisane pod Geforce''y :) co druga chyba ma filmik this game is best play by nvidia :)


i co z tego? to logo jest chocby w far cry''u gdzie geforcy dostaja w swoj tyleczek od radeonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 20:39, Vilmar napisał:

> /.../> Dzięki za odpowiedzi :) Uspokoiłeś mnie z tym DVI, /.../

Jak byś jakimś cudem nie dostał przejścówki i w pobliżu nie mógłbyś znaleźć, to daj znać. Mam dwie a żadnej nie używam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 22:58, KrzysztofMarek napisał:

Jak byś jakimś cudem nie dostał przejścówki i w pobliżu nie mógłbyś znaleźć, to daj znać. Mam
dwie a żadnej nie używam...


Dzięki, zapamiętam :)

libero85 -> znalazłem. Trochę mnie zmartwiłeś tym grzaniem się karty - skoro musiałeś użyć dodatkowego wiatraka mimo niezamykania płyty w puszce, to musi się ładnie gotować. No chyba że ją jakoś specjalnie podkręcałeś albo planujesz to zrobić. Mnie trochę nie satysfakcjonuje instalowanie wentylatora na układzie, który teoretycznie ma działać bez niego. O ile dobrze wyczytałem do optymalnego chłodzenia tej karty za pomocą technologii SilentPipe II trzeba jej zapewnić naturalny obieg powietrza wewnątrz obudowy od przodu na dole do tyłu na górze, bez żadnych udziwnień typu boczne grille czy wiatraki. Dlatego planuję (jeśli w ogóle) dokupienie co najwyżej 120 mm wentylatora na tył obudowy (ew. jeszcze radiatory na kości pamięci karty). Nie ukrywam że ostatnio wolałbym ciszę niż monotonny szum wiatraków.

Co do SLI to przyjrzałem się temu GA-8N-SLI i zauważyłem, że instalując dwie szerokie karty straciłbym jedno PCI (z dwóch), a jest to raczej coś, co mogę poświęcić bez bólu. Wydaje mi się jednak, że w takiej konfiguracji karty graficzne i karta PCI byłyby nieco zbyt blisko siebie, co raczej by nie pomogło w kwestii ciepła całego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 22:56, Archaon2 napisał:

> gry sa pisane pod Geforce''y :) co druga chyba ma filmik this game is best play by nvidia
:)

i co z tego? to logo jest chocby w far cry''u gdzie geforcy dostaja w swoj tyleczek od radeonow.

Sprawdzałeś ? Dziwne bo ja na maksymalnych ustawieniach mam lekko 40-50 klatek na sekundę. Z AA i Aniso na max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma co panikowac :) Karty moga sie grzac do wysokich temp :) wiatrak zbija jakies 10 stopni

Za 2 tyg wsio wsadze w bude i zobaczymy jak bedzie z przeplywem powietrza a temperatura PIPEK.

Wiatrkat dostawilem bo sie walal po domu :) no i nie ma tego przeplywu powietrza optymalnego.


Ja wybierajac komponenty kompa zwracalem uwage na chalas (Takie zbocznie po polrocznej pracy na laptopie i nawyku nie wylaczania kompa na noc) dlatego wybor padl na GB pasywne chlodzenie + dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować