Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

W tej cenie możesz się już rozglądać za używanym GF 9600GT lub 9600GSO. Z nowych nic ciekawego nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 11:37, krzysztofex97 napisał:

do 200 zł ale może być używana abojętnie


Poluj na allegro na Radeona HD 3850, HD 3870, bądź GeForce 9600GT, 9600GSO. Każdy z nich jest wielokrotnie szybszy od wymienionego przez ciebie GT220, a w aukcjach (przy kup teraz jest nieco drożej) spokojnie znajdziesz którąś z tych kart w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 11:42, ziptofaf napisał:

> do 200 zł ale może być używana abojętnie

Poluj na allegro na Radeona HD 3850, HD 3870, bądź GeForce 9600GT, 9600GSO. Każdy z nich
jest wielokrotnie szybszy od wymienionego przez ciebie GT220, a w aukcjach (przy kup
teraz jest nieco drożej) spokojnie znajdziesz którąś z tych kart w tej cenie.


na razie mam 1GB ramu ale chce kupić 2x512 z alegro 20zl za sztuke opyla sie nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej - 9600GSO w wersji 384MB i 192-bit. Kręcisz i masz kartę szybszą, niż 9600GT. Ja ostatnio kupiłem za niecałe 300 złotych nowego 9800GT, który jest jeszcze szybszy (~8800GT, po podkręceniu będzie ~9800GTX+).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 11:43, krzysztofex97 napisał:

a czy gdybym dołożył 1gb ram i 9600 gt czy to sie opyla


Jak najbardziej. 2 GB RAM + Athlon X2 + 9600GT to całkiem rozsądna konfiguracja, w takiego Crysisa pograsz płynnie w wysokich detalach (w DX9).
A, 9600GT z 512MB pamięci, czy nawet 9600GSO z 384 MB są o wiele szybsze od GT220/9500GT.
Tylko ja wolę nie wiedzieć, co ty za pamięci tam znalazłeś, że 1 GB za 4 dychy...
Proponuję, żebyś użył programu CPU-Z, a w nim z zakładki memory. Dowiesz się jaki masz posiadany typ pamięci, dokup takie z identycznymi parametrami (ilość MHZ-ów, CL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy opłaca mi się zmieniać kartę graficzną z Radka HD 4870 na coś co obsługuje dx 11 ? Trochę kasy mi się uzbierało więc zastanawiam się nad tym ;) Obecnie na wydajność w grach nie narzekam, ale ten dx 11 mnie kusi strasznie , przynajmniej screeny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos z DX 11, to min. HD5850, albo GTX470, ale lepiej oczywiscie ten pierwszy, ze wzgledu na cene. GTX465 tez nieoplacalny, HD5830 za slaby na DX11, juz nie mowiac o HD5770, itp.
Sam mysle czy nie kupic HD5850, ale poczekam do konca obecnego roku/przyszlego, az ATi wyda reedycje obecnych kart, moze nVidia cos wyda jeszcze, ceny sie zmienia.
Ale jaki masz obecny sprzet? Przede wszystkim proc i zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 07:28, ktos napisał:

Witam poszukuje karty graficznej do 400zl obecnie mam GF 8600gt
Pozostale czesci:
AMD Athlon x2 3600
2gb ram


O ile nie zamierzasz podkręcać procka do 2.5 GHz, to kup Radeona HD3870/GeForce 9600GT/Radeona HD4770. Szybsze karty będą już za bardzo ograniczane przez procesor, by miał sens ich zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Mam problem z kompem rodziców a mianowicie w dniu wczorajszym wyłączyła mi się bestia. Po ponownym włączeniu na monitorze info „VGA no signal” więc myślę sobie chyba grafika się posypała. Rozkręciłem kompa, podociskałem wtyki i nic. Nie znam się na tym ale chyba to karta graficzna. I w związku z powyższym mam kilka pytań. Karta graficzna to F60VGA000751 G FX5200 128MB DDR TV
Czy mam racje? Jeśli waszym zdaniem nie to co może być?
Jaką inną kartę mogę zakupić do płyty głównej MSI KT4AV KT400A/DDR/6CH/133? (komputer służy rodzicom do neta, zdjęć, od czasu do czasu jakiś filmik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 09:01, Magok napisał:

Może Radeon 4850 Lub Geforce 9600-9800.

O tak, bardzo sensowne. Zdajesz sobie sprawę, jaką wydajność osiąga Athlon X2 3600+? Jest to max. 8k w 3D Marku ''06. A HD4850 potrafiłby wycisnąć z 13 tysięcy. Kupowanie go to marnotrawienie gotówki, bo przy tym procku i tak nie zauważysz żadnej różnicy w stosunku do niemal 2x tańszych kart...

@ Shudo
"VGA no signal" oznacza tylko (i aż), że monitor nie dostał żadnych danych od karty graficznej. To jeszcze nie jest równoznaczne z posypaniem się samej grafiki.
Po pierwsze, sprawdź czy to nie wina samego monitora/kabla od niego. Podłącz go do drugiego PC-ta i sprawdź, czy działa.
Po drugie, trzaśnięta może też być sama płyta główna/pamięci RAM.
I trzecia opcja, właśnie karta graficzna.

Najrozsądniej jest sprawdzić kartę u jakiegoś znajomego, który jeszcze ma płytę główną ze złączem AGP. Jeśli tam nie będzie działać, to dopiero wtedy pora się pobawić w wymienianie karty. A na co wymienisz to w zasadzie bez znaczenia (internet i zdjęcia nie obciążają za bardzo sprzętu), z tym, że bardzo dużo kart o zupełnie innym poziomie wydajności można dostać w tej samej cenie. No i na nowe to się nie nastawiaj, chyba, że chcesz wydawać mnóstwo kasy bez sensu. Ja bym proponował np. coś takiego:
http://allegro.pl/item1067351425_karta_graficzna_ati_radeon_9550_x1050_agp_8x.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować