Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2010 o 15:44, Magok napisał:

No to niech go mocno podkręci.


Kręciłeś ty kiedyś Athlona X2? Ja tak. I nie polecam. Jak podkręcisz X2 3600+ do poziomu 6000+ (bo dopiero taki potrafi użyć 100% mocy HD4850), to gratuluję. Mi się udało z trudem wycisnąć 600 MHz, a specjalnie kupowałem Windsora 90 nm zamiast Brisbane 65 nm, żeby mieć (ponoć) lepsze wyniki + zmienione chłodzenie na Arctic Cooling Freezer. Ale nawet zmiana napięć do oporu nie pozwoliła mi na więcej, fizyczna granica procesora. To nie C2D, że robisz 1000 MHz O/C jakby to nie było nic niezwykłego.
Jeśli już, to kupić kartę za 300 zł, sprzedać obecny procek i zamienić go na X2 6000+/Athlona II X2, o, to by miało sens. Ale podkręcanie w zasadzie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 16:00, Nightdew napisał:

Jaką rozdzielczość najlepiej ustawiać w starych grach jeżeli nie ma dostępnej rozdzielczości
mojego monitora 1680x1050? np warcraft 3


to się może przydać (opis jak ustawić dowolną rozdzielczość w warcraft 3): http://warcraft.freakygaming.com/tutorials/running_warcraft_3_in_widescreen.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 08:20, ziptofaf napisał:

> Witam poszukuje karty graficznej do 400zl obecnie mam GF 8600gt
> Pozostale czesci:
> AMD Athlon x2 3600
> 2gb ram

O ile nie zamierzasz podkręcać procka do 2.5 GHz, to kup Radeona HD3870/GeForce 9600GT/Radeona
HD4770. Szybsze karty będą już za bardzo ograniczane przez procesor, by miał sens ich
zakup.



Jeszcze takie male pytanie czy ktoras z tych kart bedzie potrfila dzialac z zasilaczem 400w ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 18:54, ktos napisał:

Jeszcze takie male pytanie czy ktoras z tych kart bedzie potrfila dzialac z zasilaczem
400w ??


Każda z nich. Byleby to był markowy zasilacz 400W, a nie jakiś Codegen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 21:05, grzesiek19958 napisał:

widziałem ze do karty radeon hd5770 niektóre firmy dodaja jakies gry.I właśnie oto chodzi
która firma dodaje jaka gre (jesli w ogóle dodaje)


Zawsze w opisie karty lub na pudełku znajduje sie info o dołączonej gry. Nie przesadzaj, nikt ci tutaj nie bedzie wyszukiwał jaki producent jaką grę dołącza do jakiej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 22:03, GANGSTERR napisał:

> widziałem ze do karty radeon hd5770 niektóre firmy dodaja jakies gry.I właśnie
oto chodzi
> która firma dodaje jaka gre (jesli w ogóle dodaje)

Zawsze w opisie karty lub na pudełku znajduje sie info o dołączonej gry. Nie przesadzaj,
nikt ci tutaj nie bedzie wyszukiwał jaki producent jaką grę dołącza do jakiej karty.

ale które firmy te gry dodaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Ci za wszystkie rady. Postąpiłem jak napisałeś. Znalazłem ziomka który miał kompa ze złączem AGP do którego wcisnąłem tą moją kartę F60VGA000751 G FX5200 128MB DDR TV. Dodatkowo wcisnąłem kostki pamięci 512MB DDR-400MHz-CL3 i wszystko hulało. Dodatkowo do mojego kompa przerzuciłem jego grafe i komputer nie działał. Więc jak sugerowałeś najprawdopodobniej trzaśnięta jest płyta główna lub procesor. I tu pojawia się moje pytanie jak sprawdzić co jest uszkodzone? Nie było możliwości sprawdzenia u niego bo miał jakieś inne gniazdo na procek. I druga sprawa co najlepiej zakupić żebym mógł wykorzystać tą grafikę i te kości pamięci? Przypominam że komp ma służyć przede wszystkim do neta, fotek sporadycznie jakiś film. Wiadomo że chcę wydać jak najmniej kaski, tak żeby ze dwa latka jeszcze rodzicom posłużył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 12:41, Shudo napisał:

Witam wszystkich.
Mam problem z kompem rodziców a mianowicie w dniu wczorajszym wyłączyła mi się bestia.
Po ponownym włączeniu na monitorze info „VGA no signal” więc myślę sobie
chyba grafika się posypała. /.../

A jaki to monitor?
Bo w moim i żony monitorach LCD takie problemy są na porządku dziennym. Wystarczy przesunąć monitor na biurku i przy okazji zawadzić palcem o jeden z przycisków na dolnej krawędzi monitora. Albo nawet dotknąć przewodem myszy do któregoś z przycisków. Za pierwszym takim razem sporo się nagłowiłem, zanim wpadłem na to, ze niechcący sam monitor nie tyle wyłączyłem, ile zmieniłem mu ustawienia. Nie twierdzę, że tak było u Ciebie, ale weź pod uwagę taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 16:44, Shudo napisał:

Bardzo dziękuje Ci za wszystkie rady. Postąpiłem jak napisałeś. Znalazłem ziomka który
miał kompa ze złączem AGP do którego wcisnąłem tą moją kartę F60VGA000751 G FX5200 128MB
DDR TV. Dodatkowo wcisnąłem kostki pamięci 512MB DDR-400MHz-CL3 i wszystko hulało. Dodatkowo
do mojego kompa przerzuciłem jego grafe i komputer nie działał. Więc jak sugerowałeś
najprawdopodobniej trzaśnięta jest płyta główna lub procesor. I tu pojawia się moje pytanie
jak sprawdzić co jest uszkodzone? Nie było możliwości sprawdzenia u niego bo miał jakieś
inne gniazdo na procek. I druga sprawa co najlepiej zakupić żebym mógł wykorzystać tą
grafikę i te kości pamięci? Przypominam że komp ma służyć przede wszystkim do neta, fotek
sporadycznie jakiś film. Wiadomo że chcę wydać jak najmniej kaski, tak żeby ze dwa latka
jeszcze rodzicom posłużył.


Procek lub płyta główna mówisz...To jest raczej nie do sprawdzenia ze 100% dokładnością domowymi metodami. To znaczy tak - jeśli walnięty jest procesor, to (przynajmniej w teorii) płyta główna powinna wydawać z siebie piski przy włączaniu kompa. W praktyce nie zawsze to robi, o czym sam kiedyś się boleśnie przekonałem.
Najczęściej powodem uszkodzenia płyty głównej są spuchnięte kondensatory. Przyjrzyj się dokładnie, jak to wygląda u ciebie. Jeśli masz jakieś grubaśne, wyglądające inaczej niż pozostałe, to zapewne to one są winowajcami i wtedy na 100% winna jest płyta główna. Można albo wymienić całą płytę (droższa opcja) albo pobawić się lutownicą i zamontować nowy kondensator.
http://www.elportal.pl/index.php?module=ContentExpress&func=display&ceid=151 - krótki poradnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby polecić ktoś jakąś dobrą kartę graficzną z zasilaczem razem do 450 zł ? Mam zasilacz ModeCom Feel 400 atx, więc pewnie nie nadaje się do nowych kart ? Chodzi mi o jak najtańszy zestaw, ale żeby chodziły na nim Alpha Protocol, The Sims 3 i żeby starczyło na premierę Wiedźmina 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz komputer taki jak na GSie, to nie starczy wymiana samego zasilacza i karty. Bedziesz potrzebowal dolozyc 1GB RAMu i najlepiej wymienic procesor na szybszy (inaczej nie ma sensu brac duzo szybszej karty niz masz obecnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 20:49, Dandelion1 napisał:

Mógłby polecić ktoś jakąś dobrą kartę graficzną z zasilaczem razem do 450 zł ? Mam zasilacz
ModeCom Feel 400 atx, więc pewnie nie nadaje się do nowych kart ? Chodzi mi o jak najtańszy
zestaw, ale żeby chodziły na nim Alpha Protocol, The Sims 3 i żeby starczyło na premierę
Wiedźmina 2.


Takie rzeczy to tylko w Erze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obecnej konfiguracji Simsy chodziły bez problemu. Karta ok 2 tyg temu padła i chce sobie kupić nowy, lepszy model jak już muszę wymieniać. Nie potrzebuję jakiegoś wypasionego bo gram tylko na konsoli (wyjątki to crpgi). Nie mam chęci wywalać kasy na nowego proca bo szybszy mi nie potrzebny. Ramu mam 2 GB 800mhz, więc proszę tylko o podanie konkretnego modelu karty i ewentualnie zasilacza. A premiera Wieśka2 już w marcu 2011, więc obecne modele kart go pociągną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować