Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Siemka. Mama problem ponieważ karta graf (hd3870) grzeje się niemiłosiernie.. W idle ma 81 stopni a w stresie w upalne dni nawet 106 stopni.. przez co wieszają się, tak na chwile, gry ( przynajmniej wydaje mi się że przez to). Zaopatrzyłem sie w sprężone powietrze.. ale zbytnio nie wiem jak się zabrać za czyszczenie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 21:10, Bezimienny_1995 napisał:

Siemka. Mama problem ponieważ karta graf (hd3870) grzeje się niemiłosiernie.. W idle
ma 81 stopni a w stresie w upalne dni nawet 106 stopni.. przez co wieszają się, tak na
chwile, gry ( przynajmniej wydaje mi się że przez to). Zaopatrzyłem sie w sprężone powietrze..
ale zbytnio nie wiem jak się zabrać za czyszczenie ;/


Proste, zakładasz tą rurkę co dostałem z powietrzem i "wsadzasz" je do chłodzenia karty i dmuchasz. Gorzej, jeśli kurz się zbił, wtedy prawdopodobnie będzie trzeba rozkręcić chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 21:41, GANGSTERR napisał:

Proste, zakładasz tą rurkę co dostałem z powietrzem i "wsadzasz" je do chłodzenia karty
i dmuchasz. Gorzej, jeśli kurz się zbił, wtedy prawdopodobnie będzie trzeba rozkręcić
chłodzenie.

Aha spoko. Pewnie najlepiej ją wyjąć z kompa. A jak bd musiał rozkręcić chłodzenie to pastę tez trzeba wymienić? czy można zdjąć samą tą plastikową osłonkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2010 o 22:03, Bezimienny_1995 napisał:

Aha spoko. Pewnie najlepiej ją wyjąć z kompa. A jak bd musiał rozkręcić chłodzenie to
pastę tez trzeba wymienić? czy można zdjąć samą tą plastikową osłonkę ?

Tu chodzi o wyczyszczenie radiatora, i zdjęcie plastikowej osłony powinno załatwić sprawę, no chyba, że chcesz to wsadzić pod wodę. Ale najpierw spróbuj samym powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak, i dopłaca się ponad 40zł za nic? I specjalnie daje się nową nazwę modelu po lekkiej modyfikacji wyglądu? Coś nie chce mi się wierzyć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:26, JayL napisał:


To jest standardowy GTX470

Dnia 22.07.2010 o 13:26, JayL napisał:


Ten jest wykonany w technologii Ultra Durable. To taka nazwa Gigabyte''a na odrobinę lepsze podzespoły. Przez to tez wyższa cena.

@Magok
Jak masz pisać bzdury to lepiej nic nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:56, Magok napisał:

No i co różnią się czymś te karty ?


Hmm... Czytanie ze zrozumieniem?

Dnia 22.07.2010 o 13:56, Magok napisał:

Wydajność nic nie wzrośnie.


Może i nie ale jakość na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc nie wzrosnie, gdy pracowac na fabrycznych ustawieniach, ale tego gigusia mozna lepiej podkrecic z uwagi na lepszej jakosci podzespoly (elektrolity, cewki, mosfety itp).
Nawet plytka drukowana ma wiecej miedzi co bardzo dobrze wplywa na odprowadzanie ciepla z pcb.
Juz nie wspominam o lepszym chlodzeniu co znowu nawiazuje do wysokiego OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu mam ogromny problem ze sterownikami do ati hd mobility 4530.. Otóż nie dość, że nie ma nowszych ver sterowników tylko jakieś sprzed ponad roku to podaczs ich instalacji wyskakuje "błąd instalacji pakietu".. Wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 09:54, B1SH0P napisał:

Witam, znowu mam ogromny problem ze sterownikami do ati hd mobility 4530.. Otóż nie dość,
że nie ma nowszych ver sterowników tylko jakieś sprzed ponad roku to podaczs ich instalacji
wyskakuje "błąd instalacji pakietu".. Wie ktoś o co chodzi?

1.) Sterowniki sprzed roku do Radeona HD Mobility 4530 zapewne radzą sobie lepiej niż wersja sprzed miesiąca (gdyby istniała). Najnowsze sterowniki poprawiają wydajność tylko w przypadku kart z serii HD5xxx, a w innych modelach prędzej pogorszą, aniżeli coś poprawią.
2.) Możliwość jest sporo - niezainstalowany Windows Installer, uszkodzony program instalacyjny...w którym momencie wywala ci ten komunikat o błędzie? Bo jeśli już podczas instalacji Catalyst Control Panel, to z powodzeniem możesz zignorować ten komunikat, bo CCC i tak jest pamięciożernym syfem, którego nigdy nie używam. Możesz też podać raport z instalacji, powinien być gdzieś w katalogu, z którego instalowałeś. Będzie wyglądał mniej więcej tak jak ten:
http://forum.dobreprogramy.pl/catalyst-blad-instalacji-t401335.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już (prawie) wszystko git.. Tak ten błąd wyskakiwał podczas instalacji CCC, lecz... Teraz mam kolejny problem.. nie instaluje się ati display driver.. Sterowniki mam z głównej strony HP..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 13:11, ktos napisał:

Witam mam pytanie ktora z tych dwoch kart graficznych wybrac

/.../
Tą pierwszą, od EVGA, jest podkręcona fabrycznie.

Dnia 24.07.2010 o 13:11, ktos napisał:

i czy beda dzialac z zasilaczem 400W ?

Jeśli to markowy zasilacz, to tak. Ale jeśli jakiś Logic/Tracer/Modecom/Codegen, to należy go wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 13:15, Magok napisał:

ziptofaf jeśli chodzi o Modecom to zależy też jaki.

O, naprawdę? To podaj mi nazwę tych dobrych. Dla utrudnienia - Modecomów MC (nowych) już chyba nie dostaniesz, pozostają tylko przeciętne Volcano. Albo kilkuletnie używki, które jednak trochę ze swojej sprawności straciły przez lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 13:21, Kreeg napisał:

Za parę złotych więcej masz o wiele wydajniejszego, nowego HD4850 ze sklepu, no i z gwarancją:
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=62463
No ale najpierw napisz jaki to dokładnie 400W, bo znając życie to będzie do wymiany...


z tego co widze na naklejce znajdujacej sie na zasilaczu to jest to: Take me 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować