Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2011 o 13:18, zajacisko napisał:

Jest szansa, że w związku z nowymi Radeonami 6xxx będzie wojno-obniżka cenowa?


Jeśli wejdzie GTX 560 i będzie godnym konkurentem a na pewno będzie to obniżki będą.
Na pewno warto zaczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 13:18, zajacisko napisał:

Jest szansa, że w związku z nowymi Radeonami 6xxx będzie wojno-obniżka cenowa?


obniżki mają być w lutym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 18:02, Crew_900 napisał:

Ludzie i jak z tymi sterami 10.12 dla Radeonów ?

Swego czasu ściągnąłem i zainstalowałem 10.12 w wersji beta, ale wróciłem do 10.10.
10.10 ma Control Panel w polskiej wersji językowej, wszystko chodzi bezproblemowo i nie widzę powodu, żeby instalować wersję 10.12. Chyba, że ktoś mnie o tym przekona - ale na pewno będzie musiał się bardzo postarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 16:04, Shinigami napisał:

Jeśli nie masz karty z serii 6xxx, nie korzystasz z CF - to 10.12 za wiele nie wniosą
;)

Hihihi... Zatem nie przekonałeś mnie, zebym zmienił sterownik. Mam Radeona 3870 ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbowałem, wiem jak to się kończy ;)

Zasadniczo lepiej zmienić sterowniki przy premierze nowych, ale w przypadku AMD nie jest to aż tak konieczne. Zmienisz kartę to bez instalacji najnowszych się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 15:54, Woo-Cash napisał:

Potrzebuję 256-bitowej grafiki z myślą o gierce The Hunter. Coś w granicach 200zł się
znajdzie?

Za tą cenę kup używanego GF 9800 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.
Miałem rozebrany komputer na biurku więc postanowiłem go złożyć. Zdjąłem go normalnie z biurka, założyłem obudowę, podpiąłem wiatrak od obudowy do komputera, normalnie dalej popodłączałem internet, monitor itd. ale gdy go uruchomiłem wogóle nie pokazuje mi obrazu, karta graficzna się troche obluzowała (wejścia tip) lecz wszystko poprawiłem, ale obrazu nadal nie mam. Sprawdzałem inną karte więc to raczej nie wina karty graficznej, mam zamiar narazie sprawdzic ejszcze przejsciowke z kabla do monitora bo juz wczesniej się psuła ale najprawdopodobniej to nie to.
Prosze o porade co moglo sie stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 18:25, T3de napisał:

Mam taki problem.
Miałem rozebrany komputer na biurku więc postanowiłem go złożyć. Zdjąłem go normalnie
z biurka, założyłem obudowę, podpiąłem wiatrak od obudowy do komputera, normalnie dalej
popodłączałem internet, monitor itd. ale gdy go uruchomiłem wogóle nie pokazuje mi obrazu,
karta graficzna się troche obluzowała (wejścia tip) lecz wszystko poprawiłem, ale obrazu
nadal nie mam. Sprawdzałem inną karte więc to raczej nie wina karty graficznej, mam zamiar
narazie sprawdzic ejszcze przejsciowke z kabla do monitora bo juz wczesniej się psuła
ale najprawdopodobniej to nie to.
Prosze o porade co moglo sie stac


A ruszyłeś,przełożyłeś pamięć RAM?
ja miałem tak ze po czyszczeniu kompa też nie miałem obrazu,okazało się że kumpel który mi pomagał przełożył pamięć RAM w inne miejsce i system już nie wystartował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2011 o 18:25, T3de napisał:

Prosze o porade co moglo sie stac

Sprawdź czy procesor jest dobrze przymocowany (ruszałeś go w ogóle?) oraz kości RAM, no i po raz kolejny samą kartę, tak dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za pomoc , przekażę kumplowi (tak w ogóle , to jego problem ;) ) Teraz poproszę o poradę dla siebie.
A mianowicie miałem zmieniać kartę - wypadło na HD6850 od HIS-a. Lecz kilka postów wyżej doczytałem , iż możliwe że w lutym będą spore obniżki cen po stronie obu producentów. I tu pojawia sie moje pytanie - kupowac teraz HD6850 za 670zł czy może czekac na gtx560 (co jest jednoznaczne z obniżką ceny hd6850)?
PS. Niedawno zmieniłem zasilacz , jest szansa ze 500W od OCZ bedzie za mało dla gtx-a560?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 18:25, T3de napisał:

Mam taki problem.
Miałem rozebrany komputer na biurku więc postanowiłem go złożyć. Zdjąłem go normalnie
z biurka, założyłem obudowę, podpiąłem wiatrak od obudowy do komputera, normalnie dalej
popodłączałem internet, monitor itd. ale gdy go uruchomiłem wogóle nie pokazuje mi obrazu,
karta graficzna się troche obluzowała (wejścia tip) lecz wszystko poprawiłem, ale obrazu
nadal nie mam. Sprawdzałem inną karte więc to raczej nie wina karty graficznej, mam zamiar
narazie sprawdzic ejszcze przejsciowke z kabla do monitora bo juz wczesniej się psuła
ale najprawdopodobniej to nie to.
Prosze o porade co moglo sie stac

Podstawa to jaki jest sygnał od Biosu? Bo co z tego, że nie masz obrazu, skoro przyczyn może być wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 18:25, T3de napisał:

Mam taki problem. /.../
Prosze o porade co moglo sie stac

Miałem kilka razy taki sam objaw. Ustąpił po restarcie, albo po tym, jak podpiąłem dodatkowe zasilanie karty graficznej (które zapomniałem podpiąć), albo po tym, jak zająłem się monitorem. Czasem przez dotknięcie można zmienić ustawienia monitora i wtedy klapa, monitor nic nie pokaże. Innych pomysłów nie mam... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy to normalne że wiatraczek od karty graficznej (podanej w podpisie) z dnia na dzień po prostu przestaje działać poprawnie? Czy możliwe że to wina kurzu, nawet jeśli wcześniej wszystko było ok? Od kilku dni karta wydaje z siebie dziwne dźwięki i strasznie się grzeje - w mało wymagającym League of Legends dochodzi do 90 stopni. Starałem się ją wyczyścić, ale nic to nie dało. Przyjrzałem się pracy wiatraczka i ku mojemu zdziwieniu (przynajmniej w idlu) obraca się, po czym staje i tak w kółko co kilka sekund. W dodatku szybkość obrotu jest taka, jakbym sobie sam ręką obracał. Jak sądzicie kartę rozkręcić i próbować coś zdziałać na własną rękę czy oddać do jakiegoś serwisu? W sumie nie chce za dużo kombinować na własną rękę, bo za bardzo doświadczony to nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 17:31, TBKPredator napisał:

/ciach/


A wyciagnales sam wiatraczek? W moim gainwardzie GF 7600GS tez kiedys jakos dziwnie sie grzala karta, naklejka sie troche przysmazyla na wiatraczku. Powodem byl pekniety wiatraczek (nie wiem jakim cudem), ktorym sie zajal tato wraz z kropelka (probowalem wytargac nowa grafe ale sie uparł) i skleil, prysnal troche ''wd40'' i karta jak nowka dziala do dzis XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować