Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2011 o 10:45, Misquamaqus napisał:

Kazda karta bedzie ograniczana przez dwurdzeniowy procesor w grach wielowatkowych np.
BC2, metro, itp.
Nastaly czasy wielordzeniowosci.
Zadne sterowniki nie poprawia tego stanu rzeczy.


A czy poczuję przyrost wydajności na moim procesorze w stosunku do 4850? I czy będzie on znaczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 10:56, barth89 napisał:

A czy poczuję przyrost wydajności na moim procesorze w stosunku do 4850? I czy będzie
on znaczny?


Jezeli procesor poradzi sobie z gra i zostanie mu wydajnosci w zapasie, to bedziesz miec spory przyrost wydajnosci.
Na pewno zauwazysz to w grach, gdzie nie trzeba wiecej jak dwoch redzeni.

Na razie nie ma co panikowac.
Kup karte, zamontuj i pograj.
Na pewno bedziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 19:56, GANGSTERR napisał:

/.../ > Bez obrazy, ale ile jeszcze razy będziemy czytać, ile ciągniesz na swoim komputerze?
:P

Pewnie jeszcze z raz, albo dwa, góra trzy razy ;-D

Dnia 21.02.2011 o 19:56, GANGSTERR napisał:

Nie porównuj zestawu HD 3870 do GTX 570, to jest calkowicie inna bajka, i ile w przypadku
tego pierwszego to az nad to, to w przypadku drugiego już za mało (ale tragedii byc nie
powino, choć mis dawał ostatnio link, z którego wynikało, że GF słabiej chodzą na 2 jajowych
procach :P)

Ech, to może analogia z samochodem? Po co komu samochód? I od razu odpowiedź: samochód jest po to, żeby wozić nim d**ę właściciela. Ważne, żeby dojechać bez problemów, a to ile samochód wyciąga na specjalnym torze jest nieistotne, bo autostrad mało, a nawet jak są, to w większości można jeździć tylko 130 ( już na katowickiej jeździłem 170 chociaż daleko jej do autostrady)
W sumie wymiana sprzętu winna być w miarę racjonalnie uzasadniona - są przecież i inne wydatki ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2011 o 16:21, KrzysztofMarek napisał:

Ech, to może analogia z samochodem? Po co komu samochód? I od razu odpowiedź: samochód
jest po to, żeby wozić nim d**ę właściciela. Ważne, żeby dojechać bez problemów, a to
ile samochód wyciąga na specjalnym torze jest nieistotne, bo autostrad mało, a nawet
jak są, to w większości można jeździć tylko 130 ( już na katowickiej jeździłem 170 chociaż
daleko jej do autostrady)

poprawka, 140, a nawet 150 km/h ;)

Dnia 22.02.2011 o 16:21, KrzysztofMarek napisał:

W sumie wymiana sprzętu winna być w miarę racjonalnie uzasadniona - są przecież i inne
wydatki ;-P

Każdy ma inaczej zdefiniowany moment kiedy wymienia sprzęt, jednym wystarczą średnia detale w niskiej rozdzielczosci, inni chcą mieć zawsze załączone full detale w FHD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Czy orientuje się ktoś w jaki sposób obsługiwać system WindForce na R6850? Bo wiem, że są tam dwa tryby działania - Dual Power Mode i Smart Alternate Mode. Tylko czy to się samo automatycznie ustawia, czy jest jakiś program do tej karty od Gigabyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem można sprawdzić jakie napięcie ma ustawione karta graficzna?
Mam Ati Tray Tools i tam w tej samej zakładce co suwaki taktowania pamięci i rdzenia jest opcja od zmiany napięcia, standardowo widnieje tam około V1,05. To możliwe? Mam Radeona 4890, w Necie wyszperałem, że standardowo ta karta ma 1,3.
Mój model to Gigabyte z chłodzeniem Zalmana. Wartość ta dodatkowo daje mi do myślenia, bo mój egzemplarz wyjątkowo słabo się kręci - 910/1015 mhz to żaden powód do dumy (na wyższych wartościach występują drobne artefakty). W stresie przy obecnych niezbyt wysokich temperaturach (ok 21 stopni w domu) karta nagrzewa się do ok 67 stopni, w niektórych znalezionych przeze mnie testach tę wartość Radeony 4890 miały w idlu.

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 17:39, GANGSTERR napisał:

Każdy ma inaczej zdefiniowany moment kiedy wymienia sprzęt, jednym wystarczą średnia
detale w niskiej rozdzielczosci, inni chcą mieć zawsze załączone full detale w FHD


O to raczej ciężko... a z drugiej strony dla jednego wystarczy 20fps w full detalach, a dla innego 40 będzie za mało.
Biorąc pod uwagę ten "wyścig zbrojeń" producentów sprzętu, przeciętny gracz osiąga zadowalającą wydajność w danej grze kilka lat po jej premierze. Trochę robią nas w balona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 21:12, Pitej napisał:

Jakim programem można sprawdzić jakie napięcie ma ustawione karta graficzna?
Mam Ati Tray Tools i tam w tej samej zakładce co suwaki taktowania pamięci i rdzenia
jest opcja od zmiany napięcia, standardowo widnieje tam około V1,05. To możliwe? Mam
Radeona 4890, w Necie wyszperałem, że standardowo ta karta ma 1,3.
Mój model to Gigabyte z chłodzeniem Zalmana. Wartość ta dodatkowo daje mi do myślenia,
bo mój egzemplarz wyjątkowo słabo się kręci - 910/1015 mhz to żaden powód do dumy (na
wyższych wartościach występują drobne artefakty). W stresie przy obecnych niezbyt wysokich
temperaturach (ok 21 stopni w domu) karta nagrzewa się do ok 67 stopni, w niektórych
znalezionych przeze mnie testach tę wartość Radeony 4890 miały w idlu.

Co o tym myślicie?


Gpu-z pokaze rzeczywiste napiecie gpu.
Msiafterburner pozwoli na regulacje napiecia gpu.

http://www.programosy.pl/program,gpu-z.html

http://www.programosy.pl/program,msi-afterburner.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rozumiem, że napięcie rdzenia jest to wartość określona jako VDDC?

Jeśli tak to chyba jest w porządku, tzn jak mam 240 mhz na rdzeniu, czyli w stanie spoczynku, to jest napięcie 1,005, a jak załącza się full speed czyli 910 mhz to przeskakuje na 1,35.

Chyba w takim razie egzemplarz mam kijowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema, moglbym prosic o pomoc w wyborze pomiedzy MSI gtx 460 cyclone oc, gigabyte 460 oc2 oraz radziem 6850 od gigabyte ver oc. Karta by chodzila na i5 760 i poddana by byla podkreceniu.
Glownie kierowalem sie na gigabyte, czytalem duzo recenzji az natknalem sie na wersje cyclone od msi i do tej pory nie znalazlem zlego slowa na w/w karte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 22:17, Pitej napisał:

Dzięki. Rozumiem, że napięcie rdzenia jest to wartość określona jako VDDC?

Jeśli tak to chyba jest w porządku, tzn jak mam 240 mhz na rdzeniu, czyli w stanie spoczynku,
to jest napięcie 1,005, a jak załącza się full speed czyli 910 mhz to przeskakuje na
1,35.

Chyba w takim razie egzemplarz mam kijowy.


Jak kijowy ?
910 mhz na gpu, to jest malo ?
Dobry wynik.

Z reszta podnies napiecie w msiafterburner i krec wyzej jak sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 22:44, Buchomodozor napisał:

siema, moglbym prosic o pomoc w wyborze pomiedzy MSI gtx 460 cyclone oc, gigabyte 460
oc2 oraz radziem 6850 od gigabyte ver oc. Karta by chodzila na i5 760 i poddana by byla
podkreceniu.
Glownie kierowalem sie na gigabyte, czytalem duzo recenzji az natknalem sie na wersje
cyclone od msi i do tej pory nie znalazlem zlego slowa na w/w karte.


No i tak zostaw.
Msi robi dobre karty, tym bardziej wersja cyclone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, słuchajcie, tak się nad czymś zastanawiam. Czy karta 6850 od Gigabyte po OC faktycznie potrzebuje aktualizacji BIOSu, żeby system WindForce działał poprawnie? Przecież to do zwykłej 6850 od Gigabyte wyszedł nowy BIOS, natomiast do tej wersji po OC jeszcze nie, a poza tym wyszła później, więc mogła już mieć wgrany najnowszy BIOS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 10:31, barth89 napisał:

Hej, słuchajcie, tak się nad czymś zastanawiam. Czy karta 6850 od Gigabyte po OC faktycznie
potrzebuje aktualizacji BIOSu, żeby system WindForce działał poprawnie? Przecież to do
zwykłej 6850 od Gigabyte wyszedł nowy BIOS, natomiast do tej wersji po OC jeszcze nie,
a poza tym wyszła później, więc mogła już mieć wgrany najnowszy BIOS...


A co karta zle pracuje ?

Ja wszystko dziala jak nalezy, to bym nie kopal w biosie chyba, ze chcesz zrobic OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 11:16, Misquamaqus napisał:

A co karta zle pracuje ?

Ja wszystko dziala jak nalezy, to bym nie kopal w biosie chyba, ze chcesz zrobic OC.


Ja jej jeszcze nie mam. Ale chodzi mi o to:

http://nvision.pl/Gigabyte-Radeon-HD-6850-WindForce-mini-recenzja--Articles-389-ndetails-1.html

"Okazuje się, że Gigabyte zbytnio się pośpieszył z wprowadzeniem na rynek swoich kart graficznych bazujących na rdzeniu Radeon HD 6850. Najprawdopodobniej wszystkie karty, które dotarły do sklepów zaraz po premierze HD 6850 obarczone są pewną wadą. Okazuje się, że Gigabyte wprowadził na rynek Radeony HD 6850 z źle zaprogramowanym BIOSem. Wada ta objawia się przez głośną pracę wentylatorów chłodzących kartę. Te są cały czas ustawione na 70% szybkości i nie da się ich ręcznie regulować. Na szczęście na stronie już od kilku tygodni dostępny jest BIOS poprawiający problem, ale również tutaj producent nie ustrzegł się wpadki. Do pliku z BIOSem nie dołącza oprogramowania umożliwiającego aktualizację. Po kilku próbach z różnymi programami okazało się, że idealnie do tego celu nadaje się WinFlash. Aktualizacja jest dziecinnie prosta, ale… niesmak pozostaje."


Po co mam mieć taki system, skoro źle pracuje? Tylko, że tak było przy zwykłej wersji. Nie wiem jak jest z wersją OC, któa wyszła później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić nową karte graficzna i chciałbym abyście mi cos polecili (nie jestem juz od jakichs 2 lat w temacie). Moj sprzet:
plyta Gigabyte Ga EP41-UD3l
Procek : C2D E6750
3Gb ram
stara karta graficzna (spalona :< ) Evga GF 8800 GTS 320MB
Mam na zakupy okolo 300-400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 14:40, pkrzysiek25 napisał:

Chcę kupić nową karte graficzna i chciałbym abyście mi cos polecili (nie jestem juz od
jakichs 2 lat w temacie). Moj sprzet:
plyta Gigabyte Ga EP41-UD3l
Procek : C2D E6750
3Gb ram
stara karta graficzna (spalona :< ) Evga GF 8800 GTS 320MB
Mam na zakupy okolo 300-400zł


GTS 450 1gb:

http://www.ceneo.pl/9175737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 15:15, Misquamaqus napisał:

A co zes sie uparl na tą karte ?
Nie mozesz wziasc innej ?
Widac, ze to gniot jakis, a Ty sie uparles na nią :))



Nie no, jak gniot? :P Chodzi Ci o to, że powinienem wybrać GTX 460? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować