Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2011 o 15:34, barth89 napisał:

Nie no, jak gniot? :P Chodzi Ci o to, że powinienem wybrać GTX 460? ;)


No przecierz facet piszacy recenzje karty, pisze wyraznie, ze bios jest niedopracowany i karta jest glosna.

Sa inne amd, ktore sa poprawnie skonfigurowane.

A gtx-a mozesz sobie kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 16:00, Misquamaqus napisał:


> Nie no, jak gniot? :P Chodzi Ci o to, że powinienem wybrać GTX 460? ;)

No przecierz facet piszacy recenzje karty, pisze wyraznie, ze bios jest niedopracowany
i karta jest glosna.

Sa inne amd, ktore sa poprawnie skonfigurowane.

A gtx-a mozesz sobie kupic.



No ale w sytuacji, kiedy się to zrobi poprawnie to jest ok. Tylko kwestia tego, czy ta wersja po OC już jest z nowym biosem, czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2011 o 16:02, barth89 napisał:

No ale w sytuacji, kiedy się to zrobi poprawnie to jest ok. Tylko kwestia tego, czy ta
wersja po OC już jest z nowym biosem, czy nie ;)


A skad bedziesz miec pewnosc, ze karta ma juz wgrany nowy, sprawny bios ?
Sprzedawca nie bedzie wiedziec.
Jestes w stanie sam sobie zmodyfikowac bios karty ?

Moze wybierzesz inna karte od amd ?
Jest tego pelno na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taki zestaw?:
i5 2500~ 750zł
4GB Kingston (1333)~ 160zł
MOBO jeszcze nie wybrałem ale najprawdopodobniej Asrock PRO3~ 550zł
OCZ 700W~ 350zl
Cooler Master elite 330~ 150zł
Win7~ 300zł

I problem z kartą ponieważ myślałem nad GTX 570, ale okazało się że mam trochę więcej funduszy i postanowiłem wybrać GTX 580~ 1900zł

Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zamiast na kartę (która i tak jest już potężna), warto by było dołożyć na procek i kupić i7 2600. Wydaje mi się że procesor wymienia się nieco rzadzej, więc dobrze jest mieć jak najlepszy. Ale rób jak uważasz, tak czy tak zestaw bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 16:11, barth89 napisał:

> Jestes w stanie sam sobie zmodyfikowac bios karty ?

http://nvision.pl/Gigabyte-Radeon-HD-6850-WindForce-mini-recenzja--Articles-389-ndetails-2.html

To akurat trudne nie powinno być ;)


Czytales opisy ponizej recki ?
Flash z pod windowsa, to loteria i jak tam pisza, same problemy.

Lepiej juz zrobic flash z pod DOS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 15:20, Misquamaqus napisał:

> Chcę kupić nową karte graficzna i chciałbym abyście mi cos polecili (nie jestem
juz od
> jakichs 2 lat w temacie). Moj sprzet:
> plyta Gigabyte Ga EP41-UD3l
> Procek : C2D E6750
> 3Gb ram
> stara karta graficzna (spalona :< ) Evga GF 8800 GTS 320MB
> Mam na zakupy okolo 300-400zł
>

GTS 450 1gb:

http://www.ceneo.pl/9175737



Czy jest sens kupowac karte z 1gb na pokladzie biorac pod uwage reszte (dosc leciwego)sprzetu oraz to ze mam monitor 19 cali z rozdzielczoscia 1280x1024?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2011 o 17:13, pkrzysiek25 napisał:

Czy jest sens kupowac karte z 1gb na pokladzie biorac pod uwage reszte (dosc leciwego)sprzetu
oraz to ze mam monitor 19 cali z rozdzielczoscia 1280x1024?


Jak uruchomisz gta4 czy crysisa, to warto brac karte z 1 gb pamieci.
Poza tym od przybytku glowa nie boli, a roznica ceny pomiedzy wersja 512 mb,a 1 gb jest pare dyszek.
Ja bym wzial wersje z 1 gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 16:54, Misquamaqus napisał:

Czytales opisy ponizej recki ?
Flash z pod windowsa, to loteria i jak tam pisza, same problemy.

Lepiej juz zrobic flash z pod DOS-u.


Hmm... czyli pozostaje ewentualnie zostawienie włączonych na stałe 2 wentylatorów - bo tak chyba będzie to działać bez nowego biosu? No chyba, że bios będzie już nowy od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 18:50, barth89 napisał:

Hmm... czyli pozostaje ewentualnie zostawienie włączonych na stałe 2 wentylatorów - bo
tak chyba będzie to działać bez nowego biosu? No chyba, że bios będzie już nowy od razu.


Jak dwoch ?
One zawsze beda sie krecic obydwa, z tym, ze wolniej niz na byle jakim chlodzeniu.

Jak czytalem, problem w Twojej wybranej karcie polega na zbyt wysokim rpm wentylatorw na starcie, bo okolo 70% tak ?
Takie cos mozna samemu zmodyfikowac w RBE.

1. fotka pokazujaca jaka to karta,
2. fotka z oryginalnym ustawieniem "suszarki" :)))
3. fotka z zmienionym rpm wentylatorkow.

Proste jak Slowo Boze :)


20110223213846

20110223213852

20110223213858

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Dobra ide na całość -Duży byłby skok wydajności gdybym zamienił proca na i7 2600? (kręcić nie będę- nie znam się i jeszcze coś spale xD
2.Podobno niektóre płyty nie obsługują większej niż 1333mHz w ramie nie jestem pewien czy takiej nie wybrałem (wybrałem kingstony bo myslalem zeby wziac 8gb ramu)
3.Buda mi się podoba ale nie wiem, czy nie będize za mała lub coś w tym stylu- jeśli ma jakieś wady to pliz poleccie mi jakąś dobrą do kwoty najlepiej 150-200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 00:14, JJZ_master napisał:

1.Dobra ide na całość -Duży byłby skok wydajności gdybym zamienił proca na i7 2600? (kręcić
nie będę- nie znam się i jeszcze coś spale xD

nie

Dnia 24.02.2011 o 00:14, JJZ_master napisał:

2.Podobno niektóre płyty nie obsługują większej niż 1333mHz w ramie nie jestem pewien
czy takiej nie wybrałem (wybrałem kingstony bo myslalem zeby wziac 8gb ramu)

8 GB RAM przyda ci się jedynie w chwaleniu się przed kumplami, bo jesli chodzi o wydajnośc, czy przyszłośc nic ci to nie da. Co najwyżej jakieś najtańsze mobo nie obsługują wyżej niż 1333

Dnia 24.02.2011 o 00:14, JJZ_master napisał:

3.Buda mi się podoba ale nie wiem, czy nie będize za mała lub coś w tym stylu- jeśli
ma jakieś wady to pliz poleccie mi jakąś dobrą do kwoty najlepiej 150-200zł

W tym przedziale cenowym to silentiumPC Gladius.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 00:22, GANGSTERR napisał:

8 GB RAM przyda ci się jedynie w chwaleniu się przed kumplami, bo jesli chodzi o wydajnośc,
czy przyszłośc nic ci to nie da. Co najwyżej jakieś najtańsze mobo nie obsługują wyżej niż 1333


Zgodzę się w kwestii samej, czystej wydajności. 8GB nie zmieni nic w stosunku do, załóżmy, 4GB. Jeśli jednak będzie się bawił obróbką foto i wideo, to i 8GB może okazać się zbyt małą ilością. Wiem to z autopsji i sam zamierzam przy przejściu na SB kupić "pakiecik" 8GB.

@ JJZ_master
Nowe płyty, mówię o płytach z chipsetem P67 i H67, czyli takie, które współpracują z procesorami Intel Sandy Bridge, obsługują pamięci o taktowaniu przynajmniej 1333MHz. Samo taktowanie nie ma znaczenia, podobnie jak czasy opóźnień (tyczy się to procesorów SB), bo kontroler pamięci jest zintegrowany z rdzeniem procesora. Jeśli nawet są jakieś różnice w wydajności pomiędzy poszczególnymi taktowaniami, to na granicy błędu pomiarowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Mój stary dobry gf 9600Gt już nie daje rady i zastanawiam się nad kupnem nowej grafki. Fundusze mam mam do 400zł. Myślę nad gtx260 lub jakis radeon.
Moja konfiguracja to:
AMD 64 X2 5000+ 2.6GHz
ram 3GB ddr2
MOBO jakas msi
używam monitora 20 cali 1680 x 1050
Prosze o pomoc!!!! Najlepiej jakies linki do sklepów lub allegro jeśli to nie problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2011 o 07:23, mrosi napisał:

Zgodzę się w kwestii samej, czystej wydajności. 8GB nie zmieni nic w stosunku do, załóżmy,
4GB. Jeśli jednak będzie się bawił obróbką foto i wideo, to i 8GB może okazać się zbyt
małą ilością. Wiem to z autopsji i sam zamierzam przy przejściu na SB kupić "pakiecik"
8GB.


Brak wzmianki o obróbce zdjęć, do tego patrząc po samych postach zaryzykuję stwierdzenie, że sie nia nie zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 10:14, gruchadrwa napisał:

Witam Wszystkich! Mój stary dobry gf 9600Gt już nie daje rady i zastanawiam się nad kupnem
nowej grafki. Fundusze mam mam do 400zł. Myślę nad gtx260 lub jakis radeon.
Moja konfiguracja to:
AMD 64 X2 5000+ 2.6GHz
ram 3GB ddr2
MOBO jakas msi
używam monitora 20 cali 1680 x 1050
Prosze o pomoc!!!! Najlepiej jakies linki do sklepów lub allegro jeśli to nie problem:)

GTX 260 będzie za mocny do tego proca, podaj jaki masz zasilacz (moc i marka, wszystko znajdziesz na obudowie zasilacza, tylko nie podawał mi "firma xxx moc 230V")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować