Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2011 o 13:23, Shinigami napisał:

> Mam mały dylemat - otóż mam możliwość wymiany rada 5850 na 6950 oczywiście za dopłatą

> kilu stówek, Tylko nurtuje mnie jedno pytanie czy warto ?

Generalnie 6950 to udany model, do tego możesz dołożyć fakt, że większość da się zmodować
do 6970. Chyba, że ktoś pozbywa się karty właśnie z uwagi na zablokowany model. Popytaj.

Nie kupuję używki - to bedzię nowy model, mam poprostu możliwość dobrze sprzedać 5850.
Hym... który model byś polecił (chodzi o producenta) tak aby móc ją dobrze podkręcić/zmodować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące tego porównania wydajności kart, na stronach podanych w przypiętym poście. Moja karta to według każdego programu GF ^800 GS/XT na złączu AGP, ale takiej karty nie ma na tych stronach...jest 6800 GS i 6800 XT ale mojej nie ma...którą mam wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu kupować teraz HD6950 skoro masz HD5850. Jak podkręcisz Twoją obecną kartę to będzie ona na takim poziomie co HD6950. Nawet bez OC HD5850 niewiele ustępuje HD6950. HD6950 są teraz drogie i dodatkowo większość nie daje się już zmodować. Jeśli koniecznie chcesz zmienić kartę to poczekaj aż wyjdą karty 28nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 16:48, Szynkars napisał:

Moim zdaniem nie ma sensu kupować teraz HD6950 skoro masz HD5850. Jak podkręcisz Twoją
obecną kartę to będzie ona na takim poziomie co HD6950. Nawet bez OC HD5850 niewiele
ustępuje HD6950. HD6950 są teraz drogie i dodatkowo większość nie daje się już zmodować.
Jeśli koniecznie chcesz zmienić kartę to poczekaj aż wyjdą karty 28nm.


No właśnie też mam takie obawy, ale zawsze miałem słabość do sprzętu. Przemyślę sprawe i poczekam może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 16:59, scott napisał:

No właśnie też mam takie obawy, ale zawsze miałem słabość do sprzętu. Przemyślę sprawe
i poczekam może.


6950 jest wydajniejsze od twojej karty o jakieś ~15%.
6970 jakieś ~22%.

http://tpucdn.com/reviews/HIS/Radeon_HD_6970/images/perfrel.gif

Jeśli się na to zdecydujesz celowałbym w kartę Asusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 18:14, Shinigami napisał:

> No właśnie też mam takie obawy, ale zawsze miałem słabość do sprzętu. Przemyślę
sprawe
> i poczekam może.

6950 jest wydajniejsze od twojej karty o jakieś ~15%.

trochę mało jak na kilka stów chyba się wstrzymam jednak. Zresztą zobacze po urlopie ile kasy zostanie.

Dnia 18.07.2011 o 18:14, Shinigami napisał:

6970 jakieś ~22%.

o tym modelu nie myślę bo cena za wysoka tych kart jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 13:06, GANGSTERR napisał:

Ten GF to nie wersja Ti, więc nie ma większego znaczenia co wybierzesz. No może z leciutkim
wskazaniem na radka ;)

Zależałoby mi na w miarę dobrym i cichym chłodzeniu , dobry będzie ten Gigabyte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie leciutkim wskazaniem na radka, gtx 560 w wersji nie-Ti to konkurencja bardziej dla hd6850 niż hd6870. Bierz hd6870. Gigabyte jest ok, ewentualnie jak chcesz trochę zaoszczędzić to możesz brać tego szafira, też dobry:
http://www.gram.pl/sk4_8QrgH,62_Sapphire_ATI_Radeon_HD6870_1024MB_DDR5_256bit_DVI_HDMI_DP_PCI_E_900_4200.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 15:03, Kreeg napisał:

Nawet nie leciutkim wskazaniem na radka, gtx 560 w wersji nie-Ti to konkurencja bardziej
dla hd6850 niż hd6870. Bierz hd6870. Gigabyte jest ok, ewentualnie jak chcesz trochę
zaoszczędzić to możesz brać tego szafira, też dobry:
http://www.gram.pl/sk4_8QrgH,62_Sapphire_ATI_Radeon_HD6870_1024MB_DDR5_256bit_DVI_HDMI_DP_PCI_E_900_4200.html

W sumie jestem już prawie zadecydowany , ale nie bardzo mogłem znaleźć jakieś konkrety typu temperatura i pobór mocy dotyczące tych dwóch modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 15:11, Net_com napisał:

W sumie jestem już prawie zadecydowany , ale nie bardzo mogłem znaleźć jakieś konkrety
typu temperatura i pobór mocy dotyczące tych dwóch modeli.


Znajomy sprawił sobie ostatnio właśnie tego Gigabyte. W stresie osiąga jakieś ~65-70 stopni, a samo chłodzenie do głośnych nie należy. Pobór mocy jest podobny do każdego innego modelu, w stresie nie przekroczysz 163W.

http://tpucdn.com/reviews/HIS/Radeon_HD_6870/images/power_maximum.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 15:20, Shinigami napisał:

> W sumie jestem już prawie zadecydowany , ale nie bardzo mogłem znaleźć jakieś konkrety

> typu temperatura i pobór mocy dotyczące tych dwóch modeli.

Znajomy sprawił sobie ostatnio właśnie tego Gigabyte. W stresie osiąga jakieś ~65-70
stopni, a samo chłodzenie do głośnych nie należy. Pobór mocy jest podobny do każdego
innego modelu, w stresie nie przekroczysz 163W.

http://tpucdn.com/reviews/HIS/Radeon_HD_6870/images/power_maximum.gif

No to raczej zasiłka 600w wystarczy. Z tego co widziałem ta karta jest dość długa, ale nie mogłem znaleźć wymiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 15:26, Net_com napisał:

No to raczej zasiłka 600w wystarczy. Z tego co widziałem ta karta jest dość długa, ale
nie mogłem znaleźć wymiarów.


Akurat 6870 jest jedną z oszczędniejszych kart jeżeli chodzi o pobór mocy i ilość wydzielanego ciepła.

Referencyjna karta ma 27 cm, załóż, bezpiecznie jakieś 30 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 19:22, Dark_Sebat napisał:

Byłby ktoś w stanie polecić mi jakiś sklep w którym mógłbym bez problemu nabyć wiatrak
do karty graficznej GeForce 8600 GTS?


Chodzi Ci o sam wentylator czy o całe chłodzenie? Obie rzeczy możesz kupić chociażby w cooling.pl czy yooki.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2011 o 19:36, Szynkars napisał:

Chodzi Ci o sam wentylator czy o całe chłodzenie? Obie rzeczy możesz kupić chociażby
w cooling.pl czy yooki.pl.

Szczerze mówiąc znam się na tym jak mechanik samochodowy na naprawie statku kosmicznego, po prostu wiatrak przestał się kręcić i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić. W każdym bądź razie wielkie dzięki za nazwy sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować