Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Najlepszym wyborem będzie Radeon HD6870. Jest trochę wydajniejszy od GTX 560, ponadto jest mniej łakomy na prąd. GTX 470 nie jest opłacalny ze względu na zwiększony pobór prądu i wyższe temperatury pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 01:34, Szynkars napisał:

Najlepszym wyborem będzie Radeon HD6870. Jest trochę wydajniejszy od GTX 560, ponadto
jest mniej łakomy na prąd. GTX 470 nie jest opłacalny ze względu na zwiększony pobór
prądu i wyższe temperatury pracy.


Czyli GTX 470 jest nie opłacalny? Bo czytałem gdzieś że dobrze się podkręca ale wtedy trzeba mieć własną elektrownie atomową obok domu i dobre chłodzenie do niego. No nic dzięki za odpowiedź, chyba kupie tego Radeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 10:37, RavanBlade napisał:

Czyli GTX 470 jest nie opłacalny? Bo czytałem gdzieś że dobrze się podkręca ale wtedy
trzeba mieć własną elektrownie atomową obok domu i dobre chłodzenie do niego. No nic
dzięki za odpowiedź, chyba kupie tego Radeona.


Może elektrowni atomowej mu nie potrzeba, ale żre więcej prądu niż taki HD6870. Poniższy model Zotaca ma wydajne, niereferencyjne chłodzenie:
http://www.agito.pl/karty-graficzne/zotac-geforce-gtx-470-amp-edition-1.28gb-ddr5-pci-e-box.0.423583.html
Możesz go kupić, ale napisz jaki dokładnie masz model zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogromny pobór prądu, jak w przypadku GTX 470 czy 480 ma jeden minus, a dokładniej dość mocno wpływa (negatywnie) na okres życia karty. Wystarczy popatrzeć na GF 8800 (te pierwsze, 90 czy 80 nanometrowe) czy późniejsze GTX 280, gdzie po pewnym okresie (bodajże 3 latach) masowo zaczęły padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak jest, dlatego lepiej brać właśnie HD6870.

Swoją drogą widzę, że po tymczasowej przerwie znów zaczynasz się regularnie wypowiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 17:44, Szynkars napisał:

> Czyli GTX 470 jest nie opłacalny? Bo czytałem gdzieś że dobrze się podkręca ale
wtedy
> trzeba mieć własną elektrownie atomową obok domu i dobre chłodzenie do niego. No
nic
> dzięki za odpowiedź, chyba kupie tego Radeona.

Może elektrowni atomowej mu nie potrzeba, ale żre więcej prądu niż taki HD6870. Poniższy
model Zotaca ma wydajne, niereferencyjne chłodzenie:
http://www.agito.pl/karty-graficzne/zotac-geforce-gtx-470-amp-edition-1.28gb-ddr5-pci-e-box.0.423583.html
Możesz go kupić, ale napisz jaki dokładnie masz model zasilacza.


Chyba mi się pomyliło z tym zasilaczem bo teraz popatrzyłem i widzę że 450W a dokładnie
Chieftec GPS-450A. Więc chyba lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 23:41, RavanBlade napisał:

Chyba mi się pomyliło z tym zasilaczem bo teraz popatrzyłem i widzę że 450W a dokładnie
Chieftec GPS-450A. Więc chyba lipa.


Do HD6870 starczy, to raczej energooszczędna karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2011 o 20:30, Szynkars napisał:

Swoją drogą widzę, że po tymczasowej przerwie znów zaczynasz się regularnie wypowiadać
:)


Zobaczymy, narazie to tylko kilka postów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 10:57, scott napisał:

Mam mały dylemat - otóż mam możliwość wymiany rada 5850 na 6950 oczywiście za dopłatą
kilu stówek, Tylko nurtuje mnie jedno pytanie czy warto ? Coś tam poczytałem o tych kartach
i że te 6xxx to takie odnowione 5xxx.

HD6950 jest o jakieś 15% szybszy od 5850 nie licząc gier wykorzystujących intensywnie tesselację, wtedy różnica potrafi sięgnąć nawet kilkudziesięciu %. Tym niemniej, do czystego HD6950 nie widzę sensu dopłacać więcej niż tych 200 złotych bo nie jest to tego warte, to nie są aż takie różnice w wydajności. Chyba że mówimy o nieco starszym HD6950, takim który daje się odblokować na HD6970 (w sumie prawie wszystkie się dawały).

Dnia 18.07.2011 o 10:57, scott napisał:

Niby zamysł mam taki - teraz grafikę wymienić, a w przyszłym roku planuje mobo + proc
+ ram do wymiany.
Grafiki już bym teoretycznie nie musiał. Tylko czy czekać na 7xxx - tam pewnie ceny będą
z kosmosu po premierze.

Powiem tak - zasadniczo nie opłaca się wymieniać karty graficznej jeśli nie uzyska się chociaż 50% skoku wydajności bo to marnowanie kasy. HD6950 tyle ci nie da, no chyba że po zmodowaniu na HD6970. Więc moim zdaniem nie warto. No i w sumie też zazwyczaj nie opłaca się dzielić upgrade''u na kilka etapów, chyba że mówimy o peryferiach typu zasilacz które się nie starzeją, zazwyczaj bardziej opłaca się kupić wszystko za jednym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 12:52, ziptofaf napisał:

> Mam mały dylemat - otóż mam możliwość wymiany rada 5850 na 6950 oczywiście za dopłatą

> kilu stówek, Tylko nurtuje mnie jedno pytanie czy warto ? Coś tam poczytałem o tych
kartach

Czy wymiana radka 4870 na 6870 będzie opłacalna ? Jeżeli tak to ile procent zyskam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 14:01, Net_com napisał:

Czy wymiana radka 4870 na 6870 będzie opłacalna ? Jeżeli tak to ile procent zyskam ?


Uczciwie przyznam że tych kart graficznych akurat w rękach nie miałem więc muszę się opierać na testach w internecie i wynika mi z tego że różnica w wydajności wyniesie jakieś 30-60% w zależności od gry. Pod warunkiem że masz wystarczająco mocny procesor by nie ograniczał tej karty (zalecałbym coś pokroju podkręconego Phenoma II bądź czterordzeniowego Core i5/i7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kart graficznych do laptopów. Jakie są najczęściej kupowane Radeon HD 6630M czy GeForce GT540M? W ogóle jaką byście proponowali do laptopa za ok. 3 koła do gier? Jestem wstanie trochę dopłacić właśnie ze względu na lepszą kartę graficzną, ale przyznam, że jak tak oglądam różne konfiguracje to i tak mam zazwyczaj wybór między tymi dwoma w/w. A w testach wydajnościowych sprawdzają się średnio :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Monitor do komputera mam podłączony pod DVI, podłączyłem sobie telewizor pod HDMI , w CCC ustawiam sobie Rozszerzenie ekranu, więc u siebie mam to co miałem, czyli pulpit z ikonkami a w telewizorze jest saa tapeta Windows`a 7.
Chcę na telewizorze włączyć sobie film z komputera więc przesuwam player`a na telewizor i jest leci, ale jak włączam tryb pełnoekranowy filmy to pojawia mi się na moim monitorze, gdy przywracam do małego okienka jest na miejscu, czyli w telewizorze.
Nie da się zrobić by tryb pełnoekranowy działał w telewizorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 11:46, Crew_900 napisał:

Pytanko. Monitor do komputera mam podłączony pod DVI, podłączyłem sobie telewizor pod
HDMI , w CCC ustawiam sobie Rozszerzenie ekranu, więc u siebie mam to co miałem, czyli
pulpit z ikonkami a w telewizorze jest saa tapeta Windows`a 7.
Chcę na telewizorze włączyć sobie film z komputera więc przesuwam player`a na telewizor
i jest leci, ale jak włączam tryb pełnoekranowy filmy to pojawia mi się na moim monitorze,
gdy przywracam do małego okienka jest na miejscu, czyli w telewizorze.
Nie da się zrobić by tryb pełnoekranowy działał w telewizorze?


Z tego co pamiętam zależy to od aplikacji, niektóre domyślnie wrzucają się na main ekran a niektóre na ten na którym są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy moja karta: Gigabyte Radeon HD4850 1GB, jest jeszcze "przyszłościowa" czy to już jej czas i jest przestarzała, chodzi mi tu głównie o to czy będę w stanie pograć na niej w nowsze gry przynajmniej rok?
Nie jestem pewny czy opłaca mi się zbierać kasę na nową, skoro tego radka kupiłem rok temu wraz z nowym pc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy ci na maksymalnych detalach w każdej grze, to z pewnością jeszcze długo będziesz mógł grać na tej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 14:35, Kreeg napisał:

Jeśli nie zależy ci na maksymalnych detalach w każdej grze, to z pewnością jeszcze długo
będziesz mógł grać na tej karcie.


A jeżeli np miał już się zdecydowac kupić nową, to w granicach 350zł byłaby jakaś dużo lepsza od tego HD4850?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko Intel® Core™ i3-2310M Processor SANDY BRIDGE wystarczy abym mógł grać w nowe gry np Dragon Age 2 do tego karta grafincza NVIDIA GeForce GT520M z Technologią OPTIMUS +
Intel® HD Graphics HD 3000. Planuje kupic laptopa i nie wim jaka karta graficzna styknie i procesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować