Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Za 350 zł w najlepszym razie dostaniesz hd5770/hd6770, który jest od hd4850 szybszy o jakieś 20%. Taka wymiana nie ma więc raczej zbyt dużego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2011 o 16:46, Clayface napisał:


A jeżeli np miał już się zdecydowac kupić nową, to w granicach 350zł byłaby jakaś dużo
lepsza od tego HD4850?


GTS 450 bedzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 18:06, Kreeg napisał:

Za 350 zł w najlepszym razie dostaniesz hd5770/hd6770, który jest od hd4850 szybszy o
jakieś 20%. Taka wymiana nie ma więc raczej zbyt dużego sensu.


Tak się właśnie zastanawiam czy mając teraz około 350zł kupić nową kartę, czy poczekać do przyszłego roku i wtedy z większą kwotą (350zł + to co się sypnie) kupić jakąś kartę z górnej półki za 450-500zł.
Co o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jeśli poczekasz. HD4850 w większości gier daje jeszcze radę na średnich detalach, nie ma sensu go teraz zmieniać na odrobinę wydajniejszego HD5770 / HD6770. Do tego dochodzi fakt, że na przełomie 2011 / 2012 ma nastąpić premiera kart graficznych 28nm. Wtedy przynajmniej ma odbyć się premiera Radeonów, Keplery od Nvidii się opóźniły i wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli w tym przypadku powtórkę z rozrywki (czyt. GTX 470 oraz GTX 480). Tak czy inaczej w obecnej sytuacji lepiej zaczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko Intel® Core™ i3-2310M Processor SANDY BRIDGE wystarczy abym mógł grać w nowe gry np Dragon Age 2 do tego karta grafincza NVIDIA GeForce GT520M z Technologią OPTIMUS +
Intel® HD Graphics HD 3000. Planuje kupic laptopa i nie wim jaka karta graficzna styknie i procesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 14:04, Babcia939 napisał:

Mam pytanko Intel® Core™ i3-2310M Processor SANDY BRIDGE wystarczy abym mógł
grać w nowe gry np Dragon Age 2 do tego karta grafincza NVIDIA GeForce GT520M z Technologią
OPTIMUS +
Intel® HD Graphics HD 3000. Planuje kupic laptopa i nie wim jaka karta graficzna
styknie i procesor


Da radę. Na wysokich raczej nie pograsz ale na niskich na pewno, być może nawet na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel® Core™ i5 model procesora 480M i karta NVIDIA GeForce GT 330M ,będzie mocniejszy procesor ale nie ma Direct 11 chyba ze potem będę mógł wgrać direct 11.
Bo nie wiem jak te nowsze procesory i3 i5 i7 wspomagając kartę graficzną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 14:59, Babcia939 napisał:

Intel® Core™ i5 model procesora 480M i karta NVIDIA GeForce GT 330M ,będzie
mocniejszy procesor ale nie ma Direct 11 chyba ze potem będę mógł wgrać direct 11.
Bo nie wiem jak te nowsze procesory i3 i5 i7 wspomagając kartę graficzną


Nie ma DX11 ale karta sama w sobie, choć starsza, jest mocniejsza. Jeśli zależy Ci na płynnym graniu to polecam GT330M.
Porównaj sobie tutaj:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-520M.43104.0.html
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-330M.22437.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu szukam laptopa do 3 tys. aby był jak najlepszy do gier ale nie mam obeznania w kartach graficznych i nie wiem co wybrać a nie chce przepłacić albo kupić jakiś szajs przejrzałem całe allegro i nic. Nie wiem nawet który procesory i3 i5 i7 jest lepszy i jaka krte do tych procesorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 15:26, Babcia939 napisał:

Po prostu szukam laptopa do 3 tys. aby był jak najlepszy do gier /.../


W tej sprawie najlepiej napisz w tym temacie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&u=4004
Ten temat jest co prawda o kartach graficznych, jednak głównie tych na PC. W temacie o laptopach / notebookach na pewno otrzymasz lepszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odpalić grę Silverfall. Gra nie odpala, brak dwóch plików dll.
Gra wymaga tego całego AEGIA PhysiX. Gdybym miał poprzednia kartę Nvidi to bym to zainstalował. Jak jednak sprawa wygląda w przypadku kart Radeona? Mam Radka 6570 i system Windows 7 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 15:26, SpecShadow napisał:

Próbowałem odpalić grę Silverfall. Gra nie odpala, brak dwóch plików dll.
Gra wymaga tego całego AEGIA PhysiX. Gdybym miał poprzednia kartę Nvidi to bym to zainstalował.
Jak jednak sprawa wygląda w przypadku kart Radeona? Mam Radka 6570 i system Windows 7
64 bit.


instalujesz physx i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 15:26, SpecShadow napisał:

Próbowałem odpalić grę Silverfall. Gra nie odpala, brak dwóch plików dll.
Gra wymaga tego całego AEGIA PhysiX. Gdybym miał poprzednia kartę Nvidi to bym to zainstalował.
Jak jednak sprawa wygląda w przypadku kart Radeona? Mam Radka 6570 i system Windows 7
64 bit.


Musisz pobrać i zainstalować to: http://www.nvidia.com/object/physx-9.10.0513-driver.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zamieszczam link do opisu swojej karty graficznej, a kogoś, kto się na tym zna, proszę o ocenę.
Ale konkretną, to znaczy: szmelc, większy szmelc, mniejszy szmelc.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że gry które chciałbym, żeby chodziły na najwyższych i powinny, po prostu nie chodzą, chociaż ich wymagania spełniam bezpretensjonalnie.
Spodziewam się, że to wina karty, bo po zakupie; niestety za późno, dowiedziałem się, że popełniłem błąd :P

http://pclab.pl/art34161.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 18:42, Szynkars napisał:

Wszystko zależy od tego, w jakie gry grasz. Jak na dzisiejsze standardy to raczej słaba
karta.

No to rozumiem, tak się spodziewałem.
A żeby już nie pisać w innym temacie.
Czy utrzymywanie raczej optymalnej temperatury w komputerze wypływa na wydajność całego sprzętu ?
To znaczy, komputer nagrzany do granic możliwości mógłby odpowiedzieć przycinkami i temu podobnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo by się zawiesił, albo by się całkiem wyłączył. Tak czy inaczej temperatury powinny być jak najniższe, a obudowa powinna być przewiewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że by się zawiesił, to wiem.
Ale można przecież wyłączyć w BIOSie automatyczne wyłączanie komputera przy konkretnej temperaturze.
Chodzi mi o to, czy jest różnica między powiedzmy siedemdziesięcioma a dajmy na to czterdziestoma stopniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 21:28, Bezi_113 napisał:

To, że by się zawiesił, to wiem.
Ale można przecież wyłączyć w BIOSie automatyczne wyłączanie komputera przy konkretnej
temperaturze.
Chodzi mi o to, czy jest różnica między powiedzmy siedemdziesięcioma a dajmy na to czterdziestoma
stopniami.

Komp się może palić i przez te parę sekund zanim podzespoły wysiądą będzie działał ok. Nawet duże temperatury nie wpływają źle na działanie gier(ewentualnie mogą się pojawić wywalenia do pulpitu czy coś takiego). Zresztą sprawdź w menu sterowników temperaturę karty pod obciążeniem i np. podczas przeglądania internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować