Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

mnie natomiast czeka zmiana mojej starej karty(prawie 3 lata) hd4830 512MB GDDR3 (ujmę to tak tykająca bomba zegarowa) bo coś lekko spalenizną zajeżdza więc chyba czeka mnie upgrade przymusowy za 350 zł (Nie widzi mi się granie na integrze nawet jeśli to hd3300) gts 450 dobry wybór??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 13:35, Numenpl napisał:

mnie natomiast czeka zmiana mojej starej karty(prawie 3 lata) hd4830 512MB GDDR3 (ujmę
to tak tykająca bomba zegarowa) bo coś lekko spalenizną zajeżdza więc chyba czeka mnie
upgrade przymusowy za 350 zł (Nie widzi mi się granie na integrze nawet jeśli to hd3300)
gts 450 dobry wybór??


Moze byc 450 gts lub uzywka gtx 280:

http://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx-280-ddr3-1024mb-512bit-bfg-tech-i2022169365.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadszedł czas na wymianę mojej mocno już przestarzałej karty graficznej ( Radeon X550 ). Problemem jest fakt, iż mocno ogranicza mnie kwota. Górna granica to max. 300 zł. Zastanawiałem się nad używaną Radeon HD 4850. Jak myślicie. Czy to dobry wybór, czy może w tych pieniądzach znajdę coś lepszego ? A jeżeli jednak Radeon HD 4850 to lepsza jest wersja 512 mb czy 1 gb ? ( akurat w tej kwestii czytałem wiele sporych opinii ). Mój komputer:
Dual-Core CPU E 6700 ( 3.2 GHz )
płyta główna : Asus P5G41T-M LX
3.5 GB RAM
zasilacz : Hedy 400 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 11:35, Numenpl napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Na większości forów, które odwiedzałem ludzie mówili, że do takiej karty spokojnie wystarczy zasilacz 400 W ( czyli taki jaki mam ) ale w sklepach pisze, że minimum to 450 W, więc jak to w końcu na prawdę jest ? Decydując się na taką kartę muszę jednocześnie zmienić zasilacz czy mój również da sobie radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładny model tego zasilacza, to wtedy zobaczymy. Moc to nie wszystko.

EDIT: Nie zauważyłem, że już napisałeś model (a przynajmniej markę) tego zasilacza. Lepiej będzie go wymienić na coś porządnego, może on nie sprostać nowego sprzętowi i jemu zapotrzebowaniu na prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 18:16, Szynkars napisał:

Napisz dokładny model tego zasilacza, to wtedy zobaczymy. Moc to nie wszystko.

EDIT: Nie zauważyłem, że już napisałeś model (a przynajmniej markę) tego zasilacza. Lepiej
będzie go wymienić na coś porządnego, może on nie sprostać nowego sprzętowi i jemu zapotrzebowaniu
na prąd.

zapotrzebowanie to jedno a PFC to drugie poczytałem o tym heddy - PFC pasywne i brak fitra przeciwprzeciążeniowego zwłaszcza przy mnie martwi po komentarzach ma forach - bomba z opóźnionym zapłonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tej ofercie ?
http://allegro.pl/vtx3d-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-nowa-24gw-em-i2016409105.html

A może jednak w tych pieniądzach znajdę jednak lepszą kartę ? Nie jestem już przekonany, że to ma być konkretnie ten model. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś inne propozycje odnośnie karty to będę bardzo wdzięczny, bo nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 19:01, Numenpl napisał:

zapotrzebowanie to jedno a PFC to drugie poczytałem o tym heddy /../


Masz całkowitą rację. Napisałem trochę "ubogo" o tym zasilaczu, bo zwyczajnie spieszyłem się, ale zaznaczyłem, że lepiej wymienić go na coś porządnego. Wiadome jest, że po wymianie karty zasilacz może nie wytrzymać i puścić dymek zabierając ze sobą kilka innych podzespołów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra Vertex3d Radeon HD6770 1 GB GDDR5 zainstalowany nie ma żadnych problemów nawet szybciej zaskakuje sygnał w nim niż w starej karcie no ale co nie mam co się dziwić nowsza konstrukcja, Natomiast zdziwiłem się wszędzie na pudle info o hd 6770 tylko z tyłu ma napisane HD 6570 ale spoko GPU-Z podaje takty a raczej co ważniejsze shaders 800 czyli tyle ile trzeba co do napisów na pudełku poszperałem na zagranicznych forach i dowiaduję się że po prostu partia pudełek miała źle wydrukowany tył.

zaraz sobie przetestuję W2 i B:AC na tych samych detalach co stara karta i zobaczę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Takie mam pytanie do znawców. Jako czysta ciekawostka :-)
Możecie podać Top 3 najlepszych z "najlepsiejszych" kart od nVidia i Radeona ?
Takich już wiecie, że na widok ceny szczena opada :] a za cenę ów karty można by zmontować dobrego składaka
Pozdrawiam.

Szczęśliwego Nowego Roku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 22:37, Braveheart napisał:

Witam.
Takie mam pytanie do znawców. Jako czysta ciekawostka :-)
Możecie podać Top 3 najlepszych z "najlepsiejszych" kart od nVidia i Radeona ?
Takich już wiecie, że na widok ceny szczena opada :] a za cenę ów karty można by zmontować
dobrego składaka
Pozdrawiam.

Szczęśliwego Nowego Roku :-)


Radeon HD 6990, GeForce GTX 590, Radeon HD 7970(ten jeszcze nie w sprzedazy) i ewentualnie GeForce GTX 580.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 22:41, KrzysztofMarek napisał:

O, dzięki tobie dowiedziałem się że jest już HD7970 :D Tylko jak widzę porównanie cen w USA i Polsce to się aż smutny robię, niemal dwukrotne różnice.

Swoją drogą, autentycznie ciekawi mnie jak ta bestia by działała na 32-bitowym systemie...bo ona ma 3GB pamięci. Czyli teoretycznie dla reszty PC-ta zostałoby do wykorzystania mniej niż 1GB. I poważnie się zastanawiam czy w tym momencie taki komp co ma bazowo 4GB RAM''u (w sumie mniej bo karta graficzna itp. zabierają sporo) w ogóle by się wtedy włączył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 15:03, ziptofaf napisał:

> /.../ > Swoją drogą, autentycznie ciekawi mnie jak ta bestia by działała na 32-bitowym systemie...bo
ona ma 3GB pamięci. Czyli teoretycznie dla reszty PC-ta zostałoby do wykorzystania mniej
niż 1GB. I poważnie się zastanawiam czy w tym momencie taki komp co ma bazowo 4GB RAM''u
(w sumie mniej bo karta graficzna itp. zabierają sporo) w ogóle by się wtedy włączył.

Nie jestem informatykiem, żeby to wiedzieć.Wydawało mi się, że karta ma po to własną pamięć, żeby nie wykorzystywać nadmiernie pamięci komputera, zwłaszcza, że są karty z 3 GB pamięci. Ale jest wyjście : kupić sobie Windows 7 Profesional albo Ultimate w wersji box - bo wtedy dostajesz taki system podwójnie - jeden 32 bitowy, drugi 64 bitowy, na dwóch płytkach. I czytałem w którymś z pism komputerowych, że w takim przypadku można zainstalować sobie obie wersje i Microsoft nie ma nic przeciwko temu, przynajmniej oficjalnie się nie czepia. I właśnie mam zamiar zafundować sobie komputer dwusystemowy, bo szkoda, zeby jedna wersja systemu miała się zmarnować. I podobno można tak napisać system 32 bitowy, że będzie widział i wykorzystywał więcej, niż te 3,25 BG, które widzi WindowsXP. No bo skoro ten sam system rządzi dodatkowo plikiem wymiany, to nie powinno być problemu z zarządzaniem większą ilością RAM. Tylko wtedy kto by kupił Win7, o Viście nie wspominając?
P.S.
Jeśli chodzi o antywirusa Symantec''a, to można instalować na wszystkich systemach jednego komputera - mam oficjalną wykładnię działu prawnego tej firmy. Licencja dokładnie mówi o jednym komputerze, albo o jednym stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

Nie jestem informatykiem, żeby to wiedzieć.

No właśnie liczę na to że ktoś w tym temacie może będzie wiedzieć. Bo co prawda mógłbym na siłę instalować XP-ka, do tego upchnąć 2GB HD6950 i sprawdzić co się stanie...ale aż tak bardzo zainteresowany tematem nie jestem.

Dnia 01.01.2012 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

Wydawało mi się, że karta ma po to własną pamięć, żeby nie wykorzystywać nadmiernie pamięci komputera, > zwłaszcza, że są karty z 3 GB pamięci.

To nie tak - systemy 32-bitowe mają po prostu ograniczenie adresowania pamięci do 4GB. I dotyczy to wszelkiej możliwej pamięci w komputerze. Więc jak się ma 512MB kartę i 4GB RAM-u to system wykryje od 3.25 do 3.5 GB.

Dnia 01.01.2012 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

I podobno można tak napisać system 32
bitowy, że będzie widział i wykorzystywał więcej, niż te 3,25 BG, które widzi WindowsXP.

Móc można, żaden problem, to się PAE nazywa. Ale niezależnie od tego jak to rozegrasz pozostanie ci chociażby ograniczenie 2GB na pojedynczą aplikację. A zazwyczaj nie po to się pakuje olbrzymie ilości pamięci żeby móc wykorzystywać je na kilka programów naraz a właśnie po to by ta wyjątkowo pamięciożerna działała lepiej.

Dnia 01.01.2012 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

No bo skoro ten sam system rządzi dodatkowo plikiem wymiany, to nie powinno być problemu
z zarządzaniem większą ilością RAM. Tylko wtedy kto by kupił Win7, o Viście nie wspominając?

Wszyscy chętni do grania w DX10 i DX11? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 20:01, ziptofaf napisał:

> Nie jestem informatykiem, żeby to wiedzieć.
No właśnie liczę na to że ktoś w tym temacie może będzie wiedzieć. /.../

Jak będę jeszcze za pół roku pamietał to, co Cię tak interesuje, to napiszę. A to dlatego, że Windows Ultimate box już mam, a za pół roku bedę miał dwusystemowy komputer: z Win 7 32 i 64 bitowym. I pewnie z 8 GB RAM, jak nie więcej. Nie wiem tylko, czy nie zrobię obydwu systemów na oddzielnych dyskach w kieszeniach, zupełnie niezależnych od siebie, czy też inaczej. Już miałem tak Win98 i Win2000, potem Win2000 i WinXP. Win98 i WinXP nie dało się, bo miałem za dużo pamięci i Win98 nie chciał startować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu opisywałem swój problem. Zrobię to jeszcze raz.

Za pół roku(po maturze), będę wymieniał swój sprzęt. Obecnie posiadam 4850 DDR3 wraz z chłodzeniem Accelero Twin Turbo PRO. Wspomniany komponent z pewnością będę sprzedawał, jednak z referencyjnym chłodzeniem. Dokupione chłodzenie zostaje. Tutaj powstaje pytanie - jak wygląda kwestia kompatybilności chłodzenia z innymi układami? W spisie, uwzględniając tylko lepsze karty, z interesujących są tylko 5850/5870.

Jeżeli na powyższe pytanie padłaby odpowiedź negatywna to.. którą z tych dwóch wybrać waszym zdaniem?
Zaznaczę, że mam Chiefteca 450W i jej sprzedaż prawdopodobnie nie wchodzi w rachubę, za dużo musiałbym dołożyć do nowego.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/...
Z tego co czytam to ten system chłodzenia pasuje do HD5850/5870 więc możesz je wykorzystać.

Co do drugiego pytania zaś - przydałyby się informacje o procesorze, do czegoś poniżej podkręconego Phenoma II X4 nie ma sensu wkładać HD5870, HD5850 też będzie zresztą już w pewnym stopniu ograniczany. No i sam zasilacz może mieć problemy, nie jestem pewny która to odmiana Chiefteca ale jeśli to taki model:
http://www.komputronik.pl/product/18095/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Chieftec_GPS_450A_450W.html
Mający ledwie ~350W na linii 12V to może już mieć poważne problemy, biorąc pod uwagę że na guru3d test tej karty wykazał że zestaw z nią ciągnie do 348W:
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5850-review-crossfire/9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować