Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2012 o 14:32, Langier napisał:

I-BOX:P. No... dyskwalifikuje się:). Ale dlatego właśnie, jak bym kupował kartę, to bym
kupił i normalny zasilacz. Dopiero za jakis rok bo gwarancja... a potem modernizacja.

Czyli jak dobrze zrozumiałem, sprzęt zamierzasz zmieniać dopiero za rok? Do tego czasu bardzo wiele się zmieni, Radeony HD7000 i Keplery od Nvidii będą na porządku dziennym, a jakiegoś przestarzałego HD6790 trudno będzie dostać w dobrej cenie. Jeśli zamierzasz zmieniać kartę, musisz najpierw zmienić zasilacz.

Dnia 17.02.2012 o 14:32, Langier napisał:

Jakbym kupił kartę i zasiłkę to właśnie rozważałem
podkręcenie procka. Ma on jakiś potencjał do oc?

Potencjał ma, ale nie za wielki. Gdybyś uzbierał odpowiednią ilość pieniędzy, to nie zaszkodziłoby go zmienić np. na i3-2120 od Intela. Tyle, że za rok będą już procesory Ivy Bridge.

Dnia 17.02.2012 o 14:32, Langier napisał:

Czyli jakbym już teraz rozbudowywał kompa i coś by sie sfajczylo
(ooooooby nie), np karta i bym nie posiadał opakowania tej karty (bo kupiłem cały komp) /.../

Pakujesz kartę w opakowanie zastępcze i tyle. Nie ma sensu latać do serwisu po opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 18:39, Niewiernus napisał:

Mówię w swoim przypadku o 58xx, gdyż moje chłodzenie pasuje do nich(nie wiem jak wyglądało
to by z innymi, nowszymi komponentami). Rzecz jasna mówimy o zakupie referentów. Takich
do kopalni nie szukają, nie? ;)


Jaki chlodzenie?
Do kopalni szukaja wszystkich kart, bo 5xxx nie sa juz produkowane, a do tego sie najlepiej nadaja, wiec bierze sie co jest. Niektorzy nawet wola referenty od przykladowo takiego iCoolerV (bardzo fajne chlodzenie ma - 5870 64 st. z wentylatorem na 64% i rdzeniem na 955MHz przy stockowym napieciu, nieprzewiewnym miejscu i obciazeniu 99% od ok. 170h w tej chwili). Do tego czasem monitoring niektorych sensorow i regulacja wentylatora/taktowan/napiec mozliwe jest tylko na referencie, jest to szczegolnie bolesne na linuxie (na mocno przerobionym debianie mam tylko czytanie temp. GPU, wentyl. i regulacje taktowan. Moge jeszcze obcnizyc napiecie w dol, ale tylko na ''glownej'' karcie, jest narzedzie do sprawdzania temp. VRM''ow i regulacji napiecia rdzenia, ale dziala tylko na referentach :( ).
Wiec chcac upolowac teraz 58xx masz bardzo duza konkurencje, chyba ze jestes w stanie zaplacic np. 600zl+ za HD 5850, to latwo bedzie kupic, czy ok. 800zl za HD 5870.
Kupilem ostatnio 2x 5870 po 700zl/szt., 5850 za 570, 5830 za 420 i byly to ''dobre'' ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 19:10, Szynkars napisał:

Czyli jak dobrze zrozumiałem, sprzęt zamierzasz zmieniać dopiero za rok? Do tego czasu
bardzo wiele się zmieni, Radeony HD7000 i Keplery od Nvidii będą na porządku dziennym,
a jakiegoś przestarzałego HD6790 trudno będzie dostać w dobrej cenie. Jeśli zamierzasz
zmieniać kartę, musisz najpierw zmienić zasilacz.

Ok, to jeszcze poczekam:). Mam nadzieję że będzisz służyć radą.

Dnia 17.02.2012 o 19:10, Szynkars napisał:

Potencjał ma, ale nie za wielki. Gdybyś uzbierał odpowiednią ilość pieniędzy, to nie
zaszkodziłoby go zmienić np. na i3-2120 od Intela. Tyle, że za rok będą już procesory
Ivy Bridge.

No, co najwyżej podkręcić, musiałbym zmieniać płytę do tego Intela:). Rozkminię tylko jak się w biosie podkręca, bo zwiększam FSB, w biosie jest te 210 ale w Windowsie cały czas 200, musi być cos włączone... Programem zwiększyła się szyna i było widac w CPU-Z. Dobra ale to nie temat o prockach:). Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 22:23, Langier napisał:

No, co najwyżej podkręcić, musiałbym zmieniać płytę do tego Intela:).

Nie wiem jaką masz płytę, być może wejdzie na nią jakiś Phenom II X4 960T lub coś podobnego. Wtedy nie musiałbyś tej płyty zmieniać. I3-2120 podałem tylko jako przykład.

Dnia 17.02.2012 o 22:23, Langier napisał:

Rozkminię tylko
jak się w biosie podkręca, bo zwiększam FSB, w biosie jest te 210 /.../

FSB zwiększaj powoli, jednokrotnie co najwyżej o kilka MHz. Mnożnik Twojego procesora to x17, zwiększając FSB do 210MHz taktowanie procesora wzrasta do 3570MHz, a więc prawie o 200MHz w stosunku do startowego taktowania, trochę za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - jaką kartą najlepiej się zainteresować w przedziale cenowym 300-400 zł? Byłbym skłonny bardziej ku nVidii, ze względu na fakt, iż karta nie będzie służyła do standardowych gier, więc CUDA się przyda (o ile jest używalna w kartach za takie pieniądze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 13:20, mateuszjasinski napisał:

Szybkie pytanie - jaką kartą najlepiej się zainteresować w przedziale cenowym 300-400
zł? Byłbym skłonny bardziej ku nVidii, ze względu na fakt, iż karta nie będzie służyła
do standardowych gier, więc CUDA się przyda (o ile jest używalna w kartach za takie pieniądze).


300-400 złotych? Hmm cudów raczej się nie znajdzie w tym przedziale cenowym. Jedyny sensowy wybór to GTS 450(wersja z pamięci GDDR3 kosztuje koło 350 złotych, wersja GDDR5 kosztuje niewiele ponad 400 złotych). Oczywiście można poszukać jakiegoś GTX 260 w tej cenie, ale odradzałbym ze względu na to, że ta karta potrzebuje dużo mocy i trzeba było zainwestować w jakiś sensowy zasilacz (minimum 500 W).

Zobacz sobie http://allegro.pl/gainward-geforce-gts450-1gb-ddr5-128bit-od-reki-i2121127113.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzbieraj trochę pieniędzy i weź:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx550ti-1gb-ddr5192bit-dvihdmid-sub-pci-express,22032.html
Lepszy od GTs 450 oraz HD 6770, najbliższy konkurent to prawdopodobnie ATi Radeon HD 6790.

P.S: AMD też robi "potwory" w kartach graficznych, niektóre lepsze od nvidia niektóre gorsze, więc AMD''ki nadają się też do hardkorowców w full detalach a nie tylko "standardowców" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 14:00, Bracio napisał:

> Szybkie pytanie - jaką kartą najlepiej się zainteresować w przedziale cenowym 300-400

> zł? Byłbym skłonny bardziej ku nVidii, ze względu na fakt, iż karta nie będzie służyła

> do standardowych gier, więc CUDA się przyda (o ile jest używalna w kartach za takie
pieniądze).

300-400 złotych? Hmm cudów raczej się nie znajdzie w tym przedziale cenowym. Jedyny sensowy
wybór to GTS 450(wersja z pamięci GDDR3 kosztuje koło 350 złotych, wersja GDDR5 kosztuje
niewiele ponad 400 złotych). Oczywiście można poszukać jakiegoś GTX 260 w tej cenie,
ale odradzałbym ze względu na to, że ta karta potrzebuje dużo mocy i trzeba było zainwestować
w jakiś sensowy zasilacz (minimum 500 W).

Zobacz sobie http://allegro.pl/gainward-geforce-gts450-1gb-ddr5-128bit-od-reki-i2121127113.html


Karta nie będzie służyła do gier, ma wskoczyć na miejsce 8600GTS. W komputerze tym znajduje się zasilacz 500W lub 550W, więc nie powinno być większych problemów z mocą. Procesor to Core 2 Duo 3GHz, niestety nie wiem która to generacja (nie widziałem tego komputera na oczy). Co do zastosowania - karta ma pozwolić na płynne wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1680x1050 na symulatorze RC (samoloty i helikoptery, korzysta z DirectX 10, ale nie znam tej aplikacji, tyle tylko wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 18.02.2012 o 14:43, mateuszjasinski napisał:

Karta nie będzie służyła do gier, ma wskoczyć na miejsce 8600GTS. W komputerze tym znajduje
się zasilacz 500W lub 550W, więc nie powinno być większych problemów z mocą. Procesor
to Core 2 Duo 3GHz, niestety nie wiem która to generacja (nie widziałem tego komputera
na oczy). Co do zastosowania - karta ma pozwolić na płynne wyświetlanie obrazu w rozdzielczości
1680x1050 na symulatorze RC (samoloty i helikoptery, korzysta z DirectX 10, ale nie znam
tej aplikacji, tyle tylko wiem).



8600 GTS, stara karta. Tak jak padła jeszcze propozycja GTX 550 Ti, możesz dozbierać jak chcesz, a jak nie to GTS 450. Moim zdaniem lepiej troszkę dopłacić by mieć zapas mocy na przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupieniem karty. Tak do 1400 zł. Służyć ma głównie do gier. Od razu mówię, że jestem fanem nVidii, więc na propozycję Radeonów raczej nie będę patrzył. Wiem, że w takim razie powinienem pewnie kupić GTX 570 i w związku z tym mam dwa pytania: 1. Który producent (Gigabyte, MSI, Zotac itp. i jaki dokładnie model). 2. Zastanawia mnie coś. Jak porównywałem sobie 560Ti i 570 to uderzyła mnie jedna rzecz: to pierwsze ma o prawie 200 MHz wyższy zegar rdzenia (tak było w modelach, które sprawdzałem). Czy to nie jest tak, że wydajność zależy głównie od taktowania rdzenia?
I jeszcze dwa pytania trochę mniej związane, ale jednak:
1. Co dokładnie robi VRAM? W sensie lepiej jest mieć załóżmy niższy zegar i więcej VRAM czy odwrotnie?
2. Czy jak instaluję sterowniki, to jak zainstaluję ten najnowszy, to będą w nim "zawarte" wszystkie poprzednie? Czy muszę po kolei je wszystkie instalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 13:21, pndl79 napisał:

Od razu mówię, że jestem fanem nVidii, więc na propozycję Radeonów raczej nie będę patrzył.

A szkoda, gdybyśmy w tej cenie mieli znacznie lepszego Radeona, to i tak kupiłbyś Nvidię? Ach, ten marketing...

Dnia 19.02.2012 o 13:21, pndl79 napisał:

1. Który producent (Gigabyte, MSI, Zotac itp. i jaki dokładnie model).

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx570-1280mb-gv-n570oc-13i-372140/

Dnia 19.02.2012 o 13:21, pndl79 napisał:

Czy to nie jest tak, że wydajność zależy głównie od taktowania rdzenia?

Nie tylko. Jak sam zauważyłeś, gdyby tak było, GTX 560 Ti byłby wydajniejszy od GTX 570, a tak nie jest.

Dnia 19.02.2012 o 13:21, pndl79 napisał:

1. Co dokładnie robi VRAM? W sensie lepiej jest mieć załóżmy niższy zegar i więcej VRAM
czy odwrotnie?

Jakby na to nie patrzeć, obie rzeczy są ważne. Oczywiście jeśli karta jest słaba, to nic jej nie da 2GB RAM czy taktowanie rdzenia na poziomie GTX 560 Ti.

Dnia 19.02.2012 o 13:21, pndl79 napisał:

2. Czy jak instaluję sterowniki, to jak zainstaluję ten najnowszy, to będą w nim "zawarte"
wszystkie poprzednie? Czy muszę po kolei je wszystkie instalować?

Wystarczy zainstalować najnowszy.

Poza tym napisz jaki masz procesor oraz podaj dokładny model Twojego zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 16:40, Szynkars napisał:

A szkoda, gdybyśmy w tej cenie mieli znacznie lepszego Radeona, to i tak kupiłbyś Nvidię?
Ach, ten marketing...


A tak z ciekawości, to jaka karta Radeona za tą cenę jest lepsza?

Dnia 19.02.2012 o 16:40, Szynkars napisał:

Poza tym napisz jaki masz procesor oraz podaj dokładny model Twojego zasilacza.

i5 2500K i Chieftec cft-650 650W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 17:32, pndl79 napisał:

A tak z ciekawości, to jaka karta Radeona za tą cenę jest lepsza?

Lepszych nie ma. Porównywalny jest Radeon HD6970. Być może zmieni się to z premierą Radeonów HD78xx oraz Radeona HD7950 1,5GB i po ewentualnej obniżce cen wersji 3GB, która jest już znacznie wydajniejsza.

Dnia 19.02.2012 o 17:32, pndl79 napisał:

i5 2500K i Chieftec cft-650 650W

Zasilacz wystarczy, procesor nie zaszkodziłoby podkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te pliki dwa po prwie 25 MB tez ?HydraVision Package i AMD Media Codec Package oraz 0,5 MB AMD Catalyst Application Profiles.
Także to zainstalować, do czego to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować