Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2012 o 18:21, Henrar napisał:

Przecież to oczywiste - ale czasem trzeba wziąć "normalne" karty, tym bardziej, że są
o wiele tańsze od profesjonalnych.


Tak, ale wtedy nie oczekujmy cudów. Nie od wczoraj wiadomo, że zarówno Nvidia i AMD "blokuje" swoje "domowe karty", do około 20-30% wydajności w OCL i GPGPU, co by nie były konkurencyjne dla Quadro i FireGL, bo kto by te drugie wtedy kupił? I to nie jest kwestia sterowników, jak się niektórym wydaje. Ale do domowych prac są one w zupełności wystarczające - wszystko "odbija" się od systemu operacyjnego i w przypadku AMD fatalnej obsługi OGL w wersji 4.0 i wyższej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest taka możliwosć ze 2-slotowa karta graficzna nie zmieści się na płycie głównej tzn. nie wejdzie między PCI-E a PCI? Czy obecnie wszystkie płyty główne są tak wystandaryzowane ze nie ma takiej możliwości?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie, najwyzej bedzie blokowac inny slot czyli po wlozeniu do pcie mozesz nie moc wlozyc nic do pci jesli jest mala odleglosc, ale jak masz kilka slotow i nieduzo sprzetu nie jest to problemem.

@up

https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison
patrzec na MHash/s, tutaj w opencl''u karty specjalistyczne sa zmiecione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 20:09, PtaQ15 napisał:

Witam.

Czy jest taka możliwosć ze 2-slotowa karta graficzna nie zmieści się na płycie głównej
tzn. nie wejdzie między PCI-E a PCI? Czy obecnie wszystkie płyty główne są tak wystandaryzowane
ze nie ma takiej możliwości?

Pozdrawiam!


Jeśli PCI jest wolne to nie ma praktycznie możliwości, żeby nie weszła :) jeśli jednak płytę główną już masz, a kartę zamierzasz kupić to wymierz wszystko i upewnij się, że karta wejdzie. Wymiary karty na pewno znajdziesz w internecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 20:36, pawbuk napisał:

karta wejdzie. Wymiary karty na pewno znajdziesz w internecie :)


Kartę już mam od roku :) A płye główną odbieram jutro. Poprostu nigdy nie miałem zwykłego PCI tak blisko PCI-E jak jest w tym modelu.

20120423203846

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 20:39, PtaQ15 napisał:

Kartę już mam od roku :) A płye główną odbieram jutro. Poprostu nigdy nie miałem zwykłego
PCI tak blisko PCI-E jak jest w tym modelu.


Na pewno karta wejdzie, to jest już raczej ustandaryzowane :) tylko zasłoni jedno PCI, z którego już nie skorzystasz :) chociaż jeśli nie będziesz podłączał więcej niż jednej karty rozszerzeń pod PCI to nie będzie żaden problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za uspokojenie :)
A co do portu PCI to przestałem z nich korzystać odkąd w płytach głównych zaczeli montować karty sieciowe i dzwiękowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończymy zabawę, po ok. półrocznym użytkowaniu GTXa 560Ti od Palita karta zaczyna wywalać artefakty, tzn. właśnie to zrobiła, podczas oglądania filmu 1080p na YT. Już niedługo całkiem siądzie. Spodziewałem się tego po temperaturach rzędu 100 st., ale co miałem zrobić? Za późno się skapnąłem, oddanie do sklepu nie wchodziło w grę.

Tak czy inaczej - trzeba będzie niedługo wyjąć starą kartę 2MB pamięci bez akceleratora 3D, a tą wysłać na gwarancję. ;) Ale co tam, mam Fallouty, się pogra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 21:18, sinir napisał:

Kończymy zabawę, po ok. półrocznym użytkowaniu GTXa 560Ti od Palita karta zaczyna wywalać
artefakty, tzn. właśnie to zrobiła, podczas oglądania filmu 1080p na YT. Już niedługo
całkiem siądzie. Spodziewałem się tego po temperaturach rzędu 100 st., ale co miałem
zrobić? Za późno się skapnąłem, oddanie do sklepu nie wchodziło w grę.


Palit, zła firma, zła :D Mam od nich 8800GT i chodzi jak odkurzacz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyczytałem, że wypieczenie karty graficznej w piekarniku to sposób na artefakty. Czy jest to prawda czy tylko prowokacja/bajka?
Mój GeForce 9800GT nadawałby się do tego zabiegu, próbował ktoś tego? Jeśli tak, proszę o konkretne wskazówki.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padła mi karta i ze względu na brak funduszy w studenckim budżecie chciałem zapytać, którą z tych kart wybrać Radeon HD4850 czy Radeon HD6770? Chodzi mi głownie o to czy różnica w cenie odzwierciedla różnice wydajności. Chciałbym żeby posiedziała co najmniej 2 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 14:16, jakubg7 napisał:

Witam, wyczytałem, że wypieczenie karty graficznej w piekarniku to sposób na artefakty.
Czy jest to prawda czy tylko prowokacja/bajka?
Mój GeForce 9800GT nadawałby się do tego zabiegu, próbował ktoś tego? Jeśli tak, proszę
o konkretne wskazówki.
Pozdrawiam :)


Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi... tak, metoda działa na artefakty, miłego pieczenia.

...Serio mówię. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach!
Hmm, a więc jednak ;D
Czy próbowałeś już pieczenia karty graficznej? Pomogło?
Proszę o konkretne rady, czyli:
- jak przygotować kartę,
- w jaki sposób zabezpieczyć kondensatory przed tak wysoką temperaturą,
- jak umieścić kartę w piekarniku,
- ile czasu piec,
- w jakiej temperaturze,
- co robić po zakończeniu pieczenia.
Proszę o pomoc - naprawdę nie chcę czegoś zrobić źle i później tego żałować, oglądałem już multum filmików na YouTube odnośnie tego zjawiska, ale w każdym jest inna metoda, nie wiem na której się wzorować ;)
Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na YT masz poradniki jak to zrobić, zresztą możesz też poszukać na forach. Słyszałem że trzeba piec 8,5 minuty przy 190 stopniach, ale sam nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 21:06, sinir napisał:

Na YT masz poradniki jak to zrobić, zresztą możesz też poszukać na forach. Słyszałem
że trzeba piec 8,5 minuty przy 190 stopniach, ale sam nie próbowałem.

Szkoda, że nie próbowałeś, no nic, dzisiaj nie ma sensu się za to brać, najbardziej boję się tego, że kondensatory nie wytrzymają. Nie wiadomo też ile taka "naprawiona" karta pociągnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że zakup XFX GEFORCE 8800GTX jest jeszcze dobrym interesem? Mam taką możliwość i wolałbym się dowiedzieć czy opłaca się dopłacić ok.250 zł i kupić kartę z serii 9xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, unikaj serii 8800, bo jest nawet jak zyje, to dlugo juz nie pozyje, podaj ile masz do wydania, do czego ma sluzyc karta oraz jaki masz obecnie sprzet (przede wszystkim CPU i PSU).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 20:54, kuba9876543210 napisał:

Nie, unikaj serii 8800, bo jest nawet jak zyje, to dlugo juz nie pozyje, podaj ile masz do wydania, do czego ma sluzyc karta oraz jaki masz obecnie sprzet (przede wszystkim CPU i PSU).


Właśnie problem w tym, że mam starszego kompa, a tą 8800 znalazłem za 170 zł. W tej cenie kupię co najwyżej Redka 6570, ale mimo, że jest to średnia półka od AMD, to i tak jest gorsza w testach od 8800.
No, ale mam 350 zł, ale nie wiem czy jest sens, skoro mam Athlona 64 X2 5600+, 3Gb ramu i zasilacz 500W. Może lepiej uzbroić się w nowego kompa? Bo chyba już czas najwyższy. Myślałem, że z tym Dżi Forsem podziałam jeszcze spokojnie z 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować