Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2006 o 15:59, Grucha91 napisał:

FX5500 jest lepszy, ponieważ jest nowocześniejszą konstrukcją. Moją poprzednią kartą był GF
FX5200 - ta karta to następnik GF 4, a więc GF 3 Ti 200 jest starszą konstrukcją.
http://pl.wikipedia.org/wiki/GeForce tutaj masz napisane, że GeForce 3 to karta wydana w lutym
2001, natomiast seria FX to listopad 2002.


nowoczesniejszy nie znaczy lepszy. polecam strone http://www.gph.benchmark.pl/ na ktorej to mozna bez problemu porownywac chipy graficzne. jasno tam widac ze chip GeForce 3Ti200 jest wydajnieszy od fx5500. oczywiscie te roznice bedzie mozna zobaczyc tylko w starszych grach, bo w nowych obie karty tak samo nie beda dawaly rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 15:43, mikim napisał:

Skoro tak to muszę zapytać: czemu?


bez gadania bierz Gef Tit 200 jezeli masz do wyboru, jak napisal kolega wyzej, karty są starszej konstrukcji i granie w nowsze gry nie ma najmniejszeg sensu, a raczej powodzenia ;) Gef Tit jest bardziej wydajny i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 18:52, mikim napisał:

Ja go po prostu mam i zastanawiałem się nad wymianą :P. Bo widziałem FX''a na Allegro w dobrej
cenie :P.


ech stary to oczywiscie nie ma sensu :) w ogole nie poczujesz kopa, jezeli masz titaniuma to zeby poczuc roznice to trzeba kupic cos ala Radeon 9800PRO lub 2razy lepszego 6800GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra przemyślałem wszystko i jednak nie kupie tej GeForce 7950 GX2, ze względu że za rok wyjdzie na pewno technologia której nie obsłuży, a wydawanie 2500zł na rok to głupota. No to teraz poradźcie jakąś dobrą kartę graficzną :). Preferuję firme ATI. Chciałbym aby na moim kompie Gothic III działał na max bo na kompie ojca to pewne (ale wolę na swoim), a ja nic nie zmieniałem od dawna (tzn zmieniałem 2 misiące temu, ale się zepsół, więc oddałem na gwarancję i oddałem go siostrze - aż żal mi go było m. in. 8 GB RAMu.....). Oczywiście jeżeli jakaś karta graficzna nVIDIA jest dużo lepsza od ATI to może być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 20:20, BlackBomb napisał:

No dobra przemyślałem wszystko i jednak nie kupie tej GeForce 7950 GX2, ze względu że za rok
wyjdzie na pewno technologia której nie obsłuży, a wydawanie 2500zł na rok to głupota. No to
teraz poradźcie jakąś dobrą kartę graficzną :). Preferuję firme ATI. Chciałbym aby na moim
kompie Gothic III działał na max bo na kompie ojca to pewne (ale wolę na swoim), a ja nic nie
zmieniałem od dawna (tzn zmieniałem 2 misiące temu, ale się zepsół, więc oddałem na gwarancję
i oddałem go siostrze - aż żal mi go było m. in. 8 GB RAMu.....). Oczywiście jeżeli jakaś karta
graficzna nVIDIA jest dużo lepsza od ATI to może być :)

Ostatnio karty Nvidi wyprzdzają znacznie ATi. Jeże;i Gothic 3 będzie produkowany pod karty Nvidi, to najrozsądniejszym wyborem będzie Geforce 7900GT (od 850zł do 1100zł, w zależności jakiej firmy) lub Geforce 7600 GT (od 650 do 750). Polecam Geforce 7900 Gt. Jeżeli chodzi o Ati, to narazie nie widze dobre. No chyba ze palnujesz wydać coś z 1600zł, to się jakaś znajdzie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 20:26, BlackBomb napisał:

A co sądzisz o 7900 GTX? A ty jaką masz karte?

Co mam niby o niej sądzić? Po prostu znacznie poprawiony model Geforce 7900. Jak masz pieniądze,to kup napewno starczy na dwa lata,lub trzy:) 1400zł. Chyba jedna z najlepszych kart Nvidi dostępnych na rynku.

Ja mam na razie Radeona 9200. Aż dziw że jeszcze wyrabia. Zmieniam w te wakacje na Geforce 7900GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 20:35, BlackBomb napisał:

1400zł (na pewno chodzi Ci o 7900 GTX)? A i tak sobie przeglądam allegro i czy to możliwe http://www.allegro.pl/item114134793_galaxy_7900gt_690_1800_wydajniejsza_od_7900gtx_.html?

Na pewno. Zwróć uwagę że ta karta którą wystawił użytkownik była modyfikowana odpowiednio. Po prostu podkręcona karta. (Czy wspominałem już że Geforce 7900 Gtx to podrasowana wersja Geforca 7900gt?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 20:40, Artur von Fornal napisał:

Nie no, po 1300 około to schodzą 7900GT, GTX są z 500 złociszy droższe.

Zależy w jakim sklepie, i jakiej firmy. Geforca 7900 gt jak dobrze poszuasz możesz kupić w granicach 850- 1200zł. A Geforce 7900 Gtx od 1400 wzyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 20:35, BlackBomb napisał:

1400zł (na pewno chodzi Ci o 7900 GTX)? A i tak sobie przeglądam allegro i czy to możliwe http://www.allegro.pl/item114134793_galaxy_7900gt_690_1800_wydajniejsza_od_7900gtx_.html?


Tak ale znaczenie ma jaka GTX :) Ty podałeś bardzo dobrą GT do zwykłej GTX a tu jest bardzo dobra GTX :)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26786

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To możesz mi dać link to tej karty 7900 GTX za 1400zł. A i 7900 GT jest podkręcona do 7900 GTX, a 7900 GTX też można podkręcić, więc jest lepsza :) Którą firme kart preferujesz ASUSa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 20:44, BlackBomb napisał:

To możesz mi dać link to tej karty 7900 GTX za 1400zł.

Linku raczej nie dam bo korzystam z loginu do pewnetgo serwisu od sprzedawcy(nie miał cenniku,to musiał dać swój login do serwisu :) ) Ale możesz mi wierzyć,naprawde te karty można znaleźć po takiej cenie.

ASUS robi przede wszystkim dobre płyty główne,karty ponoć też,ale chyba Leadtek jest od niego lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby podac dobra karte tak do ceny ok 600 zl ? Tak,zeby podzwignela Obliviona w srednich detalach, ew w nisko-srednich :P Producent jest mi raczej obojetny :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:52, Kamiloos napisał:

Czy ktos moglby podac dobra karte tak do ceny ok 600 zl ? Tak,zeby podzwignela Obliviona w
srednich detalach, ew w nisko-srednich :P Producent jest mi raczej obojetny :P Pozdrawiam


Za 600 zł można kupić GF 7600GT - 700\1400 Mhz, 256MB. Od Gigabyte''a z technologią Silent Pipe II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:52, Kamiloos napisał:

Czy ktos moglby podac dobra karte tak do ceny ok 600 zl ? Tak,zeby podzwignela Obliviona w
srednich detalach, ew w nisko-srednich :P Producent jest mi raczej obojetny :P Pozdrawiam


AGP czy PCI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować