Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2013 o 00:52, lis_23 napisał:

Ten mój Gainward GeForce GTX 570 to model niereferencyjny - pierwszy z góry:

http://pclab.pl/news44133.html

ma dwa wentylatory więc chyba nie powinien się aż tak grzać ... chwila w necie i z 36-38
stopni robi się 40- 48 stopni a użycie GPU waha się w granicach 60%
to może być też wina mojej budy, która jest dosyć słaba:

Zieew...
Jak spali ci się karta to wtedy pisz, póki co widzę że znowu starta płyta. Narzekasz na normalne temperatury karty. Idź jeszcze pomarudź że śnieg jest mokry i zimny a Ziemia kręci się wokół słońca.
Jedyne co możesz zrobić sensownego to zdjąć slot chłodzenia z wiatrakami i wymienić pastę chłodzącą. Nie wiem po co, ale jeśli to zadziała na Ciebie jak polio, to przynajmniej nie będziesz tu tak często pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2013 o 01:56, Darkstar181 napisał:

>
Zieew...
Jak spali ci się karta to wtedy pisz, póki co widzę że znowu starta płyta. Narzekasz
na normalne temperatury karty. Idź jeszcze pomarudź że śnieg jest mokry i zimny a Ziemia
kręci się wokół słońca.
Jedyne co możesz zrobić sensownego to zdjąć slot chłodzenia z wiatrakami i wymienić pastę
chłodzącą. Nie wiem po co, ale jeśli to zadziała na Ciebie jak polio, to przynajmniej
nie będziesz tu tak często pisał.


Wiesz, wolę ziewać na zimne ;)

pełne dane:

GPU-Z, " Crysis 3 ", 1920z1080, wysokie - wartości maksymalne:

GPU Core Clock [ Mhz ] - 749.3
GPU Memory Clock [ Mhz ] - 975.0
GPU Shader Clock [ Mhz ] - 1500.0
GPU Temperature [ c ] - 67.0
Fan Speed ( % ) - 68
Fan Speed ( RPM ) - 3630
Memory Used [ MB ] - 1251
GPU Load [ % ] - 99
Memory Controller Load [ % ] -42
Video Engine Load [ % ]
VDDC [ V ]

tych końcowych mi się już nie chce - max zużycie GPU - 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jedno: czy użycie GPU podczas przeglądanie internetu przez ok. minutę na poziomie 70% jest normalne?
to właśnie wtedy najbardziej skacze temperatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 18:52, lis_23 napisał:

A powiedzcie mi jeszcze jedno: czy użycie GPU podczas przeglądanie internetu przez ok.
minutę na poziomie 70% jest normalne?
to właśnie wtedy najbardziej skacze temperatura.


Jeżeli masz włączone wspomaganie sprzętowe np. we flashu i wchodzisz na stronkę, która korzysta z flasha to tak - to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy MSI Afterburner może być włączony na stałe/, ma to jakiś negatywny wpływ na grafikę, jej żywotność?
nie wiem co jest, ale bez tego temperatura na prawdę mocno skacze z 35 do nawet 48 stopni w ciągu ok. minuty przeglądania internetu - wcześniej czegoś takiego nie było a przy tym programie przynajmniej tych 40 stopni nie przekracza, a jeśli już to rzadko
obecnie, maksymalne użycie GPU mam w wysokości 86% - tylko internet ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 22:06, lis_23 napisał:

A czy MSI Afterburner może być włączony na stałe/, ma to jakiś negatywny wpływ na grafikę,
jej żywotność?
nie wiem co jest, ale bez tego temperatura na prawdę mocno skacze z 35 do nawet 48 stopni
w ciągu ok. minuty przeglądania internetu - wcześniej czegoś takiego nie było a przy
tym programie przynajmniej tych 40 stopni nie przekracza, a jeśli już to rzadko
obecnie, maksymalne użycie GPU mam w wysokości 86% - tylko internet ...


Skoro nie wiesz co to jest, to może najpierw sprawdź na Google, hmm? Nie jest to czynność na tyle skomplikowana, byś miał nie dać sobie z nią rady.

Jest to zwykły program do podkręcania zarówno zegarów jak i pewnie wiatraka.
-jeżeli nie masz w planach go używać, to go skasuj,
-nie, nie obciąża on karty graficznej, ewentualnie na bieżąco reaguje na obciążenie lekko podkręcając z automatu wiatraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2013 o 12:36, Cierpik182 napisał:


Skoro nie wiesz co to jest, to może najpierw sprawdź na Google, hmm? Nie jest to czynność
na tyle skomplikowana, byś miał nie dać sobie z nią rady.

Jest to zwykły program do podkręcania zarówno zegarów jak i pewnie wiatraka.
-jeżeli nie masz w planach go używać, to go skasuj,
-nie, nie obciąża on karty graficznej, ewentualnie na bieżąco reaguje na obciążenie lekko
podkręcając z automatu wiatraki.


Dobrze wiem, czym jest ten program, pytałem tylko, czy mogę go mieć uruchomionego stale, gdyż - tak jak piszesz, podkręca on obroty wentylatorów na bieżąco i temperatura grafiki jest niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 14:20, lis_23 napisał:

Dobrze wiem, czym jest ten program, pytałem tylko, czy mogę go mieć uruchomionego stale,
gdyż - tak jak piszesz, podkręca on obroty wentylatorów na bieżąco i temperatura grafiki
jest niższa.


Więc: skoro wiesz, co robi program i wiesz, że ma on DOBRY wpływ na działanie karty graficznej [niższa temperatura], to jaki jest sens pytania z posta wyżej? Odpowiedź nasuwa się z góry.. Skoro pomaga, to tak, niech działa. Rozumiałbym wątpliwości, gdyby z włączonym programem było tylko gorzej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 19:55, Net_com napisał:


Tak bez żadnych problemów.
Porty PCI-E 1.0, 2.0 i 3.0 są z soba kompatibilne, tak więc kart graficzne na PCI-E zwsze bedą do nich pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 19:55, Net_com napisał:


Swoją drogą, to chyba jedna z ostatnich okazji na zakup Radeona HD7850 w wersji 1GB. Podobno AMD wycofuje się z jego sprzedaży, żeby zrobić miejsce dla HD7790. I tak właśnie najciekawsza karta na rynku kończy swój żywot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 20:13, pawbuk napisał:

> Czy ta karta http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/

> może zpostać podłączona do kontrolera PCI 2.0 x16 ?

Swoją drogą, to chyba jedna z ostatnich okazji na zakup Radeona HD7850 w wersji 1GB.
Podobno AMD wycofuje się z jego sprzedaży, żeby zrobić miejsce dla HD7790. I tak właśnie
najciekawsza karta na rynku kończy swój żywot...

Dlatego właśnie zdecydowałem się na zakup już jakieś 2dni temu i dopiero teraz rzuciło mi się w oczy info o PCI :D Dziwi mnie wycofywanie się z produkcji tego modelu kiedy na rynek wchodzą odświeżone wersje 650Ti w przedziale cenowym podobnym do 7850 i podobno porównywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie umiera mój ukochany GeForce 9800GT. Szukam nowej karty, porównywalnej do poprzedniej. Niestety mam do wydania max 400 zł. Moglibyście coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 20:36, cebulowy napisał:

Właśnie umiera mój ukochany GeForce 9800GT. Szukam nowej karty, porównywalnej do poprzedniej.
Niestety mam do wydania max 400 zł. Moglibyście coś polecić?


Za 410 zł jest nowy Radeon HD7770:
http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128b-d-h-pci-e-471540918-0876-537419/
W tej cenie nowego nic lepszego nie znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 21:18, Niewiernus napisał:

Gigabyte robi niezłe chłodzenie.
Obecnie nic lepszego od 7950 nie kupisz. Polecam wyżej wymienioną firmę albo XFX Black
Edition(obecnie najlepiej podobite zegary).


Tak czytam i czytam te testy kart za około 1200 zł i ciężko wybrać zdecydowanego faworyta...
Ogólnie to spośród wymienianych przeze mnie wcześniej modeli to na 99% zamierzam kupić radka hd7950, problem z marką. Póki co stanąłem przed wyborem między polecanym przez Ciebie Gigabyte WF a Sapphire Vapor-X.
Dziś lub jutro zapewne złożę zamówienie na którąś z tych kart. Na nowe generacje kart to chyba nie ma co czekać, bo nawet jak jakieś GeForcy niedługo wyjdą to pewnie na początku NVidia pokaże high-endowe na które będzie mi szkoda kasy :P
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-i-2xminidp-box-gv-r795wf3-3gd-448543/
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7950-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-950-5000-wer-oc-overclock-chlodzenie-vapor-x-11196-09-40g-511674/
Gigabyte jest chyba zdecydowanie najpopularniejszym modelem (jedna z najniższych cen w stosunku do jakości zapewne robi też swoje) jednak Sapphire też jest często polecany, wydajność i głośność chłodzenia w tych modelach wg testów jest porównywalna.
Na plus Gigabyte trzeba zaliczyć przede wszystkim niską cenę no i 3 letnią gwarancję podczas gdy większość producentów kart daje gwarancję tylko na 2 lata (w tym ten Sapphire), jednak z opinii na forach wynika, że Gigabyte ma większą awaryjność no i częściej występuje tam efekt piszczenia cewek, którego bym chciał bardzo uniknąć... ale to tak właściwie na samych opiniach ciężko stwierdzić obiektywnie czy to prawda :P

Co mnie martwi odnośnie Radeonów to tzw. stuttering, który występuje w serii 7000. Ktoś kto ma Radeona z tej serii może coś powiedzieć o tym? Czy to jest bardzo odczuwalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 21:32, cinus2 napisał:

Co mnie martwi odnośnie Radeonów to tzw. stuttering, który występuje w serii 7000. Ktoś
kto ma Radeona z tej serii może coś powiedzieć o tym? Czy to jest bardzo odczuwalne?

Ja mam mobilnego Radka.
Jak mi wiadomo to problem był na starych sterownikach. Obecnie nie ma takich spadków/ścinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 20:36, cebulowy napisał:

Właśnie umiera mój ukochany GeForce 9800GT. Szukam nowej karty, porównywalnej do poprzedniej.
Niestety mam do wydania max 400 zł. Moglibyście coś polecić?

Tak, mógłbym Ci polecić używanego Radeona 3870 w cenie 1 dobrego uczynku. Znajdż znajomego, który zna mnie i poda Ci mojego maila, na mój mail wyślesz swoje dane, a ja, po kilku dniach prześlę Ci kartę. Ale pamiętaj, nie ma nic za darmo: będziesz musiał zrewanżować się dobrym uczynkiem wobec kogoś innego (jeśli akurat będziesz mógł). I jemu też postawisz taki sam warunek: dobry uczynek. Jeśli Ci to odpowiada - zaczynaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam GeForce 9600 GT i z względu na konieczność wymiany monitora chciałbym od razu wymienić i kartę graficzną..

Mam tak z 300-400 zł, z racji przyzwyczajenia do marki wolałbym nvidie. Polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 11:55, Assurubalit napisał:

Aktualnie mam GeForce 9600 GT i z względu na konieczność wymiany monitora chciałbym od
razu wymienić i kartę graficzną..

Mam tak z 300-400 zł, z racji przyzwyczajenia do marki wolałbym nvidie. Polecicie coś?


Tak - dołożyć kasy ;) A na serio jeśli chcesz sobie w coś pograc to kasy może być za mało niestety - chyba że znajdziesz gdzieś jeszcze GTX560 jeśli pospadały im ceny (chyba już niemożliwe) a tak to ci zostaje GTX650 lub 7770 z AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować