Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2013 o 11:55, Assurubalit napisał:

Aktualnie mam GeForce 9600 GT i z względu na konieczność wymiany monitora chciałbym od
razu wymienić i kartę graficzną..

Mam tak z 300-400 zł, z racji przyzwyczajenia do marki wolałbym nvidie. Polecicie coś?



Bierz GTX 460, tylko upewnij się, że zasilacz Ci to pociągnie. Dobrze by było, gdybyś też napisał jaki masz procesor. Jest mocno prawdopodobne, że jeżeli leciałeś do tej pory na 9600 GT czyli np. masz Core2Duo, to nie ma co mocniejsych kart szukać. W dużym skrócie rzuć nam jeszcze swój procesor i zasilacz.

Nie zwracaj uwagi na to, co mktiger napisał, bo widocznie nie zwrócił on uwagi na to, co napisałeś (przejście z 9600 GT na nawet 260GTX byłoby naprawdę dużym skokiem w przód). Szczególnie, że chyba sprzedaje on części w komputerowym, bo w przeciwnym wypadku ciężko jest zrozumieć, że jakiejś karty graficznej "już nie dostaniesz". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 18:24, Choinix napisał:

> /.../> Bierz GTX 460, tylko upewnij się, że zasilacz Ci to pociągnie. /.../

Co do zasilacza, to masz absolutna rację, jeśli wziąźć pod uwagę limit finansowy, to GTX 460 też, ale jeśli to byłoby możliwe finansowo, to polecałbym GTX 650 Ti. Zysk wydajności jeszcze wyższy, chociaż za wyższą cenę. Moim zdaniem warto dopłacić, jeśli to Core 2 Duo i zasilacz wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2013 o 18:24, Choinix napisał:



dzięki, chociaż w międzyczasie na innym forum mi już doradzili i zakupu dokonałem, a tu zapomniałem o tym wtrącić.. A cóż, zepsuty monitor wymusił szybką decyzję co do wyboru monitora, a tym samym i środków na kartę.

Acz resztę kompa to akurat wymieniałem rok temu, kartę grafiki sobie odłożyłem na kiedy indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 21:59, pawbuk napisał:

A tak z ciekawości, jaką kartę wybrałeś? :)


W praktyce to wydałem mniej na monitor, a zwiększyłem budżet na kartę no i udało się kupić GTX 650 TI BOOST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich i proszę o pomoc w decyzji otóż aktualnie jest promocja metro last light + gtx 660 w pakiecie. Czy jest to duet opłacalny ? Metro jak czytałem na średnich wymaga karty 660 ti za 1200 zł budżet wynosi 900 zł Cel to przyjemna gra w metro oraz w bf 4 . To nasuwa pytanie czy czekac jeszcze na premiere bf 4 (czy są zapowiedziane jakies karty lub technologie na które opłaca się czekać. Dodam że jestem fanboyem gigabyte. Czy nie ma na co czekac i kupowac asusa gtx 660 2 gb oc za 830 zł ?. Mam procesor amd athlon x4 620 i aktualna karta to asus engtx 260. Niestety płytka tylko Pcie 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewien problem.. Mianowicie.. Mam obecnie Sapphire 6850 1 GB.. Niestety będę musiał ją chyba oddać póki jest na gwarancji bo jak włączam komputer to hałasuje wiatrak strasznie chyba siada chłodzenie..Wiadomo, że mogę wymienić chłodzenie ale po co dopłacać skoro jest na gwarancji. Jak oddam to przez długi czas bym nie miał PC, a PC mam do pracy..

Dlatego szukam innej grafiki, która jest lepsza niż 6850 dtak do ceny 500-650zł ?? Czy jest cos takiego obecnie? Najlepiej coś z 1 wiatrakiem bo wtedy jest cichsze chyba . Wtedy kupiłbym nową a tą jak by mi naprawili to bym sprzedał.

No ale jeśli nie znajdzie się nic to będę musiał coś innego kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 630 zł masz nvidia gtx 650 ti boost. Porządna karta ale jak chcesz coś lepszego to możesz dać gtx 660 od gigabyte za coś koło 700 zł. Na radeonach się nie znam ale jak czytałem to w cenie gtx 650 ti boost dostaniesz referencyjną konstrukcje trochę niższa wydajnośćiowo ale za to możesz ją podkręcić ale tego już w testach nie pokazują. Jak chcesz się bawić to szukaj radeona jak szybko wydajnie i na temat bierz 660.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o radę,
obecnie korzystam z 8800GTS z 512 MB lecz ostatnio jedna gra udowodniła mi, że ten bardzo dobry kiedyś sprzęt powoli nie daje rady (wiedźmin 2).
Obecnie chciałbym kupić kartę "przejściową" która zapewni grę na wysokich detalach w 90% produkcji (głównie rpg [ME, Wiedźminy i takie tam]) przez następne półtora roku do dwóch.
Mój wybór padł na używanego GeForce 295, czy jest to dobry pomysł (mam bardzo mocny zasilacz, bez problemu pociągnie, procesor to quad core) czy są inne rozsądne karty do 300-400 złotych na podobnym poziomie wydajnościowym (od razu zaznaczam, że te 300/400 zł to max co mogę dać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Kupiłem kartę graficzną GeForce 8800 GTX. Ta karta ma dwa wejścia na wtyczki 6-pin PCI-E. Czy wystarczy podłączyć jedną wtyczkę, czy koniecznie muszą być dwie ? W swoim zasilaczu mam dwie wtyczki 6pin PCI-E, ale tylko jedna jest wolna, gdyż druga podłączona jest do płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2013 o 23:27, White_Eagle napisał:

Mam małe pytanie. Kupiłem kartę graficzną GeForce 8800 GTX. Ta karta ma dwa wejścia na
wtyczki 6-pin PCI-E. Czy wystarczy podłączyć jedną wtyczkę, czy koniecznie muszą być
dwie ? W swoim zasilaczu mam dwie wtyczki 6pin PCI-E, ale tylko jedna jest wolna, gdyż
druga podłączona jest do płyty głównej.


A po co jedna wtyczka PCI-E jest podłączona do płyty głównej? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2013 o 23:31, pawbuk napisał:

A po co jedna wtyczka PCI-E jest podłączona do płyty głównej? ;D


Pomyliłem się pod płyte główną jest podlączona inna wtyczka. Mój błąd ;)
W takim razie mój zasilacz ma tylko jedną wtyczkę 6-pin PCI-E, czy to starczy czy potrzebny będzię nowy zasilacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2013 o 23:46, White_Eagle napisał:

W takim razie mój zasilacz ma tylko jedną wtyczkę 6-pin PCI-E, czy to starczy czy potrzebny
będzię nowy zasilacz ?


Są też różne przejściówki typu 2x molex -> PCI-E :) Może czegoś takiego poszukaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2013 o 23:55, pawbuk napisał:

Są też różne przejściówki typu 2x molex -> PCI-E :) Może czegoś takiego poszukaj?


Niestety nie mam żadnej wolnej wtyczki molex :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie dziś trochę w " Crysis 3 " i mam pewien problem - otóż, za pierwszym razem było niby ok, grałem ok. 30-40 minut i wyłączyłem grę, uruchomiłem ją ponownie po ok. 20 stu minutach i grałem przez ok. 20 minut i zaczęły mi się pojawiać artefakty / kwadraciki i nie tylko /, najczęściej po prawej stronie ekranu - jest to pierwszy taki przypadek na moim GTX 570 ( w przypadku Radeona 4870 była to normalka przynajmniej raz na dwa, trzy miesiące ), czy oznacza to, że karta jest zawalona jakimś kurzem i trzeba ją przeczyścić?, może to też tłumaczyć te temperatury? ...
ech, chyba będę zmuszony wezwać informatyka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 03:27, lis_23 napisał:

ech, chyba będę zmuszony wezwać informatyka ...


Jak raz się pojawiły artefakty, to absolutnie niczego to nie dowodzi :D Zawsze możesz przeczyścić kartę z kurzu, ale wzywać do tego jakiegoś informatyka? Przecież samemu można to zrobić w 5 minut i nie potrzeba do tego żadnych narzędzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 09:35, pawbuk napisał:

> ech, chyba będę zmuszony wezwać informatyka ...

Jak raz się pojawiły artefakty, to absolutnie niczego to nie dowodzi :D Zawsze możesz
przeczyścić kartę z kurzu, ale wzywać do tego jakiegoś informatyka? Przecież samemu można
to zrobić w 5 minut i nie potrzeba do tego żadnych narzędzi :D


Wiesz, ja nawet nie potrafię tej karty wyjąć ;)
informatyk ją wyjmie i przeczyści, ja nawet nie mam sprężonego powietrza a wcześniej kumpel czyścił mi rRdeona odkurzaczem ;)
w ogóle to nie mam chyba szczęścia do gier CryTecu - mój komp nie radzi sobie zarówno z C2 jak i z C3 - tylko przy tych grach mam komunikat, czy chcę zmienić schemat kolorów systemu windows w celu poprawy wydajności, a grę włączyłem po raz trzeci żeby tylko sprawdzić czy owe artefakty pojawią się ponownie i tylko na ok. 5 minut ...
muszę jeszcze sprawdzić kilka innych gier ale wydaje mi się, że artefakty występują tylko w C3 - jest to misja: " The Root of All Evil ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam procesor i5 750 (na slot 1156), a więc płytę z PCIex16 ver.2, a przymierzam się do kupna GTX 660 (z PCIex16 ver.3). Spodziewać się jakichś problemów z rozruchem tej karty na takiej konfiguracji? O ile wiem, to ver. 3 nic nie wnosi w sensie zasilania, to tylko kolejny chłyt małketingowy, ale nie mam doświadczenia ze wsteczna kompatybilnoscią kart i szyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 03:27, lis_23 napisał:

Pograłem sobie dziś trochę w " Crysis 3 " i mam pewien problem - otóż, za pierwszym razem
było niby ok, grałem ok. 30-40 minut i wyłączyłem grę, uruchomiłem ją ponownie po ok.
20 stu minutach i grałem przez ok. 20 minut i zaczęły mi się pojawiać artefakty / kwadraciki
i nie tylko


Jeśli tylko na tej grze się pojawiają, nie ma problemu, spokojnie. Mi na 580 gtx na BF 3 z nieznanych przyczyn pojawiają się artefakty. Podobno obecne sterowniki sa strasznie pechowe dla kart z tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować